ארכיון חודש: אוקטובר 2018

פרשת תאיר ראדה – פרק 500,000: הסיבוב של ירום הלוי

24 באוקטובר 2018
 

אותי זה כבר כמעט משעמם, אבל ב"ידיעות אחרונות", מסתבר, חשבו שכותרת נוספת בסגנון "גילויים חדשים בתיק תאיר ראדה" תביא קוראים, אז הם מרחו כותרות גדולות וכתבו שיש עדות חדשה בפרשה, מישהי נוספת ששמעה את אותה א"ק מתוודה על הרצח של תאיר ראדה, עדות כה דרמטית שהמשטרה גבתה אותה עכשיו. תוך כמה שעות המשטרה והפרקליטות שפכו מים קרים על הסנסציה ופרסמו שאין שום חדש, שמעורבות א"ק נבדקה ולא נמצא לא שום תימוכין. בידיעה של "ידיעות" לא נכללו כמה פרטים חשובים, שכדאי אולי לדעת. המשך לקרוא

ויינרוט היה גם דוגמא לדור שלם של פרקליטים ודוגמא לא טובה

22 באוקטובר 2018
 

אני באמת לא בעניין של לעשות ביילין, אבל דבר חשוב אחד נעדר מההספדים על יעקב ויינרוט. עו"ד יעקב ויינרוט באמת היה גאון, איש בעל תחומי ידע עצומים, יכולת להתחבר לבני אדם, להתחבב, לארוז טיעון. כל מה שאמרו עליו, נכון. אני גם לא בא אתו חשבון על כך שייצג את החזקים, המחוברים, המושחתים וכו'. ויינרוט ייצג כלו למכביר ולקח סכומי כסף אסטרונומיים מהם, אבל הוא גם ייצג חלשים ומסכנים ולעתים פרו בונו.

לאורך השנים יצא לי כמה פעמים לצאת מפגישה איתו ולהעלות על הכתב מה ששמעתי. לא במקרה רציתי לזכור. בפגישה אחת ויינרוט סיפר לי לפרטי פרטים איך החלה מבחינתו פרשת בר און חברון. לא יודע אם כול מילה הייתה אמת. קצת הטלתי ספק בטענתו שהוא לא שמע את הפרסום בערב וגם לא בבוקר שאחרי, עד שראש הממשלה נתניהו התקשר אליו. זו לא הנקודה. ויינרוט הסביר לי איך הוא בנה גרסה חדשה לראש הממשלה ודחק בו לדבוק רק בה. "אתה תמכת במינוי דן אבי יצחק, זה מה שיזכה אותך". המשך לקרוא

מיקי גנור, יעקב סלע ועד המדינה נגד מצגר כועסים. עד המדינה נגד סטס מבסוט.

15 באוקטובר 2018
 

מיקי גנור, עד המדינה בפרשת כלי השייט, מסתובב כבר חודשים מתוסכל. הוא טוען שעשה טעות כשחתם על הסכם עד המדינה. לפי פרסום של אביעד גליקמן בחדשות 10, הוא אפילו מאיים לבטל את ההסכם. מרבית עסקיו של גנור בחו"ל. בנקים זרים, מסתבר, לא ששים לעשות איתו עסקים בעקבות הודאתו בעבירות, שהיא חלק מחתימתו על הסכם עד מדינה. גם בנק גדול בישראל מערים קשיים. הפרקליטות ציידה אותו באיזשהו מכתב, אבל גנור טוען שהמדינה יכלה לעשות הרבה יותר ושזנחו אותו מאחור.

לפני כמה חודשים יצא עד המדינה בפרשת בניזרי בסדרה של ראיונות. משה סלע, העד המרכזי, שהכניס את השר לשעבר, שלמה בניזרי, לכלא, טען לפתע שבניזרי בכלל חף מפשע, שהוא שיקר בעדותו. סלע טען במשך שנים שהוא לא ממליץ לאיש לחתום על מעמד של עד מדינה. "היום במדינת ישראל אסור להיות עד מדינה", אמר בראיון לאילה חסון בתחנת הרדיו 103 "לא בצווארון הלבן ולא בעולם התחתון. המדינה לא נותנת גיבוי ואנשים הופכים להיות אומללים ומסכנים כשהורסים להם את חייהם, זאת המציאות כפי שאני חוויתי אותה". המשך לקרוא

יוליה שמאלוב ברקוביץ ואראל סג"ל – המאבק המופרך מכולם

9 באוקטובר 2018
 

אתמול נפלתי במקרה על התוכנית של אראל סג"ל. אני מנסה לחסוך מעצמי בדרך כלל את העינוי הזה, אבל ככה יצא ובדיוק נפלתי כשהוא דיבר עם המגיש האורח על המאבק התורן של ערוץ 10 לשרוד.

סג"ל שאל ברמת הסקרנות שמאפיינת אותו (אפס) את אורחו, דוד ורטהיים, מוואלה ברנז'ה מה הסיפור עם ערוץ 10. ברור שלא היה לו עניין בתשובה. הוא רק הרים לעצמו להנחתה. יש לו הרי תיזה. תמיד אותה תיזה, אבל תיזה. ורטהיים ניסה לענות. למרבה הצער, גם הוא לא בדיוק התמצא בעובדות. אני לא מאשים אותו. מי עוד יכול לעקוב אחרי הטירוף של יוליה שמאלוב, יו"ר מועצת הרשות השנייה.

בקיצור, סג"ל הוציא בכוח מורטהיים שבעצם הרשות השנייה אומרת שמה שערוץ 10 מבקש הוא לא חוקי ואיך זה שערוץ 10, שעתר לבג"צ נגד ערוץ 20, בטענה שמה שניתן לו לא חוקי, מעז לנסות ולקבל משהו לא חוקי. הוי, הצביעות הנוראה של השמאלנים. אה, כן, הוא גם עשה גילוי נאות שהוא משדר בערוץ 20. אצלו גילוי נאות זו הזדמנות נהדרת להגיד עוד דבר שטיפשי להגיד גם אם אתה לא משדר בערוץ 20.

לא ציפיתי מסג"ל שידבר בנושא בו הוא מתמצא המשך לקרוא

יוסי כהן – אולי דוגמן, בטוח יחצ"ן

8 באוקטובר 2018
 

לראש המוסד, יוסי כהן, הוצמד בשלב מוקדם בקריירה שלו הכינוי "הדוגמן". לא הדימוי הכי מחמיא, אבל, כנראה, שדווקא כהן מחבב אותו. לי נדמה שהכינוי היותר הולם עבורו הוא "היחצ"ן".

בשנה הראשונה לכהונתו של מאיר דגן כראש המוסד התפרסמו כמה כתבות ביקורתיות. רובן, אגב, על ידי כתב שזה תחום מומחיותו. הכתבות מתחו ביקורת קשה על הדרך בה דגן מנהל את המוסד. דגן מונה לתפקיד קצת במפתיע על ידי אריאל שרון, אחרי שמילא אצלו תפקיד פוליטי בליכוד. בקיצור, גזר הדין הציבורי כבר היה שם, רק שהמציאות לא הסתדרה עם הכתבות ודגן נחשב היום לאחד מראשי המוסד הטובים ביותר שהיו.

קשה לעיתונאים לשפוט בזמן אמת המשך לקרוא