בנט ומשרד הפרסום גל אורן, זה לא נשמע טוב

חברו איתי את הנקודות

נקודה ראשונה – משרד הפרסום גל אורן עבד עבור נפתלי בנט בפריימריס שלו על ראשות הבית היהודי. אנשים שהיו מעורבים בקמפיין הזה הראו לי במספרים שבנט והמטה שלו הוציאו הרבה יותר מהמיליון שקל שהם דוווחו עליו למבקר המדינה. הרבה יותר, בעיקר בפרסום. מבקר המדינה עצמו קבע שבנט חרג מתקרת ההוצאה וקנס אותו, אבל בקטנה. 

אם אכן הוא הוציא הרבה יותר, מאיפה הכסף?

נקודה שנייה – משרד הפרסום של מפלגת הבית היהודי בבחירות האחרונות היה שוב משרד גל אורן, המקורב לבנט. מבקר המדינה קבע שעל כמעט 10 מיליון שקלים המפלגה של בנט לא ידעה לספק אמסכתאות. זה מטורף. גזבר מפלגה מוציא צ׳ק על משהו, הוא לא מקבל חשבונית? יכול להיות שגזברות מקצועית מוציאה 10 מיליון שקלים בלי אסמכתאות? איך הכסף הועבר, במזוודות? למי הוא הועבר? איזה ספק לגיטימי לא יכול לספק אסמכתא? מבקר המדינה פטר את זה בקנס של 380 אלף שקלים למפלגה ובנט בטח שיחרר אנחת רווחה מרעננה ועד יאח״ה בלוד. 

נקודה שלישית – בית המשפט המחוזי בתל אביב פסל ביום ראשון את החלטת ועדת המכרזים של המשרד לענייני דתות. השר לענייני דתות הוא נפתלי בנט וועדת המכרזים של המשרד בחרה במקרה, כמובן, במשרד הפרסום גל אורן באחד המכרזים המוזרים (מה מוזרים, אם זה לא תפור, אני לא יודע מה זה תפור) ששמעתי עליהם. קראתי את ההכרעה השיפוטית ואת פרוטוקול ועדת המכרזים. המשרד חיפש חברה שתנהל לו שירותים בשנת השמיטה. למכרז ניגש איכשהו משרד פרסום,. גל אורן, כמובן. הועדה החליטה לתת פתאום משקל גדול לרקע של המתחרים בתחום של שיווק, פרסום, הפצת ספרים. מה הקשר בין שיווק לשמיטה? אלוהים יודע. גל אורן קיבלו ציון מעולה בפרסום ושיווק, כל כך מעולה שהם ניצחו בקלות במכרז למרות שמתחרה אחר הציע 1.6 מיליון שקל פחות מהם (העתירה הוגשה על ידי חברה מתחרה, אומן, שיוצגה על ידי עו"ד ישראל באך. השופט החזיר לועדה את ההחלטה וביקש שתפסוק שנית. האם הם יבחרו שוב בגל אורן?).

במשרד לענייני דתות נשבעים שלבנט אין קשר לזה ושזי ועדה מקצועית ואנשים ישרים וזה הכול מקרי בכלל ואני רוצה להגיד – זה לא ייגמר טוב עם בנט ומשרד הפרסום הזה וכדאי שכול הפקידים המכובדים לענייני דתות ושל משרד הכלכלה יזכרו מה קרה למנכ״ל של צחי הנגבי במשרד להגנת הסביבה ולרל״ש של ישראל כץ במשרד החקלאות ועוד ועוד. הפוליטיקאים המשיכו קדימה, רק החיים שלהם נקברו.

תגובות

תגובות

37 thoughts on “בנט ומשרד הפרסום גל אורן, זה לא נשמע טוב

 1. urikkr@walla.co.il'אוריק

  רביב, גילוי מעניין מאד. אני מקווה שהגילוי יגיע גם למבקר המדינה וגם לבית המשפט.

 2. foofoofinger@gmail.com'עופר

  רגע, נפתלי לא עשה הון באקזיט ?
  שישלם מכיסו, יש לו מספיק.

 3. ירון

  רביב, האם ביקשת את תגובתו של בנט עצמו? או שמא נוח לך בפרסום שאינו בדוק, ורובו מצוץ מהאצבע.. האם אתה מונע מאינטרסים אחרים? מה קרה לעיתונאי שהיית?! הפכת להיות עושי דברם של קבוצות אינטרסנטיות בפוליטיקה הישראלית המזוהות עם אנשי הקרן החדשה?!

  אני חושב שהשאלה הכי חשובה שאתה צריך לשאול את עצמך היא: מדוע בנט כ"כ מפריע לך?! ואם הוא מפריע לך כ"כ, האם לא מן הראוי שתחייב את עצמך בגילוי נאות לפני כל כתבה על מר בנט ומפלגתו?!

 4. a.b@c.com'חובב

  כן ירון, מה שחשוב זה שרביב יבדוק את עצמו.
  זה בטח יותר חשוב ממפלגה שעוברת ביודעין על החוק, וממשרד ממשלתי שתופר מכרזים למקורבים (לכאורה, לכאורה)

 5. gohar.resst@gmail.com'ישראל נורליאן

  רביב היקר
  אני מתפלא עליך , מה אתה לא מבין? אין כמו הוצאת ספרים ,פרסום ושמיטה זה מתלבש בול .צודק בנט!
  בעניין הכסף מה אתה עושה עיניין 10 מיליון פה 10 מיליון שם מה זה חשוב, אותי ביקרו בעסק ושלמתי 105000 ש"ח ( עסק קטן מאד שמפרנס 4 משפחות) זהוא הצדק במיטבו! כל הכבוד בנט! אדם ישר דרך עם כיפה על הראש! גם אני לא ידעתי לספק אסמכתאות על 1000 ש"ח. אז ככה נראה הצדק במדינת ישראל.דין אחד לדרג ודין אחד לזרג!!!!!!!!

 6. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  קןדם כל כל הכבוד לך רביב, שכן מעטים מאד , ממש מתי מעט, עיתונאים , היום, שמוכנים לצאת כך להתריע ולהזהיר . גם זה אופייני למדינה שרוב אזרחיה שטופי מוח והשליטים הם קבוצה קטנה של ניאו לאומנים או איך שתרצו לקרוא להם.
  אם למדנו מההיסטוריה של המאה ה 19, גם שם….היו עיתונאים בודדים כמו רביב, שנאלצו לברוח ברגע האחרון ממדינתם שהגיעה לאן שהגיעה…

 7. ephibr@gmail.com'אפי

  ירון, איך קבעת שהכל מצוץ מהאצבע, בוא נראה אם בנט יגיש תביעת דיבה נגד רביב דרוקר.

  מה שיצא מהאצבע של מבקר המדינה שביבי בחר כדי שלא יטרידו אותו, הוא הקנס ההזוי של 380 אלף ש"ח שקבע שעל הבית היהודי לשלם

  על הוצאות של 9-10 מליון שקל ללא חשבוניות שהוצאו כאשר כל אחד יכול היה להתחלק בכסף.

 8. Dina97@gmail.com'דינה

  כיצד יכול להיות שעיתונאי מכובד לא מביא בסוף הכתבה את תגובת הצדדים שעליהם אתה מדבר?

 9. galit.net@gmail.com'גלית

  לא רציני לפרסם בלי לתת להם להגיב

 10. bacharilan@gmail.com'אילן בכר אבנטור

  נשמע כאילו מהר מאוד הגיעו הנה אנשי בנט להשאיר תגובה כאילו ספונטנית…

  איזה התנפלות, איזו תשוקה, באיזו מהירות הם מצאו פרטים שאפשר להטפל אליהם.

 11. yaronryronan@gmail.com'ירון

  שימו לב לדוגמאות בסוף:
  צחי הנגבי.
  ישראל כ"ץ.

  ילדים, עזרו לרביב למצוא את ציפי לבני, שהשאירה בורות של 30+ מליוני שקלים
  בשחיתות שגם זכתה לגידופי מבקר המדינה.

 12. נועה

  כשהפוליטיקאי דרוקר יואיל בטובו להגיש לציבור
  תחקיר רציני על מקורות המימון של אירגוני שמאל
  ( שהשפעתם על המדיניות והפוליטיקה גדולה פי אלף ממשרד
  הפרסום של בנט ) רק אז יהיה אפשר לקחת אותו ברצינות !

  כמה אפשר לראות,לשמוע ולקרוא תחקירים מכול זווית אפשרית
  רק על ימין,מתנחלים וחרדים,כמה ?

 13. hannabarag@gmail.com'חנה בר"ג

  רק אנשי ימין יכולים להרשות לעצמם מעשי שחיתות כאלה. את ארגוני השמאל מבקרים בזכוכית מגדלת, על כל שקל שהוצא או נתקבל.

 14. שלמה

  מזל שקוראים לי רביב דרוקר. אני יכול לכתוב בבלוג שלי מה שאני רוצה ויחשבו שאני רציני. הרי אני טוען שקראתי והבנתי את פסק הדין ואתם לא. אז מה אם טעיתי בכמה דברים בסיסיים, כמו למשל בנוגע לבית המשפט שנתן את פסק הדין (מחוזי בירושלים לא בתל אביב…) או אפילו בנימוקי פסק הדין או בכלל בזה שהוא קבע במפורש שאין קשר בין גל אורן לבין בנט ואין לכך קשר למכרז. זה מראה שלא קראתי את פסק הדין בכלל ולא הבנתי אותו. אבל מה זה משנה. אני אמשיך לטעון שבית המשפט קבע את מה שאני חושב שהוא קבע, שהרי ממילא אתם לא תקראו את פסק הדין ותצטרכו להאמין לי. ככה זה עיתונאים רציניים…

 15. אוהד

  מצחיק שהביקורות לטורו של רביב דרוקר מתחלקות ל 2: איפה התגובה של בנט, מפלגתו ואנשיו (מניח שהם מוזמנים להגיב ודבריהם מן הסתם יפורסמו כאן), ומן הצד השני – ניסיונות לקטול את הכותב, רביב דרוקר, שכמובן זוהי הדרך הידועה של אלו אשר אינם יודעים כיצד לענות עניינית לדברים המובאים כאן.

  מחכה לתגובתם של בנט, אנשי "הבית היהודי" ומשרד הדתות כי כרגע הדברים לא נראים טוב עבורם…

 16. אזרח באטלנטה

  ישר כח ידידי…
  אני עובד זמנית בארצות הברית, חוזרים בעוד חצי שנה. אחרי שנתיים וחצי כאן אתה מבין שאין באמת עיתונות בארץ. זאת הכל חלטורה מטעם בעל הון כזה או אחר.
  בארצות הברית אחרי פרסום או אפילו חשד לכאורה מהסוג שרביב דרוקר מתאר, היו חמישים עיתונאים קופצים לכל פח זבל לחקור ולמצוא מסמכים, ורודפים אחרי הנחקר בשאלות בכל מקום ציבורי בו יהיה.
  מתי שמענו עיתונאי חוקר בישראל באמת שואל שאלות קשות בראיון או במסיבת עיתונאים.
  הכל חלטורה. עיתונאים יודעים שאם לא ידחפו את הלשון לתחת של המרואיין אז הם מחוקים.
  אין שום איגוד עיתונאים מקצועי שיחרים במלואו כל מסיבת עיתונאים בא המרואיין לא מוכן לענות לשאלות בשידור חי.
  ״זכות הציבור לדעת״ מוגבלת למה שהממשל חושב שמותר לו לדעת בלבד .

  מקיאבליזם טהור בכל רובד של יחסי אזרח ממשל.
  תודה מר דרוקר שלפחות אתה ממשיך לנסות.

 17. talasaf@yahoo.com'טל

  איזה צרוף מקרים אדיר זה שלכל מיללי ה"איפה התגובה של בנט" (כאילו שיש איזה שהוא סיכוי שלפתע הוא ישלוף קבלות) יש רק שם פרטי אחד ואותה תגובה פלוס מינוס.
  אני בטוח שאלוהי הסטטיסטיקה יזדעזו לכשיגלו שיש להם כנראה את אותו IP.
  נראה מי הפוליטיקאי שירים את הכפפה ויוציא מחוץ לחוק תשלום כסף ממשלתי ללטוקבקיסטים מקצועיים.
  וכן, אני יודע שגם לי יש רק שם אחד וגם אני יודע שיגידו ש"כל מי שלא מסכים אתכם אתם אומרים שהוא מגיב בתשלום"

 18. levi26x@ekjefq.vskj.plf'Landsay91l

  http://chorus-osensis.pl/dlaczego-firmy-wybieraja-leasing.html
  Shopping for a used or new car can be quite a tough approach if you do not know what you will be doing. By educating yourself about auto purchasing prior to deciding to go to the dealership, you can make points simpler for yourself. The following tips may help your next purchasing vacation be a little more pleasant.

  Constantly deliver a mechanic coupled when looking for a fresh motor vehicle. Vehicle retailers are notorious for selling lemons and you do not wish to be their following sufferer. If you can not get yourself a technician to think about cars together with you, at the very least make sure that you have him evaluate your ultimate decision before you buy it.

  Know your limitations. Prior to starting purchasing for your next car or truck, make a decision what you can afford to pay, and follow it. Don't neglect to include fascination with your computations. You can expect to pay out all around 20 percent as an advance payment as well, so be well prepared.

  Prior to visiting a dealership, know what sort of motor vehicle you need. Analysis all you options prior to shopping so you can decide what works best for your finances and loved ones needs. Seek information to learn just how much you need to be paying to get a probable automobile.

  Prior to signing any deal make time to go through each collection, for example the fine print. When there is something listed that you simply do not understand, do not indicator until you have an respond to that you simply fully grasp. Unsavory salesmen may use a binding agreement to put in numerous fees that were not talked about.

  When you keep your preceding suggestions in your mind the very next time that you simply go buying a auto, you will certainly be prone to obtain a good offer. Buying a auto lacks as a headache. Only use the information out of this post and you will receive the vehicle you desire with a good selling price.

 19. pucheglazov.artem@mail.ru'TakishaAloto

  Шумоизоляция организована со всех сторон. Горизонтальная лежит между этажами. На монолитную плиту — перекрытие — укладывается шумоизоляционный материал. А сверху — стяжка пола.
  , подробнее на binom-s.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.