אפילו אני לא דמיינתי את עומק הריקבון – המקרה של יעקב בורובסקי

יעקב בורובסקי הוא איש רקוב, שרק בגלל לא מעט מזל ואמביציית היתר שלו ניצלנו ממינוי שלו למפכ"ל המשטרה או בחירה כראש עיריית חיפה. אני יודע את זה מזמן. שמעתי את זה כבר מצחי הנגבי, בעת שהיה שר לבטחון פנים ומינה את משה קראדי למפכ"ל המשטרה. למה לא בורובסקי, שאלתי אותו. בורובסקי היה אז ניצב ותיק, מפקד המחוז הצפוני, עם קשרים טובים בתקשורת.

התחילו לפנות אליי כל מיני חברי מרכז ליכוד עם השם שלו ועם כל מיני הצעות, אז ירדתי ממנו, ענה הנגבי. שנים מאוחר יותר פרסמה איילה חסון איזה סוג של הצעות בורובסקי לכאורה העביר לבכירי הליכוד, כדי שימנו אותו למפכ"ל. נפתחה חקירת משטרה, שהסתיימה בלי כתב אישום אבל עם מכתב מהדהד של פרקליט המדינה, שאחריו היינו אמורים לטמון את בורובסקי במגירת המושחתים, אלו שלא מכניסים לאולפן טלוויזיה, אלא אם הם באים ללמד על שחיתות (במקום זאת, עוד ניתן לראות אותו מפציע פה ושם ללמד אותנו על שלטון החוק).

הנה תמצית הידיעה ב – YNET על מכתב הסגירה שכתב פרקליט המדינה לתיק ההוא:

תיק החקירה נגד ניצב בדימוס בורובסקי נסגר, אך בורובסקי עצמו לא יכול לרשום ניצחון. במסמך שהגיע לידי ynet, כותב פרקליט המדינה מילים קשות על בורובסקי ש"התרועע עם גורמים פוליטיים לקידום עניינו האישי". עוד מתברר כי עמרי שרון הודה בחקירתו: "אמרו לי שבורובסקי יעזור בחקירות נגדי ונגד אבי"

מאוחר יותר רצה בורובסקי לנצל את קשריו עם בנימין נתניהו כדי לקבל מינוי לתפקיד יו"ר רשות השידור. גידי וייץ ורויטל חובל חשפו ב"הארץ" איך המינוי הזה נמנע:

יעקב בורובסקי היה המועמד המועדף על נתניהו לתפקיד יו”ר רשות השידור. הוא התקשר לוינשטיין, אמר לו כי בורובסקי הוא איש מצוין וביקש את ברכת הדרך. וינשטיין קיבל מהפרקליטות את סיכום החקירה הפלילית שהתנהלה נגד בורובסקי, בחשד לכך שבשבתו כניצב במשטרה הוא הפעיל אנשי מרכז ליכוד כדי שיקדמו אותו לתפקיד המפכ”ל. בסיום הבדיקה התקשר וינשטיין לנתניהו ואמר: “על המינוי הזה לא תהא תפארתך. התיק נגד בורובסקי נסגר מחוסר ראיות, אך כפסע עמד בינו לבין כתב אישום, אל תמנה אותו”. נתניהו ניסה להתווכח, ובסוף נפרד מהרעיון.

ובכן, זה לא חדש לי שבורובסקי והתנהלות תקינה הם לא ממש מושגים נרדפים, אבל אפילו אני לא דמיינתי שהוא יכתוב כתב תביעה שיקרי, שלוש שנים ורבע אחרי התחקיר שעשיתי עליו בו יטען שאני קיבלתי משהו מרונאל פישר כדי לפרסם תחקירים. תיכף אזכיר את התחקיר שפרסמתי עליו, אבל קודם אני רוצה לספר בפרוטרוט את העובדות בנושא הזה וממש מקווה שתהיה לכם סבלנות לקרוא, כי זה מפותל ורק מוח כמו של בורובסקי יכול לעשות חיבורים כאלה.

אנשי העסקים יגאל זילכה ומשה בובליל התכתשו. זילכה שכר את עו"ד רונאל פישר ויעקב בורובסקי לעזור לו במאבק. הם אספו חומר נגד בובליל, שקשור למענק שקיבל ממרכז ההשקעות. אתם עוד איתי?

החומר הזה הועבר למיקי רוזנטל, שבאותה תקופה הגיש יחד איתי את "המקור". מיקי עיבה את החומר בדרכיו, ראיין את בורובסקי, צירף סיפורים נוספים ופרסם תחקיר בשלהי 2010. בורובסקי, כאמור, עבד אז עם רונאל פישר וחלקו בפרשה היה, בין השאר, להעביר את החומר למשרד מבקר המדינה, ממנו פרש שנתיים ותשעה חודשים קודם לכן.שוב, אם יש מישהו שעבד עם רונאל בפרשה הזאת זה בורובסקי. רק בורובסקי. איך הוא הצליח להפוך את הסיפור? רק הוא יודע.

למען הסר ספק, לי לא היה מושג על כל העניין הזה. רוזנטל עשה עבודה עיתונאית מצוינת ואנחנו לא מגלים אחד לשני מקורות. לי עצמי לא היה שום קשר עם רונאל פישר מימיי. הוא תמיד נראה לי טיפוס בעייתי והתרחקתי ממנו ככל יכולתי. הפעם האחרונה שפגשתי אותו במקרה, למיטב זכרוני, הייתה לפני כמה שנים טובות בשבעה של מיקי רוזנטל על מות אמו ז"ל. זהו. עוד פעם אחת נפגשנו במשרדו ב – 2006, כשהוא קרא לי לתת לי "סקופ ענקי", שהתברר כברווז צולע. אידיוטי לציין שמעולם לא קיבלתי ממנו דבר, לא הוצע לי, לא הגענו לדבר על זה, כי בכלל לא דיברנו ולא היינו בקשר.

בדרך לפרסום התחקיר של רוזנטל על מרכז ההשקעות והמענק לבובליל, פורסם פרומו לא מדויק על הסיפור. בובליל תבע על הפרומו (לא על הכתבה) ורוזנטל הסכים להתנצל בתוכנית. זהו. לא קשור לרונאל ולא נעליים.

בינואר 2012 פרסמתי תחקיר גדול ב"מקור" על בורובסקי, תחקיר שהראה שהוא פועל למעשה כמאכער. הראיתי איך הוא מתדרך אדם שאנחנו שלחנו לא להגיד אמת לרשויות החוק, פרסמנו איך עבד מטעם לקוחות בכירים (קופת חולים "מכבי") מול אותו משרד מבקר מדינה בו כיהן. שידרנו את דבריו של מאיר גלבוע, יורשו בתפקיד היועץ למניעת שחיתות במשרדג מבקר המדינה, שסיפר שבורובסקי אמר לו שהוא עובד מטעמה של דליה איציק מול מבקר המדינה. חשפנו שמבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ביקש ממנו (בעקבות הפנייה שלנו) להפסיק לייצג את אלי ישי בעניין דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל ואפילו הרגשתי חובה, מטעמי הגינות, לציין שגם אצלנו הוא עשה את עבודת הלובינג שלו באותה כתבה של רוזנטל.

בקיצור, ממליץ לכם בחום לקרוא את התחקיר. בורובסקי שלח מכתבי איום, אבל לא תבע, אולי הבין מה חוזק הראיות שבידינו. עכשיו כשפרשת רונאל פישר התעוררה, הוא לפתע פתאום תבע.

התיאוריה שלו, אם הבנתי נכון (עוד קצת ריכוז), היא שבגלל התביעה של בובליל, אנחנו החלטנו לפצות את בובליל בכך שנעשה תחקיר על זה שפעל נגדו, בורובסקי. וואלה. ואיך הוא הגיע שלקחנו כסף מרונאל פישר? ובכן, רונאל פישר הרי לקח כסף מזילכה על הסיפור הזה (ומן הסתם גם בורובסקי), אז בטח רונאל נתן למיקי רוזנטל, שנתן לי.

ראיות? שמץ של עדות? משהו? כלום. הניצב בדימוס מעלה השערות ושולח אותן לעיתונים שיפרסמו. הוא הרי יודע שעל מה שנאמר בכתב תביעה לבימ"ש אי אפשר לתבוע לשון הרע. ובכן, באמת אי אפשר לתבוע, אבל אפשר גם אפשר לנהל משפט. אם בורובסקי האמין שהוא יקצור איזו כותרת ועוד שנה נסגור את זה בפשרה שקטה ולא מביכה, אז מצפה לו הפתעה מרה. אני מחכה בכיליון עיניים למשפט הזה ולפי כמות הטלפונים שקיבלתי עד עכשיו של אנשים שרוצים לבוא להעיד, נדמה לי שיהיה מעניין.

 

תגובות

תגובות

42 thoughts on “אפילו אני לא דמיינתי את עומק הריקבון – המקרה של יעקב בורובסקי

 1. akilahav@gmail.com'עוזי

  סופסוף מישהו מטפל בשרץ הזה
  אל תרפה רביבֱ!

  את העין שלי הוא צד כאשר ראיתי את הלהט המשיחי בעינים שלו כאשר הסתער בזעם קדוש על אולמרט (מיד כאשר זיהה את השינוי בכיוון השבשבת)

  על כגון אלה כתב שיקספיר (תרגום שלונסקי) את השורה: "רב מדי נודרת המלכה"
  או במקור: THE LADY DOTH PROTEST TOO MUCH, METHINK

 2. BENORBENOR@WALLA.CO.IL'רות

  תחזקנה ידייך. נשמח לדעת מה קורה בפרשת פאינה קירשנבאום ופואד בן אליעזר.

 3. mnkaplan@nevvision.net.il'מנחם ק.

  רביב.המשך בתחקיריך החשובים.
  אולי יום אחד מישהו יפקח עיניים גדולות ויטפל לפחות בחלק מהמימצאים לטובת המדינה שלנו.
  מנחם .ק.

 4. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  לפני מיליון שנה, משהו כזה, מישהו הדליף על חקירת משטרה לראש עיריית חיפה אז, אריה גוראל. הסתבר לי שזה יעקב בורובסקי. הרמתי אליו טלפון ושאלתי אותו אם הכוונה אליו. הוא ניסה איך שהוא להתחמק. שאלתי אותו אם יש עוד יעקב בורובסקי במשטרה, והוא השיב שאין. זה פורסם בזמנו.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הבנאדם הזה הופיע בטלווזיה להגנת משפחת נתניהו אחרי פרשת הוצאות המעון, לא?

 6. noga.brienes@gmail.com'נגה

  ברור שזה חרטא, לרגע לא חשבתי שיש בטענות האלה אמת. תמשיך ככה, בהצלחה.

 7. יוסקה

  הממזרים שינו את החוקים ועוד לא סיפרו לו

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נראה לך שנשאר מי שיאמין לו? תולעת. ואתה? המשך כך.

 9. gilaherz@gmail.com'גילה הרץ

  דוקא יש הרבה מאד בתחקיר
  לעורך דין אסור לתדרך עדים לדבר שקר!
  וה"למה דוקא עכשיו" רונאל פישר הוא במקרה הזה רק ה"מקפצה"
  יש עודכאלה שהוא מזדנב אצלם שיכולים להפעיל אותו
  קח בחשבון . אתה עושה עבודה חשובה!!!

 10. adiazar15@gmail.com'טל

  לרוזנטל קשרים עתיקי יומין עם פישר ולהתנער מזה בטענ ה של "לא ידעתי" זה היתממות , הדבר היחידי שיוכל להבהיר אם באמת רוזנטל קיבל תשלום בכדי שתפרסמו תחקיר נגד בובליל זה עדות של זילכה , כל היתר רכילות . ואם התבצע תשלום כזה דרך פישר אז גם אם לא ידעת מכך יש לך אחריות מלאה על כך בדיוק כמו רוזנטל . על הקשרים של רוזנטל עם פישר כולם יודעים ומומלץ לקרוא את התחקיר של אמיר זוהר בעניין

 11. yuvalpin@post.tau.ac.il'יובל

  אתה לא זה שנתן הרגע לאהוד אולמרט לדבר שעתיים בפריים-טיים?

 12. dorit.geifman@gmail.com'דורית

  רביב, אמנם העניין הזה נוגע בך אישית אבל לא נעים להגיד, לעומת השחיתויות שעולות חדשות לבקרים – קטן עלינו. הכותרת הבומבסטית לא מצדיקה את העניין. נעשנו אטומים לכאלו זוטות

 13. מיכאל

  עוד סיפור פיקנטי.כשהתפוצצה פרשת הרפז ערוץ אחד קיים תחת שרביטה של איילה חסון פאנל (לא צריך מחשבה רבה לאיזה כיוון נשבה הרוח) אחד מחברי הפאנל היה האדון בורובסקי,משום מה הוא לא טרח להציג את הגילוי הנאות הזה : בורובסקי התחיל לייצג את נילי פריאל אשתו של ברק באירוע של העובדת הזרה,התנועה לאיכות השלטון פנתה לבג"ץ ובורובסקי נאלץ לוותר על הייצוג של נילי,מכאן לא צריך להיות חכם כדי לדעת בעד מי היה בורובסקי ובעד מי נגד.

 14. dand8@walla.co.il'משפטן

  רביב שלום. מאד מעריך את העיתונאות שלך וגם בורובסקי, יועץ לענייני שחיתות רחוק מלהיות כוס התה שלי. מגיע אבל…. אבל הפוסט הזה נמוך ממך. זו פריקה אישית (גם אם מנומקת) של רגשות. עם תביעות מתמודדים בבית המשפט. שם המקום לסגור חשבון עם הצד השני. לא בפוסט פובליציסטי. אתה לא ב"יציע העיתונות".

 15. umorami@inter.net.il'אורי

  מה קשה להבין למה הגיעה התביעה משום מקום ?
  תחשוב על העיתוי: רונאל פישר נחשף. הוא היה מעורב חזק ביותר עם המשטרה ועם הרבה בכירים.
  כמו שאתה ידעת על בורובסקי כטיפוס "מיוחד" אז בטח גם רונאל פישר ידע. הרי הם עבדו יחד בפרשת בובליל וזילכה.
  רונאל פישר אולי עשה עם המידע הזה משהו. ואז משהו התרחש ביניהם.
  משהו שבורובסקי דואג בגללו מאד.
  יש לו חשש שלך ו/או למיקי רוזנטל יש מידע על זה. או לפחות יכולת לשבש לו את הטיעונים והעדות העתידית בחקירות.
  הוא מייצר עויינות משפטית אזרחית עם הדיבה הזאת כדי לבנות טיעון נגדך ונגד רוזנטל כעדים פוטנציאליים לחקירה שלו בפרשה שעוד לא הסתעפה לכיוונו באופן גלוי.
  ואז במקרה הצורך הוא יוכל להגיד שיש כאן סכסוך משפטי ובגלל זה אתם "פסולים" לעדות. לכן אסור להאמין לכם.
  לחילופין:
  בכל מקרה הוא מרוויח.
  הרגע הצהרת שאין לך קשר עם רונאל פישר ואתה לא יודע כלום.
  אז עכשיו הוא מבין טוב יותר את מצבו המשפטי בפרשה שעלולה להגיע אליו וטרם הגיעה.
  (יש לו חשש רק בגלל שרונאל פישר מוסר כל הזמן דיסאינפורמציה לסובבים אותו. זאת שיטת עבודתו העבריינית).
  אז עכשיו הוא נרגע קצת והוא כנראה גם ימשוך את התביעה חזרה אם זה מסדר לו את האליבי. אם הוא השיג את המידע שהוא רצה. הרגע הצהרת שאין לך דבר וחצי דבר עם רונאל פישר.
  הדיבה הליכאורית שלך היא אחרונת דאגותיו ככל הנראה. כבר כתבו עליו הרבה דברים לא מחמיאים וזה לא הניע אותו לשלוח תביעה.
  איך אומרים במאפיה: זה לא אישי, זה רק ביזנס.
  בכל מקרה יהיה מעניין…
  בהצלחה.

 16. YUVAL@harvard.edu'שרי גבריאלי

  דרוקר, אתה חייב למסור את הטקסטים שלך לעורך מיומן. הכתיבה "החפיפית" שלך, הגדושה בשגיאות לשון ובניסוחים רשלניים, אינה מוסיפה לך כבוד.

 17. crow1900crow@gmail.com'משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כעיתונאי מעולה אשר ביצע את התחקיר המעולה אודות מר ניצב בורו , כנראה שעדיין לא הגעת עד הקצה . אם תמשיך לחפור לעומק תגיע למעמקי האדמה על תקופת שרותו של מר בורו עת היה מפקד מרחב חיפה , דירת המסתור ברחוב יואב 31 ד' קומה ראשונה . תמשיך לחפור ותגיע לכל אותן ……. אשר היו תחת פיקודו והיו מגיעות דרך טיילת קרית אליעזר בהסתר ומחביאות את רכבם המשטרתי ליד בית הכנסת . כולם ידעו ושתקו מרוב פחד . אז זה לא היום . המשך יבוא………

 18. אריקו

  לא יאומן. זה משטרת ישראל? כנראה שכן.
  לא נראה שיש שיפור באופק.
  כמה ניצבים התפטרו מהמשטרה לאחרונה? שמונה ניצבים, כמדומני.
  איך לינדנשטראוס לקח אותו למשרד מבקר המדינה?
  בכל מקרה, רביבי, ישר כוח.

 19. crow1900crow@gmail.com'משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כבוד השופט בדימוס לינדנשטראוס הכיר את בורו בעת שהיה מפקד מרחב חיפה וכבוד השופט היה נשיא בית המשפט המחוזי חיפה .

 20. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  אינני מכיר את בורובסקי, אבל אני מכיר את עבודתו של רביב דרוקר.
  רביב, המשך בדרכך והצלח!

 21. KOHAVEE@YAHOO.COM'יגאל

  אני נהנה עד הגג לקרוא את התחקירים שלך. תחזקנה ידיך. המשך עשייה פורייה.

 22. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  היכן שתזרוק אבן תמצא "בורובסקי". החדשות המרעישות תהינה היכן הסתתר הצדיק במשך 67 השנים האחרונות.

 23. האמת

  גם אתה דרוקר, חכה… שיגלו את האמת עליך

 24. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  מלשכת הרוה"מ יצאה הכחשה (אלא מה?) אין דבר עצוב מערוץ תקשורת שמתקפל.

 25. popo@gmail.com'פופו

  רביב, תבדוק עם רוזנטל. אולי הוא קיבל כסף מפישר גם בשבילך אבל שמר לעצמו. אחד שלא יודע כלום

 26. החושף

  דו"ח חמור ביותר בפרשת רשות המיסים שהוכן במשרד מבקר מדינה לאחר שעשרות חוקרים בכירים ומבקרי חשבונות העידו ומסרו ראיות , נגנז על ידי בורובסקי בסוף שנת 2006 וזאת בהתערבותו של רונאל פישר שקיבל אתנן מאיתן רוב .

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני ממש ממש לא בטוח שאי אפשר להגיש תביעת דיבה כנגד כתב תביעה , לא רק שצריך אלא חובה להגיש זאת כנגד העורך דין של התביעה. חלה על עורכי דין אחריות על מעבר לאחריות ללקוח, אין ספק שבאם ניתן להוכיח שהעורך דין משקר שראוי לתבוע את העורך דין

 28. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רביב דרוקר ,אם תתמקד בתחקירים ששאינם נגועים באג'נדה פוליטית ,כמו בפרשה זו , יהיה קל יותר לקרוא ולהסכים איתך .(תחשוב על זה )

 29. מממ

  הוא אחראי לדברים הרבה יותר גרועים

 30. ישראל ישראלי

  יעקב בורובסקי שגדל במשטרת זבולון קריית חיים ושם החל את דרכו. מוכר היטב בצ'כונה של הקריות וחיפה ולא כאחד מל"ו הצדיקים . הגיע הזמן לקחת אותו כפי שהוא ולנקות את השחיתות .

 31. zeevlavee@gmail.com'זאב

  דרוקר היקר
  למה נאלמת דום בפרשת הונאת הבחירות אשר בה חדרו למחשב הבחירות והוסיפו מאות אלפי קולות לליכוד?
  דבר איתנו

 32. יצחקוב

  רביב דרוקר למה אתה מנסה להסתיר את הבעיה ששמה רונאל פישר יד ימינו של רוזנטל חברך, אחת מפרשיות השחיתות הכי נאלחות שאירעו כאן, וטרם נסתיימה, איך ייתכן כי צמד התחקירנים הכי ענקיים במזרח התיכון רוזנטל ורביב דרוקר לא ידעו כלום על פישר?

  רוזנטל אמין והשותף שלו לא? מתי שמענו אותך לפני שהתפוצצה פרשת רונאל פישר מתריע בשער על רונאל פישר? עיתונאי שמקורב לחלק משותפים שלך בתוכנית המקור, שחלק מהמוניטין שלו היתה עבודתו בערוץ 10 לצידך או לפניך, שום דבר לא ידעת?

  על מי אתה חושב שאתה עובד רביב דרוקר?

  רוב התגובות שמחמיאות לך לא קוראות פרטים, הן בנוסח כל הכבוד וכו, כאילו רביב דרוקר הוא לא שוטר צבאי לשעבר אלא הרב בבא בוקר, הערצה עיוורת למי שנתפס כמה וכמה פעמים לא מדייק בלשון המעטה.

 33. צביה

  בורובסקי הכי ראוי! חבל שלא הצליח להביס את יהב…. רביב מדוע שלא תבוא לחקור את הקורה בעיריית חיפה? על המינויים הפוליטיים ועל השחיתות הציבורית בכל פינה בעירייה. תבוא תבוא

 34. ran@hozkot.com'רן

  https://www.the7eye.org.il/249281
  דרוקר: "אם בורובסקי האמין שהוא יקצור איזו כותרת ועוד שנה נסגור את זה בפשרה שקטה ולא מביכה, אז מצפה לו הפתעה מרה. אני מחכה בכיליון עיניים למשפט הזה ולפי כמות הטלפונים שקיבלתי עד עכשיו של אנשים שרוצים לבוא להעיד, נדמה לי שיהיה מעניין".

  פשרה
  בחשאי

 35. Pandora194@walla.com'שושנה חפץ

  יישר כוח,רביב דרוקר.עוד יש עתונאים הגונים בישראל ולא מלחכי פנכה ו"כאילו עתונאים".

 36. מורן

  יישר כוח!!!! הלוואי והיתה לי דרך לחזק אותך. אחד משומרי הסף האחרונים ומהעיתונאים האמיתיים האחרונים. אל תרפה! אתה קולם של רבים כל כך!

 37. yael.mastbaum@gmail.com'סבתא מודאגת

  רביב דרוקר, תתמקד בצוללות! יש לך כבר כל כך הרבה חומר בטח. ויש לך הודאה נפלאה של ביבי בראיון המפתיע

 38. romp@walla.co.il'יגאל

  וממי העיתונאי "הישר והגון" מקבל חומר באופן בלתי חוקי. משותפו למשרד וחברו הקרוב שעובד במשרד מבקר המדינה.

 39. ...zubi@gmail.com'מוישה

  רביב אל תרפה מבורובסקי.שוב פעם מוזכר שמו כמועמד להחליף את מבקר המדינה הפורש שפירא וזה יהיה אסון לנוכח המוניטין המושחת
  שלו וכיסוי התחת שיעניק לפאשלות של ביבי.שמור עלינו מעונשו של בורובסקי ותלחם במינוי אם יצא לפועל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.