"ברח' נוח מוזס יש שער שאתה נכנס ואז שהוא נסגר, יש קודקס חוקים עם משפט אחד – רצונו של נוני", העדות של ניר חפץ ואיך זה קשור להראל ויזל.

| 6 ביולי 2020

לפני שנתיים פרסמנו (ליאת לוי ואני) ב"מקור" ובערוץ 13 חמש עדויות של נשים על התנהגות מטרידה, בלשון המעטה, של הראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת "פוקס". זה התחיל בהצעות מגונות, המשיך במישהי שנמלטה ממשרדו אחרי קרב פיזי, אחרת נלחמה בו בתוך רכב, רביעית סיפרה כי הכניס את ידה למכנסיו. 4 מ 5 הנשים נבדקו בפוליגרף ונמצאו דוברות אמת. לחלק מהעדויות היו אימותים חיצוניים מזמן אמת. ויזל נלחם בתחקיר, לגיטימי. הוא שיגר איומים שונים ומשונים, חצי לגיטימי והפעיל כל מיני מנופים. את רוב העדויות הוא הכחיש מכל וכל. אחר כך דאג – בחוכמה רבה – להיעלם מהבימה הציבורית. לא נאומים בכנסים של התעשיה, לא ראיונות מפרגנים בערוצי הטלוויזיה. כשאתה לא נוכח, הסיכוי שאחת הנשים תאזור אומץ לצאת נגדך, קטן. המשטרה גילתה התעניינות בעדויות, אבל משום מה נעלמה והפרשה דעכה.

הקורונה הביאה אותו להמציא את עצמו מחדש כרובין הוד של העסקים הקטנים. אחרי שזה התפוצץ לו בפנים, הוא הלך לראיון טיהור ב"ידיעות אחרונות", טיפול וי איי פי מהסוג שרק בעיתון הזה יודעים לתת.

כזכור, אחרי שרובין הוד נלחם באולפן בצעקות מהלב, התברר כי קבוצת פוקס מחלקת דיבידנד על רווחיה בשנת 2019 של 49 מיליון שקלים. הראל ויזל הוא הנהנה העיקרי מהדיבידנד. פוקס גם הייתה זכאית למענק של 13-18 מיליון שקלים מהמדינה על הפסדי הקורונה. אם היא יכולה לחלק בנדיבות כל כך הרבה מיליונים למה היא זקוקה למענק מהמדינה? ויזל הסביר ב"ידיעות" כי חלוקת הדיבידנד היא מחוייבותו לבעלי המניות מהציבור. עליהם הוא חושב, מסתבר, לא על עצמו. בעיה של "נראות", סיכמו המראיינים והמרואיין, שלאור הביקורת הודיע שיוותר על המענק.

"ברחוב נוח מוזס", סיפר במשטרה ניר חפץ, שעבד ב"ידיעות" כ 20 שנה,  "יש שער שאתה נכנס והוא נסגר לאט לאט ואז שהוא נסגר ואתה עובר את השער פנימה, אתה נמצא במקום שבו יש קודקס חוקים עם משפט אחד. יש בו משפט אחד – רצונו של נוני. נחום ברנע יודע לזהות את זה, סימה, כולם יודעים לזהות את זה בלי…זהו, לא צריך להגיד להם כלום (בשיחות המוקלטות של נוני מוזס עם ראש הממשלה הוא דווקא אומר שעל העיתונאים הבכירים, נחום ברנע וסימה קדמון, אין לו יכולת להשפיע – ר.ד.) ".

בעדות מדהימה של מי שראה הכול מבפנים, סיפר חפץ למה ראשי המשק שילמו ל"ידיעות" של נוני מוזס, מחירים אסטרונומיים עבור פרסום בעיתון, בימים שלפני תיק 2000.

"בקודקס הזה אם ראשי המשק – שאול אלוביץ', נוחי (דנקנר), כל המפרסמים הגדולים באמת, הם יודעים טוב מאוד שיש איזשהו – אני אקרא לזה התנע שצריך לתת לידיעות אחרונות ברמת מחיר בשביל שהבחור הזה (נוני מוזס, מן הסתם) לא ישתגע, מחר חוטף איזה…בטח אם אתה חברה בורסאית, המניות שלך רגישות מיד, יש רשות ניירות ערך וזה. לכן הוא החזיק רמת מחירים שלא הייתה בכלל קשורה, אם תשווה את זה לכמה חשיפה אתה מקבל ב"קשת" "רשת", זה לא קשור לכלום".

בראיון ב"ידיעות" ויזל דיבר על הפילנטרופיה המבורכת שלו, על הדרך בה צמח מאפס, על אביו וזיכרון השואה, אה, כן, העיתונאים בכובעם כמספרים יודעי כל גם כתבו "באוקטובר 2018 נוקה ויזל מטענות להטרדה מינית של עובדות, על ידי השופטת בדימוס, אורנית אגסי, הבודקת החיצונית לנושא". 18 מילים, שלניר חפץ בטח הייתה פרשנות מעניינת לגביהן. אגסי לא הייתה חיצונית לכלום. היא נשכרה וקיבלה שכר מפוקס. היא לא יכלה לנקות אף אחד כי לא שמעה אף עדות. חלק מהמתלוננות רצו להעיד בפניה, אבל היא הזדרזה לסיים את הבדיקה לפני שדיברה איתן. אגב, היה אפשר לשאול את ויזל בנושא, פעם ראשונה מאז פרסום העדויות שויזל עושה ראיון נרחב. המראיינים בחרו לא לשאול. בחרו?

ויזל, "ידיעות", ראיון מלטף, כאילו מי טו היא רק זיכרון נחלש ותיק 2000 משפיע פחות ופחות. לרגע אחד קטן חילחלה המחשבה המצמררת שאולי תהיה עוד השפעה מצמררת לקורונה. נחזור 5 שנים אחורה בזמן.

המאמר פורסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

9 thoughts on “"ברח' נוח מוזס יש שער שאתה נכנס ואז שהוא נסגר, יש קודקס חוקים עם משפט אחד – רצונו של נוני", העדות של ניר חפץ ואיך זה קשור להראל ויזל.

 1. הילכו שניים אם לא נועדו?

  כל המדינה הזו היא בדיחה עצובה. יש שחושבים שבגלל שחזרנו מהר לפעילות הקורונה חזרה(שאול אמסטרדמסקי חיות כיס).זה לא נכון! הרכבת בקושי פועלת,והפעילות הכלכלית מינימלית.באירופה פשוט הפסיקו לעשות בדיקות.ומי שחולה מקבל טיפול,במערכת הבריאות המצוינת שיש באירופה(שבנתיים למדה יותר על נגיף הקורונה).ביבי הוא אדם כוחני,שמבין רק את שפת הכוח.ואלו האנשים שסביבו.ויזיל יכול להגיע למצב של אלוביץ.אם הוא לא היה חמדן הוא היה מבין שמאנשים כמו ביבי צריך להיזהר.כי הוא מושחת ומשחית

 2. תשאל את גנץ

  לדעתי,הסיוע הבטחוני מאמריקה הוא יותר נטל.מאשר מועיל,כדאי לפתח ביחד עם אוסטרליה או קנדה.טיל היפר סוני,ונשק לייזר.כך שיהייה עוד מימון

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם לא היה סיוע אמריקאי.אז ישראל היתה צריכה לחשוב איך להתמודד עם החידושים בעולם הבטחוני.וזה היה הרבה יותר מענין ויצירתי(אולי מטוס ללא טייס שהוא חמקן? אולי לוחמה אלקטרונית יותר טובה?אולי אינטגרציה של כמה מערכות? אולי בלוחמה פסיכולוגית חדשנית? ואולי שיתופי פעולה מענינים עם מדינות אחרות)

 4. תעשו חשבון נפש בתקשורת

  בתחילת הקורונה,לא היו מספיק מסכות(היה מחסור לצוות רפואי!).פרופסור סדסקי טענה שלא צריך מסכות (לציבור הרחב,כי יש מחסור בבתי החולים).אכשיו באים ואומרים,סדסקי "היא לא בסדר".מי שלא בסדר זה אתם בתקשורת שהורסים לאנשים את שמם הטוב,ומפיצים פאניקה

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  במקרה של מלחמה בין סין להודו.או בין סין לארצות הברית.סביר שרוסיה תהייה נטרלית(כי זה הדבר החכם לעשות).אשר לישראל? לא כדאי להיכנס לזה,וגם כך אנו לא משפיעים בסדרי הגודל האלו(למה לנו להיות חוטבי עצים ושואבי מים,סטייל"גדוד נהגי הפרדות")

 6. איך ארצות הברית תנצח את סין

  איך ארצות הברית תנצח את סין? כמו במרד הבוקסרים,סין תסונבר בגל לאומני.שיסבך אותה בהרפתקאות מסוכנות.ומכאן צריך לחכות לטעויות הסיניות.כמו שור זועם היא תנותב לאן שאמריקה תוביל אותה(ועל הדרך תדרוך לרוסיה יפן והודו על הרגלים)

 7. סין הסוף?

  הסינים הם לאומנים,סביר שהם ילכו בנטיב שארצות הברית הכינה להם.מלחמה עם הודו,יפן ורוסיה,עד שסין תהייה שבר כלי. אם סין היתה מעצמת על,אז הם היו בונים יותר כורים גרעיניים מארצות הברית(כי בתווח הארוך זה רווחי,זה חשמל זול.ומעסיק טוב).והיו לסין יותר מסילות ברזל מארצות הברית(זה מייעל את ההובלה,מצמצם פקקי תנועה.ולכן רווחי).סין היתה יכולה לחזור לדרך המשי שלה,כשהנושא הקורונה ירד מסדר היום

 8. סין הסוף?

  עדיף לסין להחזיר לאוסטרליה את הסוחר סמים שלה,ולא להוציא אותו להורג:"תחנקו עם הסוחר סמים שלכם,קחו בחזרה גם את השגריר האוסטרלי.הוא לא רצוי". היחסים צרכים להיות במישור הכלכלי,ולא הרגשי. "הנקמה הסינית "באוסטרליה צריכה להיות כלכלית.כי חיים שנלקחו אין להשיב! וכסף,בא והולך

 9. ארצות הברית עושה לסין בית ספר

  וגם הריב של סין הוא עם ארצות הברית.אם הם רוצים שקנדה תשחרר את הגברת הסינית.הם צרכים ללחוץ על ארצות הברית ולא על קנדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.