ועל מי אפרים ברכה כעס?

| 6 ביולי 2015

כל העיתונים מכים על חטא. חטאם של האחרים, כמובן. איך 'ההם' לא גוננו עליו בזמן אמת? למה 'המערכת' לא גיבתה אותו? אז הנה תיאור תמציתי של מה שחשב ברכה בשנתיים האחרונות, לא כולל השבועות האחרונים.

ראשית, הקדמה קצרה. ברכה ואני התחלנו ברגל שמאל. הוא הורה על חקירתי באזהרה על כך שהפרתי כביכול צו איסור פרסום בפרשת הירשזון (התיק כנגדי נסגר). אני מתחתי עליו ביקורת על כך שבאותה פרשת הירשזון הוא בחר לצמצם את החקירה לפשעים הקלאסיים כביכול, מעטפות וכו' ולא צלל לתוך מידעים אחרים שהגיעו אליו בנושא והיו, בעיניי, חשובים הרבה יותר. לאחר מכן, למדתי מרחוק להעריך אותו. גם אליי הגיעו אין ספור טענות כנגדו. מה שבדקתי, התברר כמצוץ מן האצבע. לא בדקתי הכול. העובדה שהוא הלך להקליט את רבו ומקור מרכזי שלו, הרב יאשיהו פינטו, כאשר אנשי משטרה שומעים בזמן אמת את השיחה, עשתה עליי רושם אדיר. ככה לא מתנהג אדם שיש לו אפילו פירור של לכלוך על הבגדים. ככה יכול לנהוג רק צדיק מוחלט ורק מישהו נדיר באיכויותיו יכניס לכזה דבר את אישתו, ייעזר בה, כששוב חוקרי משטרה מאזינים בזמן אמת לשיחה בינה לבין אישתו של פינטו. מילה אחת של הרבנית הייתה יכולה לקבור את ברכה. מספיק שהייתה אומרת "נעביר לכם בדיוק כמו בפעם שעברה" ונגמר הסיפור שלו.

הערה מקדימה אחרונה – אני לא טוען שתחושותיו של ברכה, שיתוארו כאן, הן הגרסה האולטימטיבית. הוא היה אדם מתוחכם במסווה של אדם פשוט. ייתכן מאוד שכך בחר לתאר את תחושותיו בהתאם לאדם שדיבר איתו.

אז ככה: ברכה לא כעס על עסקת הטיעון עם פינטו. למרבה ההפתעה, הוא חשב שמה שמנשה ארביב עשה (לכאורה) כל כך חמור, שיש הצדקה לעסקה הזאת. הוא גם נשאל על העסקה לפני שנסגרה. עם זאת, הייתה לו תחושה מאוד לא נוחה לגבי הדרך בה נוהלה העסקה, עיכוב ההודעה על שימוע ברגע האחרון, המסלול הירוק לו זכו פרקליטי הרב אצל היועץ המשפטי לממשלה ועוד. בסה"כ ברכה זכה לגיבוי מעשי מהמערכת. היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה (לדור היה מאוד דומיננטי גם בסיפור הזה) וצמרת המשטרה לא נתנו לעכב את מינויו לראש יאח"ה, למרות מסע הלחצים והעתירות לבג"צ. הן הפקידו בחיקו את החקירות הרגישות ביותר ולא נתנו לפגוע בו.

איפה הם כשלו? בזירה הציבורית.

יואב יצחק, שמזמן אי אפשר לכנות אותו עיתונאי, שתה את דמו של ברכה במשך שנים. כתבה מכפישה אחת ועוד אחת, שקר אחרי שקר. יצחק, למי שלא יודע, הוא מעריץ של פינטו. הוא הכיר אותו כי רצה את עזרתו בטיפול רפואי לקרובת משפחה שלו ולאחר מכן, אמר עליו לאדם אחד לפחות מילים כמו "הוא פנומן, הוא גאון".

אתמול הוציאה הפרקליטות הודעה שקבעה שטענתו של יצחק על כך שהוחלט לפתוח בחקירה נגד ברכה היא שקר, כמו רבים מהפרסומים שלו בעבר. למה לא הוציאו הודעות כאלו  קודם לכן? למה המערכת האדירה של אכיפת החוק לא יודעת להגן על בכיר חוקריה אל מול בלוגר נטול רסן? אפשר הרי לתבוע אותו, אפשר להוציא הודעות כנגדו, אפשר להוכיח שהוא כותב לא אמת. בכלל, אם הוחלט ביום חמישי שהחומר שהועבר כנגד ברכה לא שווה חקירה, למה לא פרסמו הודעה? כל אחד מהאנשים בחדר יודע להטיף היטב לאחרים שלא צריך להתייחס ליואב יצחק ודומיו, ש'כולם' יודעים שזה לא ענייני, שזה לא רציני, הכול נכון, עד שזה מגיע אליהם. כשיצחק מתחיל להכפיש בשפה סופר בוטה, על סמך רבע עובדה וחצי השערה, זה רץ ברשתות החברתיות ואתה מוצא את עצמך במצב של למסור הסברים לכל מיני ידידים ובני משפחה שלא בדיוק יודעים מיהו יואב יצחק ומה מניע אותו. תשאלו את אורלי אינס, גם אותה יצחק הרס.

אבל זה לא היה רק יואב יצחק.

לפני שנתיים פורסמה ידיעה בחדשות 2 על כך ששורה של פרקליטים בכירים תובעים לא למנות אותו לראש יאח"ה. הרקע – פסק דין, שאסור לפרסום, שמתח ביקורת על ברכה. הכתב טען שזו אחת מהפרשיות החמורות ביותר שהתפרסמו פה שנים ארוכות. ברכה היה משוכנע (וגם אני) שמאחורי הידיעה עומדות זרועותיו הארוכות של הרב פינטו. הוא ייחל לרגע שבו ייצאו תמלילי ההקלטות שלו עם פינטו, שכולם יבינו מה הוא עבר ומה הוא עשה. כשהם התפרסמו ב"הארץ" הוא התאכזב. הוא טען שהכתבה שמה בכוונה סימני שאלה במקומות בהם יש לו הסברים טובים. למה לא התלוננתי מיידית על הצעת השוחד, הוא שאל. כי יואב סגלוביץ (ראש אגף חקירות דאז) היה בחו"ל וידעתי שממלא מקומו קרוב לפינטו. הוא אפילו טען שכשהאבק יתפזר, הוא מתכוון לתבוע תביעות דיבה מספר עיתונאים כולל על הכתבה הזאת.

לפני כשבוע התקשר אליי אבירם זינו, כתב משפט ב"מעריב". מעולם לא דיברנו. נפגשנו לא מזמן אקראית בכנס לשכת עורכי הדין באילת, אבל זה לא עבר את ה'שלום, שלום'. זינו סיפר שהוא חקר שני פריטי מידע על ברכה, אחד מהם רגיש לכאורה. אינסטינקטיבית, זה היה נראה לי מופרך שטענות כאלו, שברור שלרב פינטו היה את כל האינטרס בעולם לטעון אותן מאה אלף פעמים, עולות רק עכשיו בשלב כה מאוחר. זינו טען שהרב לא רצה לדבר על זה בחקירתו, שמשום מה הוא גונן על זה. נשמע לי מופרך וכל השיחה נראתה לי מוזרה. זינו המשיך וטען שהוא הסתמס, רק הסתמס, עם ברכה על חקירת מעונות ראש הממשלה, שמנוהלת על ידו. ברכה כתב לו סמס מטעה לפיו החקירה עלתה משלב הבדיקה לשלב החקירה. הוא פרסם את הידיעה המוטעית ונאלץ לחזור בו. הוא חשד שברכה הטעה אותו בכוונה, כדי לפגוע במוניטין שלו בכל הקשור לידיעות כנגד ברכה, אבל הודה שאין לו שום הוכחות לכך (גידי וייץ כתב אתמול שזינו נראה לפני שלושה שבועות בחצר הרב פינטו). לאחר מכן, זינו סיפר לי, לתדהמתי, שהוא הלך וחשף את ברכה כמקור למחלקה לחקירות שוטרים והעביר להם את הסמסים ומה דעתי, כי גם הוא קצת מתחרט ולא בטוח שעשה את המעשה הנכון. אמרתי לו שבמישור התיאורטי, אם מקור הטעה אותך בכוונה תחילה, כדי שתיפול ותטעה, אז יש בעיניי הצדקה לחשוף אותו, אם כי אין לעמדה הזאת שלי עיגון מפורש בחקירה או בפסיקה. שאלתי אותו אם יש לו ראייה כזאת. הוא הודה שלא ואמר שכלל לא דיבר עם ברכה בכל השלב הקריטי הזה. שאלתי אותו האם לא יכול להיות שברכה טעה, הטעה בתום לב, לא הבין עד הסוף. הוא הודה שייתכן. לא הבנתי למה עשה את זה. אחרי זה התברר לי שהוא חלק את אותו מידע עם שורה של עיתונאים ואף העביר את מסך הנייד שלו עם הוואטסאפים המרשיעים לעיתונאי אמיר זוהר.

האם יש לכך חלק בהחלטה של ברכה לשים קץ לחייו? אני מניח א פריורית שלא, אבל מי שטוען שזה שטויות, לא מבין את הכללים. אני לא יודע אם אפרים ברכה קיבל אישור להיות בקשר ישיר עם עיתונאים. אני די בטוח, שכמו כל אחד מאתנו, הוא ממש לא היה רוצה שייקחו לו את הנייד ויתחילו להסתכל עם מי דיבר, מה אמר ומה סימס. אני בהחלט יכול לדמיין אותו נלחץ מהאפשרות שבעקבות מה שעשה זינו, המחלקה לחקירות שוטרים תתחיל לעשות את זה ולא פחות מובך מכך שהוא יוזז מהחקירה הרגישה של מעונות ראש הממשלה אחרי שנחשף כמי שמדליף פרטים מתוכה.

רציתי לכתוב על סיפור אבירם זינו לפני כמה ימים. לא כתבתי. אין לי אפילו סיבה טובה. הייתי עסוק, כתבתי דברים אחרים ודחיתי את זה עוד יום ועוד יום. אני מניח שגם אם הייתי כותב, ברכה היה עושה את מה שעשה, אבל לפחות זה היה עושה לי טוב לדעת שהוא קרא איזשהו מאמר תמיכה, שכל כך הגיע לו, לפני ששם קץ לחייו.

 

תגובות

תגובות

39 thoughts on “ועל מי אפרים ברכה כעס?

 1. אחד העם 13

  יהודי מאמין לא ישלח יד בנפשו, לפי האמונה היהודית למתאבדים אין חלק בעולם הבא. היו דברים מעולם. למתאבדים מובהקים היו קרבנות חיסול מתוחכם., במסווה של התאבדות.

 2. zweliad@gmail.com'אלי, גבעתיים

  כן. יהודי מאמין יתנהג כמו ה"רב"פינטו, ירמה, ישחד , ישקר, ישמיץ . יהודי מאמין ירצח ראש ממשלה. יהודי מאמין יאנוס נערים שתחת חסותו. אבל חס וחלילה לא יוריד כיפה ולא יתאבד- זה לא !

 3. סנטו רוחו

  אלי, רציתי להגיב לאחד העם 13 הטיפש אבל הקדמת אותי. תודה לך.

 4. meirgeva@gmail.com'מאיר

  ״חצר״ פינטו ממש כמו האחרות (רנטגן וכו׳) הן כתות, המלאות בחסידים שוטים כולל ידוענים רבים (נוחי דנקנר, ג. יפית, אריה עמית, פואד, רבים נוספים). יש לאסור על כל נושא משרה ציבורית להשתתף במשהו מבין האירועים ה״הילולות״ והתכנסויות כלשהן של הכתות האלה. הן הפכו למרכזי גיוס כספים, שום דבר אחר פרט לכסף! בושה לראות ולשמוע את עובדי האלילים הללו!

 5. peltz@bezeqint.net'אריה

  רביב אתה מפחיד
  יש מצב ששיחה עימך לא תצא בשלב זה או אחר לאור?

 6. חושף שחיתויות

  חצר הרב פינטו הוא אחד ממוקדי הפשע המאורגן במדינת ישראל. מדובר בכנופיה אלימה שחיה מגניבה וסחיטה של כספי מדינה ודמי חסות, והכל ב"שם שמיים".
  אוסף של פושעים שחיים חיי נהנתנות וצריכים לשבת שנים רבות בכלא

 7. ענת

  לא היה מזיק לדרוקר גילוי נאות על יחסיו עם יואב יצחק ועל השנאה ההדדית שקיימת ביניהם מזה שנים רבות

 8. hronen74@gmail.com'רונן

  דרוקר או יואב יצחק, למי להאמין? אמממממ

 9. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  מוסיף 2 תגובות. אחת שפורסמה אתמול אחת שתתפרסם היום.
  התאבדות
  הדעות המאוד טובות של עיתונאים ברשתות האלקטרוניות והכתובות על קצין המשטרה אפרים ברכה, קצת מאוחרות בלשון המעטה, כפי שעולה עכשיו. לא ברור למה אותם עיתונאים לא כתבו את דעתם, בתהליך החקירה עצמו.

  העובדות קבורות
  הסיבה להתאבדותו של תת ניצב אפרים ברכה תישאר קבורה באדמה. העיתונאי יואב יצחק מבהיר היום כי הפרקליטות לא הכחישה את טענותיו. לדבריו: הפרקליטות הכחישה כי התנהלה חקירה גלויה. הוא כתב: כי התנהלה חקירה סמויה. אם מתרגמים את זה לעברית פשוטה, יואב יצחק טוען: הפרקליטות מפזרת מסך עשן על המציאות. יצחק דורש להמשיך לחקור את המעורבים, על מנת להגיע לחקר האמת. בעבר התאבדו בנסיבות דומות של ירי עצמי, שר השיכון אברהם עופר, ויו"ר בנק הפועלים יעקב לוינסון. כמו תנ"צ ברכה, כולם לקחו מתחת לאדמה את העובדות.

 10. shai.lubliner@gmail.com'שי, ת"א

  לרביב דרוקר – לפני כחודשיים, כשיאשיהו פינטו היה בארה"ב לפני שובו ארצה לקראת הכרעת הדין בעניין נסיון השוחד לברכה, יואב יצחק פרסם באתרו כי יאשיהו פינטו עבר ניתוח דחוף להסרת גידול וכי הוא ניצב בפני טיפולים כימותרפיים.
  האם ידוע לך משהו לגבי הדבר ? האם מדובר בעורבא פרח ? אני מניח שלעיתונאי מנוסה לא יהיה קשה לבדוק.
  אם יואב יצחק שימש שופר תעמולה של פינטו, יהיה מועיל לציבור אם פרסומים ספציפיים שלו יופרכו בריש גלי.

 11. אמיר

  זינו? הדובר של גידמאק ומפלגתו צדק חברתי ? נגיע רחוק עד עתון מעריב. מענין כמה פעמים ביקר לאחרונה ב"חצרו " של הצדיק פינטו.

 12. שפתי כהן-יגאל כהן

  חורבן שולה זקן.

  דרוקר, אתה עדיין חייב לנו תחקיר על ההתאבדות של דודו טופז.
  שמענו בהחרבה חולנית את הסיפור ואיש לא סיפר לנו, מה ומי הוציא מדודו טופז שלנו את יצר הרע.
  רמז: המאפיוזיס עם גומות החן והשביל בצד, חסם את השאלה.
  ואתה ?
  וצא חקור מדוע נרצח ברכה, זה לא מסובך.
  תתחיל מהשאלה: היה וברכה היה חי ואכן נחקר.
  מי היה בסכנת חיים ?
  רמז: רק גילדה בטיז גילדה ומלחמת כנופיות חוקן.
  תתחיל בכל המעורבים במינוי של ביניש לנשיאה.
  תתחיל במחסלים של רמון על נישוק שרלילה ללא היתר בר תוקף וללא תשלום אגרה כחוק.
  משם עבור למחסלים של פרידמן ואולמרט בכדור אחד בשוכבנית גדר שולה זקן.
  עיין בישרהל איום ומצא לי מילת ביקורת על ביבי,שרה, ברק או בייניש.
  איכה הייתה לבת אלף זונות קריה נאמנה.

  אגב:כשאותו יואב יצחק, רדף את אולמרט עד חורמה, איש מצדקני הדור שלפניך לא אמר מילה.
  טוב אבל אולמרט היה רק ראש ממשלה.

 13. אלונה

  כל מה שכתבת עכשיו לא שוה כלום.
  אם זה מה שאתה חושב/יודע, מדוע לא כתבת מילה בכל החודשים ש News1 פרסמו את התחקירים שלהם על אפרים ברכה? איפה היו כל המצקצקים? עכשיו מאוד נוח ללכת ליואב יצחק על הראש. הבן אדם התאבד, זה לא עושה אותו חף מפשע.
  אם באתיקה עיתונאית, מצטערת, יואב יצחק לוקח בגדול.

 14. קורצ'אק

  מזועזע. אין מלים. חבל שברכה היה פזיז מדי.

 15. uribreitman@gmail.com'אורי ברייטמן

  דברים מוזרים מאוד קורים בישראל – יש רב מושחת שמשחד קציני משטרה הכי בכירים שיש,
  ואף אחד לא מטיל עליהם עונש מתאים. שנת מאסר לאדם שנתן שוחד לבכירי המשטרה? תגידו לי, זה נשמע לכם סביר?
  לפי מבחן ההגיון הבריא, הרב פינטו היה צריך לקבל 7 שנות מאסר על השוחד לניצב ארביב, ועוד 7 שנות מאסר מתן השוחד לתנ"צ אפרים ברכה. ביחד: 14 שנה.
  למה עונש כה מחמיר? כי לאף אחד במדינה הזאת אין אינטרס שקציני משטרה בכירים יהיו יעד מועדף למתן שוחד.
  יידע כל עבריין, שמתן שוחד לקצין משטרה בכיר ישלח אותו ל-7 שנים רעות בכלא.
  הרב פינטו קיבל הנחה מדהימה: רק שנת מאסר אחת, ושיחרור כנראה אחרי 8 חודשים בפועל.
  אחרי שהרב פינטו ישתחרר, הבין ברכה, הוא ימשיך לרדוף את ברכה עד יומו האחרון.
  מי נתן לו את ההנחה הזאת? למה? תנ"צ ברכה כנראה הבין הרבה מאוד דברים, שאנחנו רק יכולים לנחש.

 16. matyb@netvision.net.il'מתי

  מאמר שלם כדי להחביא את המשפט "אמרתי לו שבמישור התיאורטי, אם מקור הטעה אותך בכוונה תחילה, כדי שתיפול ותטעה, אז יש בעיניי הצדקה לחשוף אותו,..".

 17. א

  דרוקר אתה עושה עבודת קודש. מחזק את ידיך.

 18. רון

  אלי מגבעתיים, אני מסכים איתך ב100%.
  אבל למה יהודי מאמין כמו הרב פינטו (?), לא ילך לכלא לעשר שנים ולא שנה(אם בכלל) על השוחד שהוא חילק וממשיך לחלק.
  זה יתן לו זמן לחשוב על מעשיו ולחזור בתשובה.
  אני בטוח שפינטו בראש רשימת מגישי הבקשות להחזרת האזרחות הספרדית שלהם. אולי הוא חושב שיקבל אותה לפני שיתחיל (אם לא התחיל כבר) לרצות את עונשו המינימלי שמערכת המשפט המושחתת החל בויינשטיין הטילה עליו, ויספיק לעוף מכאן לפני שיכניסו אותו בפנים.

 19. jhgjk@lkj.com'חיים

  לאחר קריאת הטור שלך השתכנעתי שיואב יצחק העיתונאי הכי אמיץ ואמיתי בישראל. לוחם בשחיתות באמת.
  אילו אתה ? אתה בסך הכל עוד בורג באותה מערכת שהביאתנו עד הלום.

  אתה לא עיתונאי. אתה יחצ"ן.

 20. etti207@gmail.com'אסתר

  טוב, כתולעת שניזונה רק משאריות בפרשה מפותלת ואפלה זו, אני יכולה להוסיף רק כמה הערות:
  1. דרוקר, כתבת: "אמרתי לו שבמישור התיאורטי, אם מקור הטעה אותך בכוונה תחילה, כדי שתיפול ותטעה, אז יש בעיניי הצדקה לחשוף אותו…"
  ואני שואלת: למה להתחיל ב"אם מקור הטעה אותך בכוונה תחילה"? ומה אם מישהו שמעל המקור הטעה את המקור כדי להפיל את המקור? איפה השכל, דרוקר? אגב, הצליח להם טוב טוב, והמקור חיש קל על חרבו נפל.
  2. כאמור, כתולעת שניזונה מפירורים אין לי מספיק 'בשר' לדעת מי יותר צדיק: גידי וייץ? רביב דרוקר? אמנון יצחק? כל הלהקה? – כולם זורקים סיסמאות ופיתיונות ורמזים – אם בכלל – על עובדות. זה לא חדש, התקשורת כבר מזמן משתפת פעולה עם זריית מסכי עשן וחול בעיני הציבור, בשביל לעוור אותנו ולעכור את בינתנו. והינה גם בפרשה עכורה זו העיתונאים מייצרים עכשיו סילון עשן כביר ומפריחים לאוויר מילים רבות כדי למסך את העובדות ולסיים את הפרשה הזאת בענן קלישאתי חברא-קדישאי רחימאי שכל תפקידו לשמר את הקיים. כמובן שהתאבדותו של המנוח סוגרת את הגולל על המשך החקירה ומאפשרת לכל השיירה הכבודה להמשיך בדרכה באין מפריע.
  וכאן המקום בו מתבקש מעיתונאים הגונים שלא להרפות, להביא חומרים ולהציק לכל הנוגעים בדבר עד כי האמת תצא לאור ואולי גם האורוות ינוקו.
  יואב יצחק לפחות הוכיח שיש לו ביצים. השאלה אם הוא משויך ל'חצרו' של פינטו ואם הוא במקרה גם במלקקי ביציו של פינטו – שאלה זו עדיין פתוחה. וגם אם כן – זה עדיין לא מנקה את ברכה.
  לא נעים לי לפשפש באיבריך האינטימיים, דרוקר. אני מציעה שנסתפק בבדיקה עצמונית.
  בהצלחה.

 21. פין נטו

  הרב פינטו אשם במותו.
  אמר לו להתאבד וזה מה שהוא עשה. שמעו את זה כולם בהקלטות

 22. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  "אסור לו להתאבד" שטויות במיץ עגבניות. אדם מיואש לא הולך לבדוק מה מותר ומה אסור ע"פ ההלכה? לדעתי ברגע שנגעו במשפחתו, ובידיעתו את הכוחות הפשע המאורגן מולו הוא עומד חשוף, בלי גיבוי, ללא תמיכה, עשה את הצעד כדי להפסיק לפחון את הפגיעה במשפחתו. על שמו הטוב כבר הרים ידיים.

 23. יוסף

  כל הכבוד דרוקר !
  הצלחת בכשירון רב להמעיט בערך האס אמ אס ….שנכתב בתקופת בחירות רגישה
  ע"י החוקר הכי בכיר …
  כמה קל להפוך אזרחית שומרת חוק לעבריינית במדינת ישראל בנסיון עלוב לגנוב עוד כמה מנדטים מימין
  רק שאלה
  היית כותב אותו דבר אם ברכה היה "מדליף " ככה על אישתך ….

 24. a@a.com'עמית

  מאוד מקווה שמהשפחה של ברכה תתבע את יואב יצחק ואת כל השקרנים שהסיתו ודחפו אותו להתאבד

 25. לא אובייקטיבי

  מעניין. אם אני לא טועה לא מזמן אתה עצמך דרוקר חשפת שיחה שלא היית אמור לחשוף, ולא זכור לי שאפילו חזרת בך מהמעשה. לא זוכר את הפרטים לצערי.
  חוץ מזה, לשמוע ממך על עיתונאי תחקירים שהוא לא רציני, אחרי הסלט היווני שעשית מהתחקיר של ביביטורס, איפה שערבבת חשבוניות עם קבלות והעלמת מידע מהציבור על חשבוניות מבוטלות ובכלל נאלצת להתקפל מול תביעת דיבה- בוא נאמר שלא אתה זה שתחלק ציונים לתחקירים.
  ובסוף, יואב יצחק, חבר של פינטו או לא, גר לנשיא אחד להתפטר בחשד לשחיתות והתחיל לכתוב על ראש ממשלה שהיה פופולרי, משום מה, בברנז׳ה המכוערת שאתה חלק ממנה, הרבה לפני שמישהו אפילו דמיין כמה שראש הממשלה הזה מושחת. איפה כולכם הייתם אז? כתבתם על כדורגל אולי.

  כל זה לא מפחית מהצער על ההתאבדות של אפרים ברכה, שיתכן מאוד מאוד שהיה קצין מקצועי וישר שאולי עשה שטויות שנחשבות יחסית שוליות, כמו לדבר עם עיתונאים בלי רשות- שזה עדיין מאוד לא בסדר ועלול לגרום לעובד להיות מפוטר מהעבודה.

 26. תם

  שאלת תם! יש מצב שאותו באוי קחצי הוא שלוח של אותו וטניפ? האחרון יממן ויתגמל את הראשון במקרה ותוגש נגדו תביעת דיבה?

 27. שפתי כהן-יגאל כהן

  האקדח המעשן בידי ווינשטיין.
  ברגע שנודע לווינשטיין על מותו של ברכה, הכריז שתי הכרזות.
  1 ברכה נרצח וזאת ללא שום בדיקה, ממש כפי שבן גוריון ברצח ארלוזרוב היה בחו"ל וכשסיפרו לו שארלוזרוב נרצח אמר : הרביזיוניסטים ישלמו על הרצח ביוקר.
  2. סוף כל סוף נענה ווינשטיין להפצרות והחליט…
  להפסיק את כל החקירה בפרשות ברכה המסריחות עד אמריקה.
  הרוצח רצח את העד לשחיתות והרועץ רצח את הראיות החפציות.
  ברכה נרצח בדם קר על ידי אלה שחייהם היו בסכנה איומה.

 28. שפתי כהן-יגאל כהן

  מי יודע כמה התאבדויות חסכה ההתאבדות של ברכה שקיוויתי כל כך שיהיה עד מדינה.

 29. jhgjk@lkj.com'רוני

  רביב דררוקר בסך הכל עוזר להסיט את האש מהחשדות הנוראיות על מעללי ברכה וחבריו המושחתים, לעבר האשמות כלפי יואב יצחק, שבו דרוקר מאד מקנא. נא השוו את החשיפות של דרוקר לעומת אלו של יואב יצחק ותבינו את ההבדל. דרוקר עוסק בבוטנים ויואב יצחק עוסק בכרישים אמיתיים 🙂

  מדוע דרוקר עוזר לקבור את החשדות שבקשרי ברכה וחבריו – אפשר רק לנחש. האם זה בגלל שכמה בכירים נמצאים בסכנה אם תתגלה האמת ? האם בגלל שכמה מאותם בכירים הם ידידיו של דרוקר ? האם בגלל שאמינותו של דרוקר תתרסק אם הפרשה תיפתח לחקירה ? אי אפשר לדעת… אבל בהחלט אפשר להרגיש שמישהו במערכת מנסה ועושה הכל כדי לקבור אמת שמסכנת את מעמדם של בכירים.

  דרוקר איננו עיתונאי, וספק אם אי פעם היה. כל עיתונאי אחר בעולם היה עט על הגילויים של יואב יצחק אודות ברכה וחבריו, הרשת כולה שסובבה אותו, ולא מניח לפרשה לדעוך עד אשר ימוצה הדין עם כל העבריינים והמושחתים שבנו את הכוורת הזו בצמרת מדינת ישראל.

  אבל בישראל חוץ מיואב יצחק ועוד כמה בודדים, כל ה"עיתונאים" אינם אלא סוכני תעמולה הדואגים להסתיר את האמת מן הציבור.

 30. עופר

  רביב, מה אתה הולך אחרי הזרם ומשתמש במילה המשטרתית/צבאית ׳מידעים׳. מה, אתה לא יודע שמספיק להגיד מידע, שם קיבוצי?
  עוד לא קראתי פסקה אחת וקפצתי ישר לתחתית כדי לכתוב לך את זה.

 31. aizner@comucell.com'ארנון

  אתם מזמן לא עיתונאים, אתם חבורת צמאי דם שלא שונים מתליין שמוציא להורג. לכל מי שהיה קשר , מאחל שזה ירדוף אותו יום יום ושעה שעה עד לאחרית ימיו.

 32. etti207@gmail.com'אסתר

  קראתי את מה שכתבת דרוקר, קראתי את התגובות, ועדיין לא הצלחתי למצוא את התשובה לשאלה: "ועל מי אפרים ברכה כעס?"
  מבקשת עזרה בפתרון החידה. תודה.

 33. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  אסתר – התשובה על הקיר- כעס על שכולם נטשו אותו מופקר יחד עם בני משפחתו לידי המפיונר רב הזרועות שרצה בחיסולו. מערכת החוק, המשטרה והתקשורת שעטה עליו כעופות טרף- איתם היה לו חשבון.

 34. למה רק זינו? מה עם ברוך קרא?

  מתנפלים על זינו ובצדק, אבל מה עם ברוך קרא שגרם לחשיפת גלט ברקוביץ אחרי שנתנה בו אמון והוא בתמורה סחר במסמך שהעבירה לו עם בעל הפאה מחדשות 2. למרבה הצער והצביעות, קרא ממשיך לעבוד כעיתונאי בדיוק כמו זינו

 35. opti-can@hazorea.org.il'דבורה כדיר

  רביב דרוקר הוא לדעתי בכיר העיתונאים בארץ.מקצוען ברמה שאין שני לו ובעיקר איש ישר מצפוני ומוסרי ומוסרי. אני מקווה שיואב יצחק גמר את הקרירה שלו.

 36. opti-can@hazorea.org.il'דבורה כדיר

  כל הכבוד לרביב דרוקר.מקצוען מוסרי אמיץ ומצפוני.אני מקווה שיואב יצחק גמר את הקרירה שלו לתמיד

 37. dimaa27@gmail.com'דמוקרטיה שבירה

  היום 05.03.2017 פורסם שהוחלט להגיש נגד ארביב כתב אישום על חלקו בפרשת הרב פינטו וחסידיו, זה לא מקרה בעיני שזה קורה מיד אחרי המעצרים של לורי שם טוב וחבריה לבלוגים שליכלכו בצורה נפשעת אנשים טובים, שופטים טובים, אנשי משטרה, עובדי רווחה ועוד רבים. חשדות של ממש לטרור ברשת, כך ע"פ הודעת המשטרה, הבלוגרים האילו שהזינו את כתבי יואב יצחק ואיתמר לוין ושבהם כונה יואב יצחק "העיתונאי הנערץ", וכתביו שלו הזינו סיפורים שקריים בבלוגים שלהם, השפיעו על כלי תקשורת רבים ועל עיתונאים רבים שבעצם הפצת השקרים בבלוגי הטרור שהיו ללא אבא וללא אמא והתחבאו בשרתים מסביב לעולם. מעריב וגלובס הצטרפו בהשמצות רבות וחסרות בסיס והתגוללו על אנשים רבים ולא רק על אפרים ברכה ז"ל. הפרשה הזו קשורה לפרשת יאשיהו פינטו מפני שמי שעקב אחרי הבלוגים האילו ראה וקרא דברי שיטנה כנגד כל מי שהעז להביע מורת רוח מפינטו או מיואב יצחק. פרשת "טרור רשתי" כפי כינתה זאת המשטרה, היא אור אדום, מסנוור לתקשורת הישראלית שחלקה שילב ידיים עם אותם בלוגרים והכיסוי שנתנו לפרשת אפרים ברכה ופרשות רבות אחרות היה מסולף ומעוות בלשון המעטה. כמעט כל העיתונים נפלו ברשתם, אם לא בפרשה אחת, אז בכמה אחרות. איני יודע אם יצליחו להוכיח קשר בין העצורים לאתרי הטרור, אך בת בבת אין לי ספק שיכולים. אני תקווה כי גם תקשורת המיינסטרים הישראלית, תדע להשיג צילומי מסך מאותם הבלוגים שהורדו ותפרסם את העיוותים, דברי השינאה והשיטנה לאנשים טובים, ולנשים טובות, וגם לנערות נפגעות עבירות מין חמורות שפרטיהן האישיים נחשפו באותם בלוגים. הבלוגים חשפו פרטים אישיים של נפגעי עבירה רבים, בטענות כי הללו טפלו תלונות שווא על פושעים שבעצם פשעו פשיעה חמורה כנגד חסרי ישע והורשעו ונידונו בבתי משפט. אתרים כמו: mishpatsheker, horimisrael, ועוד הרבה. לסיום אומר רק זאת, אם בארה"ב הייתה פורצת פרשה שכזו של קבוצת אנשים כה קטנה שחשודה בטרור רשתי והשפעה ושיתוף פעולה עם כלי תקשורת מהמיינסטרים, האדמה הייתה רועדת, כל כלי התקשורת היו מכריחים עצמם לעשות בדק בית ומתנצלים על הרבה מההשמצות שעזרו להפיץ בטעות בעבר, הם לא היו נותנים לאנשים כמו יואב יצחק או אמיר זוהר מפוסטה או לנעריב להשתלט על הסיפור ובדרך זו לשלוט בגובה הלהבות עד שיעלמו. כולי תקווה שעיתונאים רציניים ישראלים ידעו לטפל בכלל בסיפור בקאליבר כזה, מצד אחד זה סיפור הרבה פחות סבוך מהבנקים ומצד שני מורכב מאוד, ואנשיו ושלוחיו של הרב פינטו גם הם אינם קוטלי קנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.