ארכיון חודש: ספטמבר 2016

דבר אחד טוב בטוח יש בהסכם הסיוע – ה'גזירה' על התעשיות הביטחוניות

19 בספטמבר 2016
 

בנובמבר 1979 התראיין ראש הממשלה מנחם בגין לטלוויזיה האמריקנית: ישראל תחזיר "עד הסנט האחרון", את 3 מיליארדי הדולרים שהיא עומדת לקבל מארה"ב על הנסיגה מסיני, אמר בגין. היה הרבה כבוד לאומי באמירה ההיא ומעט מאוד ידע (בגין לא ידע שישראל צריכה להחזיר חלק מהכסף כי הוא הוגדר מראש כמענק). ב 1996, בביקורו הראשון של ראש הממשלה החדש, בנימין נתניהו, בארה"ב, הוא הדהים את הקונגרס כשהודיע חד צדדית שישראל תוותר על הסיוע האזרחי מארה"ב. עניין של הגינות, כבוד.

לישראל של 1979 היה עוד מקום לבקש סיוע מהאחות העשירה. ישראל של 1996 כבר יכלה לוותר על 1.2 מיליארד דולר סיוע אזרחי (בתהליך של 10 שנים), אבל איך לעזאזל המשך לקרוא

ביילין מול פואד – גם המוות לא צריך להפוך את השקרן לטוב ואת האמיתי לרע

5 בספטמבר 2016
 

לפואד בן אליעזר הייתה שיטה להכנסת פעילים פוליטיים לחברת חשמל. לא משהו יצירתי במיוחד. די דומה למה שעשה בחברות ממשלתיות אחרות עליהן חלש, אלא שבמקרה הזה הדבר התגלגל לדו״ח חריף של מבקר המדינה. זה התרחש אחרי פרשת הנגבי, שבה מינויים פוליטיים הפכו לתיק פלילי, אבל איכשהו בן אליעזר נחלץ, שוב נחלץ, מחקירה במשטרה.

יוסי ביילין מעולם לא כיכב בדו״חות מבקר המדינה ולא נחקר באזהרה במשטרה. פואד בן אליעזר הואשם בלקיחת 2.2 מיליון שקלים לכיסו. עבור הכסף הזה הוא הפעיל קשרים כדי שאיש עסקים אחד יקבל זיכיון לחיפוש גז, ניצל קשרים מדיניים במצרים כדי שאיש עסקים אחר יקבל אשרות עבודה וקנה פנטהאוז׳ מפואר ביפו.

יוסי ביילין היה לשר אולי היחיד בתולדות המדינה (אחרי פרסום המאמר המשך לקרוא