ארכיון חודש: מאי 2015

למה בני למה?

31 במאי 2015
 

לא, לא בקנטרנות, לא בעוקצנות, באמת לא מצליח להבין. למה אדם עם כבוד, עם דרך, לא צעיר, צריך לעבור השפלות כאלה? יכול להיות שהיו בו כל השנים הללו נטיות מזוכיסטיות ואנחנו לא ידענו? אם היה מדובר במישהו אחר, היינו אומרים – הוא רודף שררה המשך לקרוא

"הרצוג" אכן מוכיח שבוז'י לא מתאים להיות מועמד לראשות ממשלה, אבל לתפקיד אחר?

26 במאי 2015
 

אני הראשון להסכים. ל'יועצים האסטרטגיים' למיניהם אין את ההשפעה שהם מייחסים לעצמם. מעמדם נבנה על סיפורי אגדות ובעיקר על חוסר הבטחון של המועמדים. אין סיבה לשלם לספי שקד, האסטרטג של ש"ס, סכום מטורף של 750 אלף שקלים לחודשיים וחצי. אני די המום מזה שהשטח של ש"ס לא התקומם קשות על כך שבתקופה בה היו"ר הכניס את המפלגה לגרעונות מטורפים והוציא סכומים בלתי נתפסים למפלגה של שבעה מנדטים, שילמו סכום מופרך כל כך, אבל כנראה שזה לא זמן לריב עם אריה דרעי, בדיוק שעומדת למרגלותיו אימפריה של מינויים וחוזים. באותה נשימה, אם משה קלוגהפט, האסטרטג של "הבית היהודי", באמת קיבל המשך לקרוא

כתב הגנה על שניים מאנשי נתניהו (בתקווה שזה לא יפגע בהם)

20 במאי 2015
 

אביחי מנדלבליט – אני לא חושב שמזכיר ממשלה יכול להפוך ישר ליועץ משפטי לממשלה. נשמע לי הזוי שבן אדם שהיה איש של נתניהו, כפוף לו, יצטרך ביום אחד להפוך את עורו ולעמוד מולו כיועץ משפטי.

יחד עם זאת, מה שנעשה למנדלבליט בסיפור של החקירה הפלילית נגדו זה טירוף. דוגמא נוראית לכמה עוול יכולות לגרום רשויות החוק לאדם ולאיזו רמה של שיגעון הגיע סיפור הרפז הבלתי נגמר. חטאו של מנדלבליט מסתכם בכך שבהיותו הפרקליט הצבאי הראשי, לא דיווח מידית ליועץ המשפטי לממשלה על כך ששמע מהרמטכ"ל אשכנזי, שמסמך הרפז נמצא בחזקתו. הוא אפילו הסתיר אקטיבית את העובדה הזאת מעוזרו של היועהמ"ש, רז ניזרי, בדיוק כשהפרקליטות הכינה בקשה לביהמ"ש לחייב את ערוץ 2 למסור את המסמך. ייתכן שזה לא בסדר, אולי מנדלבליט טעה כשרצה 'לישון לילה' לפני שהוא מייעץ לרמטכ"ל מה לעשות (יש גם תיאוריה שהוא בכלל כבול בחיסיון לקוח כלפי הרמטכ"ל, אבל בוא נתעלם ממנה לצורך הדיון), אבל איך זה מגיע לחקירה פלילית? איך מפה מגיעים לעשרות שעות של חקירה באזהרה? אין מילים לתאר את גודל העוול שנעשה פה. עכשיו כבר סוגרים את התיק סוף סוף, אחרי שעינו את האיש היטב, אבל עדיין מישהו בפרקליטות לא מוכן לרדת מהאקליפטוס ורוצה שהתיק ייסגר מ'חוסר ראיות' ולא מ'חוסר אשמה'. סגירת תיק בעילה של חוסר ראיות, מבחינת מנדלבליט, חוסמת אותו לכל תפקיד שיפוטי בכיר, שופט או יועץ משפטי. זה המקום להזכיר שהתיק הלא ממש דל בראיות נגד השופט העליון יורם דנציגר נסגר באופן די מסריח מחוסר אשמה. אם דנציגר קיבל חוסר אשמה, למנדלבליט מגיע צל"ש הפרקליטות ואם ארגון הפרקליטים רוצה להבין למה כל כך צריך שהילה גרסטל, נציבת הביקורת על הפרקליטות, תשב להם על הזנב, אז ההתנהלות סביב התיק הבלתי נגמר הזה היא דוגמא טובה.

שלמה (מומו) פילבר – פילבר שימש ע המשך לקרוא

מצעד האומללים

17 במאי 2015
 

אופיר אקוניס – כשהשר ללא תיק החדש עבד בעבר כיועץ התקשורת של יו״ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, הוא נאלץ לשמוע שוב ושוב איך הבוס מראיין בלי בושה מועמדים להחליף אותו. חודשים על חודשים. אחרי ז המשך לקרוא

אפילו אני לא דמיינתי את עומק הריקבון – המקרה של יעקב בורובסקי

14 במאי 2015
 

יעקב בורובסקי הוא איש רקוב, שרק בגלל לא מעט מזל ואמביציית היתר שלו ניצלנו ממינוי שלו למפכ"ל המשטרה או בחירה כראש עיריית חיפה. אני יודע את זה מזמן. שמעתי את זה כבר מצחי הנגבי, בעת שהיה שר לבטחון פנים ומינה את משה קראדי למפכ"ל המשטרה. למה לא בורובסקי, שאלתי אותו. בורובסקי היה אז ניצב ותיק, מפקד המחוז הצפוני, עם קשרים טובים בתקשורת.

התחילו לפנות אליי כל מיני חברי מרכז ליכוד עם השם שלו ועם כל מיני הצעות, אז ירדתי ממנו, ענה הנגבי. שנים מאוחר יותר פרסמה איילה חסון איזה סוג של הצעות בורובסקי לכאורה העביר לבכירי הליכוד, כדי שימנו אותו למפכ"ל. נפתחה חקירת משטרה, שהסתיימה בלי כתב אישום אבל עם מכתב מהדהד של פרקליט המדינה, שאחריו היינו אמורים לטמון את בורובסקי במגירת המושחתים, אלו שלא מכניסים לאולפן טלוויזיה, אלא אם הם באים ללמד על שחיתות (במקום זאת, עוד ניתן לראות אותו מפציע פה ושם ללמד אותנו על שלטון החוק).

הנה תמצית הידיעה ב – YNET על מכתב הסגירה שכתב פרקליט המדינה לתיק ההוא:

תיק החקירה נגד ניצב בדימוס בורובסקי נסגר, אך בורובסקי עצמו לא יכול לרשום ניצחון. במסמך שהגיע לידי ynet, כותב פרקליט המדינה מילים קשות על בורובסקי ש"התרועע עם גורמים פוליטיים לקידום עניינו האישי". עוד מתברר כי עמרי שרון הודה בחקירתו: "אמרו לי שבורובסקי יעזור בחקירות נגדי ונגד אבי"

מאוחר יותר רצה בורובסקי לנצל את קשריו עם בנימין נתניהו כדי לקבל מינוי לתפקיד יו"ר רשות השידור. גידי וייץ ורויטל חובל חשפו ב"הארץ" איך המינוי הזה נמנע:

יעקב בורובסקי היה המועמד המועדף על נתניהו לתפקיד יו”ר רשות השידור. הוא התקשר לוינשטיין, אמר לו כי בורובסקי הוא איש מצוין וביקש את ברכת הדרך. וינשטיין קיבל מהפרקליטות את סיכום החקירה הפלילית שהתנהלה נגד בורובסקי, בחשד לכך שבשבתו כניצב במשטרה הוא הפעיל אנשי מרכז ליכוד כדי שיקדמו אותו לתפקיד המפכ”ל. בסיום הבדיקה התקשר וינשטיין לנתניהו ואמר: “על המינוי הזה לא תהא תפארתך. התיק נגד בורובסקי נסגר מחוסר ראיות, אך כפסע עמד בינו לבין כתב אישום, אל תמנה אותו”. נתניהו ניסה להתווכח, ובסוף נפרד מהרעיון.

ובכן, זה לא חדש לי שבורובסקי והתנהלות תקינה הם לא ממש מושגים נרדפים, אבל אפילו אני לא דמיינתי המשך לקרוא

מה בין שביתת הפרקליטים לבריחתו של ארדן מתיק המשפטים

3 במאי 2015
 

ארבע שנים לקח להקים איזשהו גוף שיבקר את הפרקליטות. תקלות וטעויות בשורה של תיקים גדולים לא שכנעו את פרקליט המדינה, משה לדור, שעמד על הרגליים האחוריות. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין דחף ודחף. בסוף התגבש יצור כלאיים, לא רצו להעביר אותו בחקיקה, מי יודע מה הפוליטיקאים המשוגעים יכניסו לחוק, אז הוחלט שהנציבות החדשה תוקם בהחלטה מנהלית של שרת המשפטים (ותומכת נלהבת בעניין), ציפי לבני. כשהתהליך האינסופי עמד להסתיים נכנס פרקליט המדינה לדור לחדרה של שרת המשפטים.
א המשך לקרוא