"הכנסתי את היד לכיס בחפץ לב", נתניהו בחקירתו וגם המסמך מ 2003: האם רה"מ תמיד התקשה כל כך לגמור את החודש?

| 24 ביוני 2020

באחת מחקירות נתניהו על תיק טובות ההנאה מארנון מילצ'ין וג'יימס פאקר, ראש הממשלה בא עם קו הגנה מהבית. "ביחסים עם שרה שאני יודע הכול עליה והיא יודעת הכול עליי", פתח נתניהו את התיזה "שרה לא ידעה על התשלום ששילמתי לאודליה(כרמון). היא לא ידעה ששילמתי לבנט ושקד. הכנסתי את היד לכיס בחפץ לב. עשרות אלפי שקלים. היא לא ידעה.

החוקר, שלמה (מומי) משולם: ומה קרה כשהיא ידעה?

נתניהו: היא ביקשה שיחזירו את הכסף חזרה.

משולם: למה?

נתניהו: היא לא ידעה

משולם: למה?

נתניהו: אני לא נכנס לזה כרגע

משולם: למה? אתה העלית את זה?

נתניהו: רגע, אבל אני רוצה להגיד לכם

משולם: תחליט, למה היא ביקשה את הכסף?

נתניהו: אני מסביר כאן משהו וזה רגיש. אני רוצה שתבינו את זה.

משולם: כן

נתניהו:  זה שתי יישויות נפרדות. אני לא יודע מה היא עושה, לא יודע מה היא מסכמת לגבי שמפניה או לא שמפניה. ודבר שלישי – לי אין בעיה להכניס את היד לכיס.

נדמה לי שהקטע מדבר בעד עצמו, אבל בכול זאת. נתניהו בא עם קו הגנה חדש. לא ידעתי בכלל על טובות ההנאה ששרה קיבלה. לא ראיתי את השמפניות, לא ידעתי על הדרישות שלה, "שתי יישויות נפרדות". כנחקר מנוסה, הוא מניח שהדבר לא יישאר חסוי ולכן, הוא מתחיל את התיזה בכך שהוא ושרה יודעים הכול אחד על השני, לוקח נשימה וסותר את עצמו מיד, כשהוא מספר על המקרים בהם שרה לא ידעה דברים עליו, כפי שהוא לא יודע עליה. הסאבטקסט ברור. היא קמצנית נוראית, לי אין בעיה לשלם. מה שנתניהו לא תכנן זה שיהיה בחדר מישהו שגם ישאל שאלות. בעיצומה של התיזה החדשנית, ראש צוות החקירה התעניין למה בעצם. השאלה שכולנו שואלים את עצמנו כל יום ובעיקר אתמול. למה בשם אלוהים ביבי לא מספר לשרה, כשהוא כבר מוציא כסף מהכיס? ולמה שרה רצתה את הכסף חזרה ששולם לאודליה כרמון, נפתלי בנט ואיילת שקד? מה זה הדבר הזה שמדינה שלמה מיטרללת בגללו? נתניהו מנסה לחמוק "אני לא נכנס לזה כרגע", "זה רגיש". האם הם באמת "שתי יישויות נפרדות" או שנתניהו "יודע הכול עליה והיא יודעת הכול עליי"?

מילה על אתמול

בני גנץ שוב פישל בגדול. לא מפתיע, למרבה הצער. הוא עדיין לא תפס, או לא רוצה לתפוס שביחסים עם נתניהו העובדה שהוא לא מתייצב נגדו, רק מחלישה את יכולתו להביא את נתניהו למקום שהוא רוצה, לא מחזקת. גנץ כל כך לא רוצה להחריף את העימות, שממילא קיים, עם נתניהו, שהוא עושה טעויות מזעזעות. אתמול הוא היה צריך לצאת בקול גדול נגד הטירוף שהתחולל בועדת כספים. הוא וכל מפלגתו. לעשות על זה משבר, להצביע נגד, להפיל את זה בוועדה. אלו בדיוק המקומות שהוא היה צריך להתעמת עליהן עם נתניהו. שם נתניהו הכי חלש, גנץ הכי חזק. הוא לא היה מפסיד נקודות בזירה הציבורית, לא היה מאבד כוח אצל נתניהו וגם – הכי חשוב – עושה את הדבר הנכון לכולנו.

ואחרי כל זאת, הטענה שמאפשר העוול גרוע ממבצע העוול היא לא ממש הגיונית. כשפלוני תוקף אלמוני ברחוב, אחריותו יותר כבדה מאדם שעומד בסביבה, יכול לעזור ולא עוזר. השכן ששומע את הבעל מכה את אישתו ולא עושה דבר, בהחלט ראוי לביקורת. הבעל ראוי למאסר. בוא נגיד את האמת – גנץ סופג הרבה יותר ביקורת ממה שמגיע לו, מכיוון שכבר כולם הבינו שלביבי זה לא מזיז. אין טעם למתוח ביקורת, כי הציבור שלו חדל להקשיב, או לפחות זה הרושם שמצטייר.

חזרה לזוג נתניהו. הנה תכתובת די מדהימה מ 2003.

 

דבר לא השתנה, בעצם, אולי דבר אחד כן. תקראו אותה. לא ייאמן. נתניהו נכנס לתפקיד שר אוצר ויש לו חובות. שוב, חובות. הפעם אין את מי להאשים. לא ראשי ממשלה קודמים, לא מדינה שמנהלת תיקים "תפורים" נגדו ומאלצת אותו לשלם לעורכי דין. חובות שלו. נטו. כמובן שנתניהו לא רוצה להכניס את היד לכיס "בחפץ לב". הוא מבקש מוועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, בדיוק כמו היום, ששורה של מיליונרים קרובים אליו יממנו את זה. לפי הניסוח, הוא שב ומבקש, האם ייתכן ששוב דחו אותו והוא מערער על הדחייה? כך או כך, אחד המיליונרים, שאמור לכסות את חובותיו הוא אותו ספנסר פרטרידג'. כול המיליונרים – טוען פרקליטו של נתניהו – נטולי אינטרסים עיסקיים במדינת ישראל. ייתכן. אחד מהם לפחות יתחיל כמה שנים לאחר מכן במיזם חברתי מבורך, אבל כזה שנזקק לתמיכה וחסות ממשלתיים ("נפש בנפש").

תגובת מבקר המדינה דאז, אליעזר גולדברג, ברורה וחדה, לא. הוא גם מנמק. אפשר לקוות שועדת ההיתרים הנוכחית שדנה בבקשתו של נתניהו למימון הוצאות משפטו תעיין בתגובת גולדברג.

מה כן השתנה מ 2003 ל 2020? אז נתניהו ועורכי דינו ניהלו את זה בשושו, מאחורי הקלעים "סודי", התביישו, כנראה, או לפחות חשבו שזה יזיק לדימוי של נתניהו. היום אין שום בושה.

תגובות

תגובות

9 thoughts on “"הכנסתי את היד לכיס בחפץ לב", נתניהו בחקירתו וגם המסמך מ 2003: האם רה"מ תמיד התקשה כל כך לגמור את החודש?

 1. PorathJosh@gmail.com'י. פורת

  "הטענה שמאפשר העוול גרוע ממבצע העוול היא לא ממש הגיונית"- זה כמובן נכון באופן כללי, אבל כאשר מאפשר העוול רץ בבחירות על הטיקט של מלחמה בשחיתות המצב קצת משתנה. אפשר אולי להשוות את זה לשוטר שמאפשר למישהו לבצע פשע. האם הוא פחות אשם מ"מבצע העוול"?

  מצביעי נתניהו ידעו, פחות או יותר, למה הם יכולים לצפות ממנו. והוא לא חורג מזה. מצביעי גנץ (והעבודה, כמובן) חשבו שהם מצביעים עבור אפשרות אחרת.

 2. גנץ (ובכלל מוסדות המדינה)מזלזלים באזרחי ותושבי ישראל

  גנץ לא גנב,ודי שפוי.אבל אם הוא מאפשר מעקבי ש"בכ על אזרחי ישראל בגלל ענין שולי כמו קורונה(לא ראיתי אותו נלחם נגד סגירת מחלקות הקורונה,או למען הקשישים בדיור מוגן.כך שהקורונה לא כזה חמור!)גם לא ראיתי אותם מפעילים את הש"בכ במקרים של רצח במגזר הערבי(כך שחיי אדם הוא לא המניע שלהם).יש בכנסת בוז וחוסר כבוד לישראלים,וזילזול בפרטיות שלהם

 3. תמסור לכל הפוליטקאים המגעילים האלה

  "לעצור את הקורונה",זה כבר לא אפשרי.הדבר משול לתחינת מים,או לספירת גרגיר החול במדבר סהרה.צריך להכין את מערכת הבריאות לתחלואה חריגה(בדגש על אוכלוסיית הקשישים).וזה הכל! שיפסיקו להציק לאנשים,שיפסיקו לנצל את כוחם לרע!ואתם העיתונאים,תפסיקו לדברר,ותתחילו לשאול שאלות

 4. תשאלו שאלות!

  למה ריגול הש"בכ נמשך למרות שמחלקות הקורונה בבתי החולים נסגרו?
  למה לא עשו סקר סרולוגי?
  למה התקשורת מפיצה פאניקה?
  למה לא חושבים,על דרך לחזרה לשיגרה(גם אם הקורונה תמשך)?
  הרי העולם לא יעצור אכשיו כמה שנים!
  והאם כל התנהלו של ביבי,היא נגזרת של משפטו?

 5. ביבי תתפטר

  היחסים עם המפרץ הפרסי,מזיזים לי את הביצה השמאלית(גם הם נתנו לו סיגרים?).ביבי הוא לא איש ימין,כל מה שמענין אותו זה כסף.ביבי עובד בשביל טרמפ,ולא בשביל אזרחי ישראל!(עוד לפני הקורונה ישראל היתה בגרעון.וביבי לא העביר תקציב אז,וגם היום הוא לא פועל בנושא!)

 6. רביב העיתונאי מספר 1

  רביב,כל העיסוק בחדשות ותקשורת.יכול להיות מעיק.קח נשימה עמוקה,תשמע את השיר האהוב עליך.ותחייך חיוך רחב במיוחד(לא חשוב מה אתה חושב או מרגיש.תחייך עד סוף הקטע).ותראה יהייה בסדר

 7. ישראל היא ממש לא מדינת הייטק,ישראל היא סתם מושחתת

  מדינת ישראל צריכה להוציא חוק שעד 2023 כל האינטרנט בישראל חייב להיות מהיר.לצד רגולציה, הטבות וקנסות לחברות התקשורת

 8. האם ארצות הברית היא זיוף? יש עם אמריקאי? שאלה לשגריר ארצות הברית בישראל

  נראה שכל השיח על גזענות בארצות הברית.הוא בגלל שהממשל מסרב להוציא מעוני קבוצות גדולות באמריקה(בעיקר אנשים מרקע אפריקאי).העניים הם משאב שמנוצל(בבתי הכלא,שהם עסק שם.או שהלחץ שהעניים נתונים בוא דוחף אותם להחלטות כלכליות קשות).מה זה הענין הזה של"תפקידים לשחקנים שחורים,ותפקידים ללבנים"? הרי כולנו בני אדם!ולא צבעים! האם ארצות הברית החליפה את הזהות הלאומית בזהות גזעית? גם כן,מה זה הענין הזה של"מלך האריות"-של דיסני.הרי הטבע באמריקה מרשים ויפה.יש שם חיות מענינות ויפות.מדוע זה נראה להם לא מספיק טוב? למה הם מתביישים בארץ היפה שלהם,ולוקחים השראה מאפריקה

 9. zurse@walla.com'zurse

  המירדף של הרביב ממשיך והקורה עדיין תקועה באייתנות בין העיניים שלו או כמשל הבדואים הגמל לא רואה (מסרב לראות) תדבשת שלו! מדינת ישראל שזה אני והדרוקר השקיעה מאות מיליונים כדי לגבש כתבי אישום (עקומים לדעתי) כנגד נתניהו והשכל הישר אומר שהיא היתה אמורה לתת לו בדיוק את אותו הסכום כדי שהוא יוכל להתגונן מפניה. אז עכשיו. אם הוא חוסך ממנה את ההוצאה הזו אז למה בדיוק הם מתנכלים לבקשה שלו שאחרים יעזרו לו להקיא את הדייסה שהם בשלו לו? ואם יש להם חשש שאחרים הפירוש הוא "שלח לחמך" אז יכבדו ובמטוטא ימתינו עדי שאחרים יבואו לתבוע לחמם אם בכלל יבואו ואז יתנפלו עליו ועליהם. אני שב ומדגיש למי שמאמין שאיני מחסידי נתניהו (להיפך) אבלהרשו לי לומר ומניסיון שכל מי שחושב שפרקליטי הפרקליטות הם בהכרח מלאכי שרת שמונעים מכוח עליון טהור ולא אינטרסטנטים קטנים (כמו בכל מקום עבודה אחר) שמונעים מהרצון להשיג קידום בכל מחיר הוא או מתחזה או אידיוט וכדאי היה מאוד שכל מי שמבלבל מוח על אמון בשלטון חוק יבין את האלף בית הזה של החיים ואז אולי נקבל באמת פרקליטות שעניינה אכן בשמירת חוק ואולי משם גם יגיע האימון בה.

  1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.