ארכיון חודש: אוקטובר 2014

פיצוח חידת הקב"א הגדולה ואיך קשורים לכך סילבן שלום, ליאל דניר, בר פאלי ועלמה זק

29 באוקטובר 2014
 

בוא נניח, סתם לצורך הטיעון, שלשר סילבן שלום יש ציון קב"א (קבוצת איכות) נמוך ושהקב"א הנמוך הזה, שנתן לו הצבא, דפק לו את שירותו הצבאי.

מה הסיכוי ששלום יעז להעלות את זה בישיבת ממשלה, כפי שהעלה את הסיפור של החינוך המקצועי (שהוא בכלל לא היה קורבן שלו)? תגידו מה שתגידו על סילבן שלום, ברור לגמרי שהצבא היה יכול להשתבח בכישוריו, ליהנות מהם, שמערכת מיון טובה הייתה אמורה לתת לו קב"א גבוה. יתרה מזאת, במצב נורמלי אם מישהו קיבל קב"א נמוך, שדפק לו כמה שנים מהחיים, במקרה הפחות גרוע ושיבש לו את נקודת היציאה לחיים האזרחיים, במקרה היותר גרוע, אז ברור שהוא ירצה לזעוק בקול גדול נגד מערכת המיון, נכון?

בטח ובטח אם אותו אדם השיג בחייו האזרחיים הישגים יוצאי דופן, תארים אקדמאיים, הגעה לתפקידים משמעותיים, עמידה בלחצים. ובכן, אף אחד (כמעט. סילבן שלום דווקא המשך לקרוא

האם אבי ניסנקורן הוא בובה של עופר עיני?

28 באוקטובר 2014
 

אתם חייבים לקרוא את הידיעה היום ב"ידיעות" על הסדר הפרישה השערורייתי של עופר עיני.

ידיעות כותב על הסדר הפנסיה של עיני

זה בית ספר ל(אנטי)עיתונאות. נתחיל מהכותרת: "עיני יקבל 19 אלף שקל בחודש". ראיתם עורך שהולך בכותרת עם הסכום הצנוע לכאורה הזה בסכום הזה ולא עם הכותרת "עיני יקבל כ – 3.5 מיליון שקלים מההסתדרות"?  הלאה. בפתיח נאמר ש"מקורביו טוענים כי הוא קופח בהסדר הפנסיה אליו הגיע עם הארגון" ובהמשך נאמר בשם הכתב ש"אף שביכולתו לתבוע את ההסתדרות, עיני לא צפוי לעשות זאת". איזו אבירות מצד עיני. נכון ששיחררתם אנחת רווחה? למי שלא זוכר, איתן כבל טען בעבר בכנס התנועה לחופש המידע ש"ידיעות" גנזו תחקיר נגד עופר עיני, במהלך הבחירות להסתדרות.

הסבר קצר על שערוריית תנאי הפרישה של עיני. המשך לקרוא

לפיד ראש ממשלה, איווט שר בטחון, בוז׳י שר אוצר

28 באוקטובר 2014
 

זו הייתה פגישה חשאית. בבית של לפיד. בלילה. הגיעו אליה איווט ליברמן, בוז׳י הרצוג, שאול מופז וציפי לבני.

לפיד פתח: כולכם מבינים למה התאספנו פה. העובדה שבאתם מעידה על כך שזה רציני. כולנו מבינים שעד הבוקר זה ידלוף, אז אין זמן. אני מציע לאיווט את תיק הבטחון, בוז׳י אתה תהיה שר האוצר, זהבה את יכולה לבחור בין פנים לשיכון ולמפלגה שלך יהיה עוד תיק, כמובן. מופז אתה תהיה שר ביצועי. ציפי את תישארי שרת המשפטים והממונה על המו״מ המדיני, רק שלא יהיה לך יותר את הבייביסיטר, מולכו, להצר את צעדייך. לראשונה יש לנו ביחד, בגלל פרישת גדעון ס המשך לקרוא

קק"ל כותבת לראש הממשלה: אנא ביבי הושיעה נא

26 באוקטובר 2014
 

מצב חירום הוכרז בקרן קיימת לישראל. כל קשר אפשרי מקבל טלפון, כל דרך נבחנת, אולי איזה תורם מחזיק איזה שר במקום רגיש – איך מסכלים את רוע הגזירה, איפה כל כלי התקשורת האלה ששילמנו להם (לחלק עדיין משלמים) מיליוני שקלים? למה הם לא תומכים בנו ביום פקודה?

כל ראשי הקרן חתמו לפני מספר ימים על מכתב חריג לראש הממשלה. המשך לקרוא

כל עוד מנשה נוי ב"טרה", אני חסיד של "מוו"

26 באוקטובר 2014
 

ניסיתם כבר את מעדן מוו של "טרה"? חבל לכם על הזמן. המרקם, הטעם, אין דברים כאלה. עכשיו כשאסור לקנות מילקי, זו ממש הזדמנות מעולה לגרום לסמנכ"ל השיווק של טרה להסתכל על המספרים היומיים ולהגיד "וואלה? זה עובד הקמפיין הזה עם מנשה נוי".

ביום שישי שודרה כתבה על מנשה נוי "אולפן שישי". 15 דקות מתחו אותנו עם ההצגה החדשה של נוי על רפול. הפחד אכל אותי. רק שלא יעשה אורנה בנאי. רק שלא ישתפן גם הוא. נוי, למי שהחמיץ, העז להזדעזע ב"גלובס" מהגזענות ב"צוק איתן" – "מבחינתי אני אחביא ערבים אצלי בבוידעם", הוא אמר "ביום שליברמן דיבר עליהם דברים איומים, נסענו ליפו כדי לקנות מערבים". היו לו עוד אמירות, 'שנויות במחלוקת' ובראשן: "אילו החברה הייתה רעבה ואכפתית, אז שיצאו למרד מסים, מרד לשרת בצה"ל ולהשבית את התיאטרון".

כמובן שלא סתם אני מגדיר את האמירות 'שנויה במחלוקת'. זו דרכי הזהירה לתפוס קצת מרחק ממנשה המסובך עד צוואר ולאותת שאני רק מגן על חופש הביטוי שלו, חוץ מזה, שברור שנוי לא באמת קרא לסרבנות, הוא רצה לזעזע ולהגיד, אם באמת אכפת לכם, תעשו משהו. מה אני משוגע להסתבך עם הטוקבקיסטים האלה, שהתנפלו על הדף של 'טרה' בפייסבוק והודיעו שיחרימו את מוצרי החברה ("מוו" זה מעדן מדהים) עד שיפטרו את נוי?

בימי 'צוק איתן' שידרתי עם אושרת קוטלר תוכנית לילית מהגג של עיריית תל אביב. ביום הראשון אורנה בנאי המשך לקרוא

הוא לא מזיק, בחור טוב, אהרונוביץ'

19 באוקטובר 2014
 
המאמר התפרסם הבוקר ב"הארץ"
השר לבטחון פנים עלה על טריק יחסי ציבור גאוני – הוא הצליח ליצור תחושה שהוא לא מזיק, הוא לא עושה הרבה, חלילה – זה חטא בלתי נסלח בממשלה הזאת – אבל הוא גם לא מפריע. ספק אם הוא עשה זאת במכוון, אבל דימוי הבחור הטוב, ייצר עבור השר את שיריון השרידות המושלם. מה הטעם לתקוף שר שממילא לא מפריע לאיש, לא עושה כלום ואין לו יומרות להגיע לשום תפקיד נוסף?
אולי ככה השר אהרונוביץ׳ שורד כמעט בלי שריטה כבר יותר מחמש וחצי שנים בתפקיד ממנו איש (כמעט) לא חזר חי (פוליטית). אבי דיכטר, שלמה בן עמי, עוזי לנדאו, כולם התגלגלו לגיא ההריגה של השרים לבטחון פנים אחרי הכהונה בתפקיד הכי כפוי טובה שיש בממשלה. תואר מפוצץ שגורר איתו הרבה ציפיות מהציבור, אבל מעט מאוד כלים לעשות משהו.
ביום שישי העניק השר אהרונוביץ׳ ראיון לאמנון אברמוביץ׳ בחדשות 2. אברמוביץ׳ שאל על 4 ניצבים שפרשו בנסיבות מביכות. השר לא יכול היה לחכות לסוף השאלה. כה רבה הייתה התקוממותו. בוא נעזוב את ניסו שחם, הוא אמר. למה? לא ברור. כנראה, לא נוח. מנשה ארביב? עוד לא שמעתי את עדותו, ענה השר. אהרונוביץ׳ בדרך כלל ניחן בבעיות שמיעה קלות. כזכור, הוא טען שקלטת החטופים למוקד 100 בלתי ניתנת לשמיעה ואין ספור ניסיונות להבין מלשכת השר -אחרי שהקלטת השמיעה למדי שודרה – איך אהרונוביץ׳ מיישב את גרסתו עם המציאות לא הניבו דבר. עזבו, היסטוריה. חיכיתי בקוצר רוח שהשר יגיע לפרישת ניצב ברונו שטיין. בטח יהיה לשר לבטחון פנים אמירה ערכית להעביר בפריים טיים על ניצב שפוגש חשוד בפלילים. השר בטח לא יכול להשלים עם נורמה כזאת. ובכן, הפתעה, הפתעה, לשר לא הייתה מילה רעה בעניין הזה. הוא אמר באופן כללי שהוא נתן למשטרה ׳הנחיות ברורות׳. מה ההנחיות בדיוק? לא להטריד מינית? לא לנשק זקני רבנים? סתם השר ולא פירש.

המשך לקרוא

מאחורי הקלעים של תחקיר קק"ל

15 באוקטובר 2014
 

המאמר פורסם במקור ב"וואלה ברנז'ה" לפני מספר שבועות

זה עוד לא קרה לי.

מכתב איום לפני תחקיר? מכיר. תגובה מתלהמת? בטח, אבל מה עושים כששלחת 7 או 8 עמודים מלאים בשאלות והגוף שמנגד, קק"ל, פשוט לא עונה. ידעתי כבר שהם החזירו במיוחד את ליאור חורב מ'פרישתו' כדי להתמודד עם התחקיר (התחקיר פורסם בתחילת אפריל, חורב עדיין מקבל ריטיינר שמן מקק"ל…), שהם שכרו עו"ד חזק ויקר במיוחד כדי להיאבק בתחקיר (זאב שרף), שהם מחפשים מידע חדש ומסעיר עליי (שיתקשרו ליולי רוט…), אבל תגובה, תגובה, מה עם התגובה?

בערוץ  אמרו – לשדר, מה זאת אומרת. מה זה העניין הזה. ממתי נותנים לגוף כמעט חודש להגיב.

דווקא אני אמרתי המשך לקרוא

בפעם הזו ה"פוליטיקה החדשה" של יאיר לפיד הוכיחה את עצמה

12 באוקטובר 2014
 

בישיבת הממשלה הלילית ביום שלישי היה מתנגד אחד להצעת האוצר לגבי קרן קיימת לישראל. שר החוץ, אביגדור ליברמן. ההצעה של האוצר, כזכור, עושה מהפכה אמיתית בשערורייה שנקראת קרן קיימת לישראל וקובעת שבשנה הקרובה הקרן תעביר למדינה מיליארד שקלים ועוד יותר חשוב, בכל אחת מהשנים הבאות 65% מהכנסות הקרן מקרקעות (הרוב המוחלט של הכנסותיה. התרומות זה ישראבלוף) יילכו למדינה עבור פרוייקטים לאומיים. זה אמור להיות כ 600 מיליון שקלים כל שנה. הרבה כסף.

על איזה בסיס איווט התנגד?  הוא טען שלא טוב לעשות כזה דבר בחקיקה, בכפייה, עדיף בהסכמה. את זה אמר האדם שרצה לכפות ועדת חקירה פרלמנטרית על ארגוני זכויות אדם, שרצה בחוק לפגוע במימון של עמותות ליברליות למיניהן, שרוצה להעביר את ערביי המשולש נגד רצונם למדינה הפלשתינאית. בכול אחד מהמקרים הללו לא הייתה חשיבות כל כך גדולה להסכמה. רק בקק"ל זה קריטי לא לכפות עליהם דבר.

לא משנה, הסיפור הוא שיאיר לפיד חסם את איווט. אל המשך לקרוא

היועץ המשפטי צריך ללכת

12 באוקטובר 2014
 

המאמר התפרסם הבוקר ב"הארץ"

אין ברירה. זה לא דבר קל. זה חסר תקדים, אבל ויינשטיין חייב ללכת. כבוד היועץ היה חייב ללכת כבר אחרי הטיפול המביש שלו בתיק חברות הקש של איווט ליברמן. רק העובדה שבכירי הפרקליטות והמשטרה לא מספרים איך הטיפול בתיק התנהל, מאפשרת ליועץ להישאר בתפקידו.

היועץ צריך ללכת בגלל ששכב על תיק ביבי טורס 3.5 שנים, הרג אותו ואז החליט לא לחקור.

הוא מוכרח ללכת בגלל ניסיונו למסמס את תיק הרפז, ההחלטה לא לחקור, לחכות, שמבקר המדינה יעשה את העבודה, כל מה שגרם לכך שארבע שנים אנחנו עדיין תקועים עם סימני שאלה בסיפור הזה.

על היועץ להתפטר בגלל שחיכה שנתיים וחצי לפני שפתח בחקירה פלילית נגד סטס מיסיז'ניקוב, מה שעיקר את המשמעות של החקירה הזאת. גם שם הוא העדיף שהמבקר יחקור.

עו"ד ויינשטיין  צריך לחזור למשרד הפרטי שלו בגלל הדרך הקלוקלת בה סגר לניצב המשך לקרוא