המכבסה של סילבן

"ידיעות" ו"ישראל היום" הלכו היום על כותרת דומה בסיפור של סילבן שלום. הם מספרים לקוראיהם שהתיק נגד שלום עומד להיסגר. וואלה. איזה חידוש. כאילו הייתה בכלל אפשרות אחרת לתלונה, שברור שהתיישנה. זו כותרת מניפולטיבית, שניתן היה לתת ברגע שיצאה התלונה. הכותרת האמיתי היא בכלל שהמשטרה חקרה תלונה שהתיישנה.

שלא יהיו אי הבנות – המשטרה דווקא חושבת שבתלונה יש ממש, שהאירוע קרה. היא הגיעה למסקנה הזאת מכיוון ששתי חברות של מ' העידו במשטרה שהיא סיפרה להן על האירוע סמוך להתרחשותו. עו"ד ששון, איתה התייעצה מ' בזמן אמת, סיפרה דברים דומים. זה לא משהו שנולד אתמול בבוקר. אפילו אני שמעתי את הסיפור הזה מאחד ממקורבי סילבן כבר ב – 2003. הוא טען שפגש באותו יום במקרה את שלום במלון הייאט בירושלים.

סילבן שלום מצטיין בקשרים טובים בתקשורת. באופן הכי טבעי ולגיטימי הוא עושה עכשיו מאמצים עליונים לקבור את הסיפור הזה. למרבה הצער, הרבה עיתונאים וכלי תקשורת משתפים פעולה. גם בדיקת הפוליגרף, שעברה מ', עוברת כיבוס קל לפני שהיא מוצגת לצרכני התקשורת. העובדות האמיתיות הן שהבודק השני (בבדיקה הראשונה קבעה חווה יודפת שהיא דוברת אמת), טוביה אמסל, בודק בעל שם, קבע שהיה מגע מיני, לדעתו, בין השר שלום למ'. הוא סבור שזה לא בדיוק המגע המיני שתיארה מ'. ביג דיל. זה משנה את הסיפור? הוא לא קבע שהיא דוברת שקר לגבי סיפורה. הוא קבע שהיא משקרת כשהיא אומרת שעשתה את מה שעשתה בגלל החשש למשרתה. בסדר. אני לא מזלזל בזה, אבל ההכרעה הערכית צריכה להיות, האם שר מדע, שפוגש לראשונה ב – 4 עיניים מזכירה שלו, על פי בקשתו ומתחיל את המפגש בבקשה מינית, האם שר כזה עשה משהו שפוסל אותו מלכהן כנשיא מדינה? ירון לונדון, למשל, חושב כנראה שלא. זכותו. אני חושב שכן.

הקטע המרגיז בסיפור הוא ההתייצבות של כמה נשים, שאמורות לעמוד כתף אל כתף עם המתלוננת דווקא בחזית המשמיצות והמכפישות. דיברתי עם המון מתלוננות בחיים. 99% מהן לא רצו להתלונן. הן פחדו ממסע ההכפשה. גם אודליה כרמון לא רצתה להתלונן בזמן אמת על משה קצב ועשתה זאת רק כצעד אצילי למען המתלוננות האחרות, שהוכפשו על ידו. עדותה כנגדו נמצאה מאוד אמינה בביהמ"ש. זה לא מנע מסניגורי קצב ותומכיו עד היום ללכלך אותה באופן נבזי ושיקרי. כרמון נושאת על גופה את הצלקות הקשות כשמערכת אכיפת החוק עמדה מנגד ולא עזרה לה אל מול ההכפשות. חבל לי שכרמון כותבת היום ב"ידיעות" נגד מ'. זה מאוד מבאס לקרוא את אורלי וילנאי, בימים כתיקונם לוחמת למען החלשים, שמתייצבת לצד סילבן בלי לברר, בלי לדבר עם מ' או מישהו מהמשטרה וכמה שבועות בלבד אחרי שהסבירה לכולנו שחשוב מאוד לחשוף הטרדות מיניות גם לפני 40 שנה. ראיתי אתמול את חברת הכנסת לשעבר, ענבל גבריאלי ב"5 עם רפי רשף". היא כבר יודעת שמ' נשלחה על ידי מישהו (אין שום ראייה בכיוון הזה והיא יצאה דוברת אמת בשאלה הזאת) וברור שסילבן לא עשה את זה. אם אלו הלוחמות הפמיניסטיות נגד נגע ההטרדות המיניות, מה הפלא שאף בחורה לא רוצה להתלונן?

תגובות

תגובות

45 thoughts on “המכבסה של סילבן

 1. offerrosenthal1@gmail.com'עופר רוזנטל

  "אני שמעתי את הסיפור הזה מאחד ממקורבי סילבן כבר ב – 2003," כותב דרוקר. ומה הוא עשה עם זה אז, כשטרם חלה התיישנות על הפשע? לא כלום. אכן, עתונאות למופת.

 2. נחמה העצובה

  אודליה עשתה מעשה אצילי למען האחרות? איפה אתה חי? התחרפנת? אתה מאמין במה שיוצא לך מהמקלדת? אתה משתף פעולה עם השפה המכובסת שמזנה את מוזג האונס?
  נכנסת מזכירה בפעם הראשונה למשרד של שלום והוא אומר לה בואי תמצצי לי? איפה אתה חי? התחרפנת? אתה באמת מאמין בדברים האלה?
  ואתה יוצא חוצץ נגד מי שחושב(ת) אחרת ממך? אה, ללונדון אתה סולח ("זכותו") כי אתה מופיע בתוכנית שלו אבל בנשים אתה משתלח?
  וכל זה בשביל למרק את מצפונך בשל אמירתך בזמן הקצב ש"כולם ידעו"?
  אם יושר אישי הוא הנר שלך אז היום הוא מהבהב נואשות.

 3. נחמה העצובה

  נ.ב
  אני לא מכירה את עופר רוזנטל אבל הנה הוא רואה את הדברים עוד יותר נכוחה ומעמיד את מירוק המצפון הדרוקרי במקום עוד יותר מעניין
  היה ראוי שדרוקר ישקול שוב אבל בעצם אין לעיתונאים אפשרות לחוות דעת שניה…. חייבים לדבוק במה שנפלט (בטיפשות של רגע?) מהמקלדת כי אחרת מה יגידו.

 4. ephibr@gmail.com'אפי

  למר עופר רוזנטל הנכבד, אם אתה לא יודע כאשר הנפגעת לא מוכנה שהדבר יפורסם עיתונאי הגון לא יעשה זאת.

  כפי שאני מתרשם מרביב דרוקר שאני רואה אותו כמעט מדי יום בערוץ 10 ומכתבותיו במשך שנים הוא כזה, רק חבל ששאר העיתונאים שתמיד יש להם אינטרסים וחברויות עם ההון שלטון שותקים . דוגמאות: למה דן מרגלית ומוטי גילת שותקים בפרשת "ביבי טורס" – לדעתי עברו כ-3 שנים מאז. בפרשת גדעון סער למה בדקו רק את המכתב המזויף ולא את פרשת הקטינה. אז יצאו להגנתו בן כספית ושמעון שיפר שהיו להם
  כנראה אינטרס אישי בותה תקופה כשסער היה שר חינוך. למה ביומן של ערוץ 1 ביום שישי שאין שבוע שמעלה את פרשת הרפז (אולי תבדקו מה האיטנסיביות ברדיפה אחרי אשכנזי ולעומתו ברק הוא הטפלון )לא הזכירו במילה את פרשת אב הבית בבית ראש הממשלה. יש דוגמאות למכביר כך שתמיד כשמתפרסמת ידיעה "מעניינת" כלשהי תמיד אינטרס ולחצים משני הצדדים.

 5. barkan.amit@gmail.com'עמית ברקן

  אביב, תודה על הפרסום חשוב. אני כמעט אף פעם לא מופתעת כאשר עוד איש עם כוח מתגלה כמי שהטריד מינית. נתקלתי בזה הרבה יותר מדי פעמים. כמעט בכל מקום עבודה, היה מישהו עם סמכות שהטריד מינית, ברמה כזו או אחרת. המסר שלא מותר להם הכל משום לא חודר או שפשוט זה עידן כזה שכבר אין סודות והכל צף.

 6. Conadav@gmail.com'נדב

  אני חושב שהראיון הבא, שהתקיים עם סילבן לפני יותר משנה וחצי, יכול להעיד על קצת מן הרקע לההתרחשויות. זהירות: מדובר בקטע סאטירי.

  http://conadav.com/?p=1032

 7. dimanovo@gmail.com'דימה

  בדיקות פוליגרף הן בעייתיות מאוד, אני חושב שבדיקה לא עמוקה מדי עם מומחים בתחום ( שלא עוסקים בתחום למחייתם) תבהיר את הנושא בצורה טובה. אין שום משמעות לבדיקות הפוליגרף כמו שהן מבוצעות ע"י "חוקרים" ומובאות בעיתונות בארץ.
  רביב, בתור עיתונאי רציני, אני חושב שכדאי שתבדוק טוב לגבי אופן ביצוע הפוליגרף והאמינות האובייקטיבית שלו לפני שאתה מביא את זה כסימוכין לטענות שלך.

 8. asal.2772@gmail.com'אסף

  רביב, מה זאת אומרת שמעת על המקרה ממקורבי סילבן? סילבן גבר נשוי. הוא בא וסיפר מיוזמתו על מגע מיני עם עובדת? למה?

 9. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  ההתגיסות הכמעט טוטאלית של כל מיני אנשים שניתנה להם "הזכות" לעלות ולדבר על נושא התלונה נגד סילבן שלום היתה ממש תמוהה בלשון המעטה. נתחיל באודליה כרמון שנלחמה כמו לביאה בעד סילבן שלום. איך אישה כזו שהודיעה לנו בשידור חי, שהיא עכשו עוזרת לנשים שהותקפו מינית וכו , פרסומת לא רעה בשבילה, הכל חינם אין כסף, ואני תוהה מה המניע שלה להגן בחירוף נפש כמעט על סילבן ? מוזר ותמוה ומעורר מחשבות על אילו יתרונות לעתיד לבוא היא חושבת שתרויח עד כדי כך שכדאי לה להתנהג כך ????
  . כנ"ל אורלי וילנאי שבאמת מנהלת כל חייה מאבק למען נפגעים שוניים, פתאום דואגת לסילבן שלום, האם היא כל כך לא מעריכה את האמצעים שלו להתגונן ?
  וכמובן ירון לונדון המוזכר בבלוג , אז זה רק מזכיר לי, גם כאשר הועלתה תלונה נגד סער, היתה התגייסות של חבריו בתקשורת וזה השקיט את הפרשה.
  מוזר מאד

 10. asal.2772@gmail.com'אסף

  נקודה למחשבה: אם "התיק עומד להיסגר" זו כותרת מניפולטיבית כי היה ידוע שזה יקרה עקב ההתיישנות, הרי גם "יש חקירה" היא כותרת סופר-מניפולטיבית מאותה הסיבה. כלומר, הבנאדם רץ למשרה פוליטית, ועכשיו פתאום יוצאת כותרת על משהו שנטען שקרה לפני 15 שנה, והכותרת מספרת על חקירה פלילית שכבר ידוע ברגע כתיבת הכותרת שלא תוליך לשום מקום. את המניפולציה בצד האחד מאזנים עם מניפולציה מהצד השני. נראה לי לגיטימי.

 11. anon@gmail.com'אחד

  רביב, כל פעם שצץ איזה סיפור אתה זורק משפט בסגנון של "אני כבר ידעתי". ממש מיותר.

  זה לא לעניין ומוציא אותך לא טוב בשני אופנים:
  א. ידעת, אך לא חקרת ופרסמת בזמן אמת ועכשיו פתאום אתה נזכר שזה כן חשוב.
  ב. סתם שוויץ של "אני בסוד העניינים" שנובע מתסביך נחיתות.

 12. יוני

  סילבן הוא גיס של נוני מוזס ולכן הוא זוכה ליחס מועדף. אם הוא היה הגיס שלי ידיעות כבר היום טוחנים אותו דק דק.
  מאד קל לראות את ההבדל: כשעובד בבית רוה"מ מגיש תביעה נגד משרד רוה"מ הוא זוכה במשך שבוע לעמוד יומי בעיתון של משפחת מוזס. ששר בכיר ומועמד לנשיאות נחשד בביצוע עבירות חמורות הוא רק "מסר את גרסתו למשטרה" ולא "נחקר באזהרה" בעיתון של אח של ג'ודי.

  בחיים האמיתיים האמת נמצאת באמצע (מני נפתלי היה צריך לקבל חצי עמוד פעם אחת וסילבן היא צריך לקבל מה שקיבלו קודמיו בסיפורים דומים), אבל אצל תמנוני (ושלדון) אין אמצע. אם אתה "משלנו" – הסתדרת. אם לא – תאכל חצץ.

  זו העיתונות בימינו. פח זבל גדול ומצחין.

 13. benben@gmail.com'בני

  אני שמח לדעת שלא צריך משטרה ולא צריך בתי משפט כי יש רביב דרוקר ש״שמע״ וחורץ גורלות. אין לי מושג מה קרה. אני רק שם לב שפתאום כשהוא עומד לרוץ לנשיאות הסיפור צץ. הבחורה התעוררה פתאום. היא יכולה לטעון מה שהיא רוצה, גם אם היא משקרת לא יקרה לה כלום אבל המוניטין של שלום נפגע לתמיד גם אם הוא לא עשה כלום ובכלל לא הכיר את הבחורה בחיים.
  כל הסיפור הזה לא ממש עוזר לנפגעות הטרדה מינית, להפך. יש ציבור בארץ – פמיניסטיות – שיאמינו לכל תלונה שמגיעה מאישה לא משנה עד כמה הזויה, ומנגד עכשיו יש ציבור שלם שלא מאמין לשום תלונה של אישה. כל הכבוד.

 14. sima@shavit.com'סימה שביט

  בלוגים מתפרסמים בלא שעין מיומנת של עורך או עורכת בוחנת את הטקסט. מצער מאוד: עורכים טובים עשויים להציל את הבלוגר/ית מפני עצמם. הבלוג של רביב דרוקר הוא דוגמה מצויינת לחסרונה הבולט של עריכה. מילא הלשון החפיפית, ולעתים קרובות העילגת, הנימה השלטת היא התנשאות: "אני ידעתי"; "כבר כתבתי על כך ב[שנת תרפפ"ו]"; וכדומה. ובכלל, הצורך של אדם לחלוק עם האנושות כול בדל מחשבה החולף במוחו מעיד על העדר בקרה עצמית. יש כמובן בלוגים מעולים. למשל, הבלוג "החברים של ג'ורג'" מאת יוסי גורביץ (http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/), המטפל בנושאים קריטיים מן המעלה הראשונה בקשיחות ואף באכזריות (ראויות), או הבלוג "לא למות טיפש" של עידן לנדו (http://idanlandau.com/) המציע תחקירים יסודיים ומפורטים בעניינים שאין ערוך לחשיבותם. הבלוג של רביב דרוקר אינו כזה. הוא סוג של אגו טריפ של אדם המאוהב בעצמו, ולפיכך — מיותר.

 15. gohar.resst@gmail.com'ישראל נורליאן

  "כל היחידה הזאת מאנייקים" בית הקלפים רבותי!!!!!!!!!!!!!!!

 16. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  אני נדרש שוב, בתקווה שאיני "משעמם"/מטריד יותר מידיי את חבריי מקרב קהל קוראי בלוג זה,
  את שירי "סוף כל קוף" (שפורסם ב NEWS1 בבלוג שלי: "באלה האח"מ ננוחם ?!"),
  תוך התייחסות לכלל "יודעי סוד" של כל מעשה עוולה ,בעבר ובהווה, והכוללים עיתונאים "מפורסמים"
  וביניהם גם (לדבריו ) רביב דרוקר הנכבד, להלן:

  "סוֹף כֹּל קוֹף"
  מאת אשר וינשטיין

  בּוועדוֹת החקירה
  בֵּין העדים
  והמומחים
  בולטים
  לרוב בעדותם
  אותם
  שלושה קופים
  "חָפִים":

  זה האוֹטם
  את שתי אוֹזנַיו
  ולא שמע
  מה שקרה,
  זה הסוֹגֶר
  את שתי עֵינַיו
  וכמובן כלל
  לא ראה
  ואחרון
  (הלֹא חָבִיב)
  אשר סוֹתם
  תמיד –
  את פִּיו…
  את ששמע
  את שראה
  לא יגלֶה
  בשוּם צוּרָה

  וכך
  נשכח
  כל דבר מִרמה
  אין אחראי
  למהוּמה
  והגרוּע מכוּלם
  רק בקוֹרבָּן
  נוֹפֵל אשָם…

  אֵיך נִלמֵד
  כֹּל קוֹף
  וקוֹף
  שבּתוֹרו
  ייפּוֹל בּסוֹף?!

  הבהרה אישית: כל דמות נרמזת המוצגת בשירי זה היא פרי דמיוני הקודח בלבד! וכל המזהה עצמו אישית בטעותו, הנו בעל דמיון מפותח מדי, ונדרש להמשך טיפול!
  תאריך: 20/03/2014 |

 17. eitanm1972@gmail.com'איתן

  דרוקר,אל תבלבל את המוח. אל תיתמם.
  פתאום שהבנאדם רץ לנשיאות,צץ הסיפור הזה.
  נו באמת….

 18. אהד

  "ביג דיל. זה משנה את הסיפור? הוא לא קבע שהיא דוברת שקר לגבי סיפורה. הוא קבע שהיא משקרת כשהיא אומרת שעשתה את מה שעשתה בגלל החשש למשרתה. "
  כל ההרשעה של קצב היתה בגלל שבית המשפט לא האמין שהוא דובר אמת וקיבל את גירסת המתלוננת
  ולא בגלל עדויות או אלמנטים שמהותם אינה עומדת בספק .

 19. adida@walla.com'Adi

  כמה נדיר למצוא עיתונאי בעל אינטגריטי שאינו מלחך פנכה/מתרפס להון שלטון ברפובליקת הבננות שלנו. יישר כוח רביב דרוקר.

 20. judil@yahoo.com'שגיא

  כמה תגובות מטעם "החבר/ה/ים של"…
  כל כך שקוף ומבחיל.
  רביב דרוקר – עיתונאי מזן נדיר.

 21. bobo11@gmail.com'יעקב

  פתאום המתלוננת התעוררה אחרי 15 שנה ,מה קרה היא ישנה כמו הנסיכה וחיכתה לפולטיקאי החביב שיעיר אותה? פשוט בושה וחרפה הסיכול הממוקד הזה .איפה היא הייתה שהוא היה שר אוצר מועמד לראשות הליכוד.
  ועוד 2 דברים …אני לא מת על סילבן בלשון המעטה
  רביב…פעם תבדוק לעומק

 22. gong3@yahoo.com'אפרסק

  ממש מוזר איך כולם מנסים להיאחז בקש ה"התעוררה אחרי 15 שנה".
  הרי המתלוננת מהבהירה באופן הכי מפורש שלמרות החששות והנזק שזה עלול לגרום לה, היא מוציאה את הדברים לאור כי מי שהטריד אותה מתכונן לרוץ למשרת נשיאות! למה כולם מתעקשים להתעלם מכך?

 23. registration2014@pmo.gov.il'מ. (עם נסיון פרלמנטרי עשיר)

  בחייכם… לאיזו משרה חששה הגברת שעשתה (או לא עשתה.. תרם הוכח) את המעשה הדורש רמת אינטימיות מאוד גבוהה בין שני אנשים??? למשרת פקידה?????!!!!! למשכורת של 4 אלף ש"ח????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! חסרות משרות של פקידות במדינתנו??????????????????????????????????????? אני אישה. תהרגו אותי אני לא אסכים לעשות לגוף שלי משהו שאיני מעוניינת בו בעד שום תשלום שבעולם. ומי שעושה דברים אינטימיים תמורת משרות, תשלום או טובות הנעה – יש לזה שם.
  מה שכן, לגופו של העיניים: הקלות בה במדינתי מבזים אישיות ציבורית היא מחליא! הרי לעולם לא נזכור האם בסוף היה הסיפור אמיתי או לא. נזכור את הדימוי שהתקשורת דאגה ליצור. והוא לא ניתן להלבנה. ולאיש הזה הייתה קריירה, הישגים, יש לו חזון, משפחה, ילדים… מה כל זה שווה מול הכוח שהכותרת בעיתון מפעילה? אגב, היה לא מזמן עוד סיפור של שר שהטריד. רק שתקשורת לא היה יותר מדי אינטרסים להילחם מולו. אז התחקירים חוסלו. אז מה, כולנו שווים בפני החוק… או שיש כאו ששווים טיפה יותר? בושה.

  נ.ב. קרה לי פעם מקרה, אחרי ריב עם הבוס יצאתי נסערת מחדרו.. הוא הרגיש לא נוח מכך כנראה, ולאות התפייסות חיבק אותי בחוזקה ונישק בלחי בתוכו הוא אומר שהוא מאוד מעריך אותי ואוהב אותי. הרגשתי אכן מוטרדת. הלכתי לחדרי… חשבתי… וכתבתי לו סמס: "בבקשה לעולם אל תחצה יותר את הגבול במגע פיזי מולי. זה לא היה לי נעים ואני מבקשת שלא יחזור על עצמו" . הוא כמובן התנצל. המשרה שלי לא נפגע (ואני קצת יותר מפקידה…) שנינו יצאנו מהסיפור, שלא היו בו מלכתחילה כוונות רעות, עם כבוד אחד כלפי השני. ויכולתי הרי לחסל אותו על המעשה.. הוא כמובן נשוי, עם ילדים… תראו לעצמכם כותרות.

 24. pilfh2839@gmail.com'יהודית

  כל הכבוד לך רביב דרוקר!
  מרבית העיתונאים ממתינים עד יעבור זעם ולא ייפגע חלילה מקור פרנסתם מפאת שלטון ההון!

 25. אסף

  מ., הבוס שלך חיבק אותך בחוזקה. הבוס שלה חיכה לה ערום על המיטה ודרש ממנה לבצע בו מעשה מין אוראלי (לכאורה!).
  את מבינה שיש הבדל קל בין המקרים?

 26. gipazz@walla.com'ג

  רביב יקירי, מה אתה מתכנן לעשות כאשר תצוץ מאי שם אותה אחת אשר תספר כי אתה אנסת אותה לפני 15 שנה? או כמו בכתבה של וילנאי, לפני 40 שנה? אין לדבר סוף!
  להכפיש בן אדם, כשכל הבסיס להכפשה הוא עדות של "נפגעת" או נפגעת (ללא מרכאות) על מה שקרה לפני 15 שנה? איך ניתן להתגונן נגד טענה כזאת? רצינו לעזור לנשים נגד מקרי אונס, ונתנו כח מופרז שניתן באמצעותו להעליל על כל אדם שהיה בחברת אישה בצבא, בעבודה וכדו'!
  בעיני זה פלא בכלל שמפרסמים סיפור כזה, כשהדבר הוודאי היחיד כאן הוא הרס שמו של זה שעליו התלוננו, כאשר לא קיימת האפשרות להוכיח מעל לספק סביר את הסיפור הנ"ל

 27. captainjack70@windowslive.com'תומאס

  רביב, פוסט מעניין ומקורי. אבל חשוב לזכור שהעובדות במקרה הזה אינן ברורות לגמרי ובדיוק בשביל זה קיימת תקופת התיישנות – כיוון שלנאשם אין יכולת אמיתית להתגונן מול דבר שקרה לפני 15 שנה. אין לו יכולת לזכור פרטים שיכולים לסייע לו או להביא עדויות סותרות או להציג תכתובות או קטעי יומן מיסייעו לו. ולכן, אין לנו יכולת אמיתית לדעת האם הוא ראוי להיות נשיא או לא (בהנחה שאנו מסכימים כי גבר שניצל את תפקידו לקבלת טובות הנאה מיניות לפני 15 שנה, כאשר האווירה הציבורית היתה שונה לגמרי, אינו ראוי להיות נשיא). אין לו יכולת להתגונן בפני ההאשמות ולפיכך, יש אמת בטענות המגנים והמגנות עליו.

 28. skuhfge@walla.com'ברוריה

  אין ספק שעל עבירות מין אין שום סיבה להתיישנות. גם לילדים שהוריהם מתעללים בהם לוקח הרבה מאד שנים להתבגר ולצאת מהטראומה וגם לקורבנות עבירות מין אחרות, שקשה להן להתמודד עם מה שעברו (אפשר לקרוא את התגובות למתלוננת הנוכחית כדי להבין מול אילו ביקורות, קיתונות של שופכים וקשיים איומים כל מתלוננת צריכה לעמוד).

 29. etti207@gmail.com'אסתר

  אותי רק מעניין אם אותה פקידה מסתורית מצצה לעוד כמה בוסים מתוך חשש כבד לקידום ה"מקצועי" שלה.
  כמו כן מעניין אותי לאן היא הגיעה בעקבות יגיעתה רבת השנים. האם נשארה פקידה? האם קודמה לתפקיד מנהלת לשכה? מנכ"לית חברה? דירקטורית? מנהלת בנק? טוב, לפעמים גם להישאר פקידה זה לא עניין של מה בכך. ומסתבר שזה תפקיד יותר חשוב ממה שהרגילו אותנו לחשוב. אם מציצה קטנה עוזרת לשר המדע לשחרר מתח בחלציים ולקבל החלטות מדיניות ומדעיות בעלות חשיבות מכרעת בדעה צלולה – הרי שאותה פקידה מסתורית זכאית שיכתבו עליה את "מגילת אסתר 2014" (בעצם, אם עברו 15 שנה, אז "מגילת אסתר 1999"). צאי צאי לך מתוך החשכה, אסתר, והראי פנייך ברבים. את היצלת את עם ישראל. את היטבת עם אחשוורוש למען האומה כולה. ולא נדבר עכשיו על ושתי, אם כי זה מאוד מתבקש לדבר גם עליה.

 30. eiurth@earth.com'ניצן

  נדיר למצוא כותבים בעלי אומץ כשלך רביב.
  שכיח לראות את כל שאר העיתונאים המתחפרים מול הכוחנות לבית פוליטיקה/הון/שלטון, פשוט אשפה של עיתונות בישראל.
  מסירים בפניך את הכובע.

 31. ashabot@walla.com'אלברט שבות

  ראיתי לפני מספר ימים ביוטוב את הסרט של אמנון יצחק על שלושה בחורים חפים מפשע שנזרקו על לא עוול בכפם לכלא, וכן היזלתי דמעות בלתי נשלטות והדאגה היחידה שהיתה לי למחות אותן מהר בשביל שהאנשים בסביבתי לא יראו אותי- פשוט אין לי איך לתרץ להם את הסיטואציה. ובכל זאת דבר אחד רוצה להגיד: העם הזה ואני בתוכו מגיע לו כמכסה לסיר את המשטרה הזאת ואת החוקרים ואת העבריינים ואת השופטים האלה. זה לא במקרה נקלענו בעידן שלנו לכל הסיטואציות האלו, הבעיה שלנו היא השחיתות המחשבתית- הראש שלנו מושחת וגם האנשים הנורמטיבים אינם ניצלים מהבעיה הזאת, הראש מושחת. של כולנו, לאו דווקא מאגף מסוים.

  אין לי בדל של ספק שנתפר השבוע בישראל תיק חדש לסילבן שלום. אחרי 15 שנה מישהי נזכרת היום במרס 2014 באונס שבוצע בה ב-1999- והתלונה מתקבלת בלשכת היועץ המשפטי של הממשלה ומשרד המשפטים מאשר את הדברים, וונשטיין מקיים ישיבת התייעצות לגבי התלונה בה משתתף פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ לעניינים פליליים רז נזרי ובכירים נוספים מהפרקליטות ומהמשטרה ותיק האונס החדש יוצא לדרך. איזו שחיתות מחשבתית התלבשה על הראש שלנו, של כולנו ללא יוצא מן הכלל. ושלא תבינו אותי לא נכון, אינני חס על סילבן שלום כי הוא אחד מאבות המערכת הזאת ויכל בלי להניד עפעף להדביק תיק כזה במתחרה שלו, פשוט מישהו מהמתחרים הקדים אותו- זה כל ההבדל. יכול להיות רבלין, בן אליעזר, שטרית או אפילו הפרופ' שכטמן או השופטת דורנר, מי שחושב מהר יותר מנצח. הוא שאמרתי לא מזמן- המערכת הזאת מתאימה לנו לכולנו כמכסה לסיר.

 32. registration2014@pmo.gov.il'מ. (עם נסיון פרלמנטרי עשיר)

  אסף, אני ממש מוכנה לתת לחתוך לי את היד, או את הראש אפילו שאין אישה שתעשה מין אורלי שלא מרצונה רק מתוך חשש לאבד משרה של פקידה. אולי בשביל מיליון $ 🙂 ועדיין, גם אז הגבר צריך למצוא חן מינימלי בעיניה… אז אנא ממך…

 33. ephibr@gmail.com'אפי

  לכל יפי הנפש שתוקפים את המתלוננת, נראה שכבוד השר שכסף לא חסר לו, יבוא יגיש תביעה נגדה כדי לראות מי דובר אמת בפרשה.

 34. ashabot@walla.com'אלברט שבות

  מ. יקרה, מכתיבתך הישירה אני רואה שיש לך ניסיון חיים עשיר לא רק פרלמנטרי עשיר. חזקי ואמצי, דעות ישירות כשלך הולכות ומצטמצמות בנוף של העידן המזורגג שלנו.

 35. חנה

  סילבן איננו ראוי להיות נשיא. יש להסיר את מועמדותו מיד. חייבים להודיע לציבור שהמקרה הנורא אכן קרה. ולהסיר מועמדותו וגם להשעותו מהממשלה. זהו ביזיון שפושע כמוהו מכהן כשר.

 36. עוודד

  חבל שלא מיידעים את הציבור שהמקרה המזעזע והעברייני של סילבן באמת קרה. ונוקטים בגישה מתעלמת, סילבן הוא עבריין מין חד משמעית, וצריך להשעותו מהממשלה, כאשר קופת שרצים כזו יושבת על צוארו. כנראה שיש עוד מקרים של. עבריינות שלו, אלא שהבחורות לא מעזות להתלונן. ההאשמה הזו חמורה. מאוד. יש להסיר מועמדותו למשרת נשיא. איננו זקוקים לעבריין מין נוסף כנשיא.

 37. Daniel80@gmail.com'דניאל ארז

  יונתן יבין, איש אמין ורציני ביותר, פרסם בפייסבוק שלו כי ידידה שלו סיפרה לו , בזמן אמת , בעת שהיתה תיכוניסטית, כי סילבן היציע לה הצעות מיניות ואמר לה שיש לו הסדר עם ג׳ודי. ( נישואים פתוחים) במקרה דנן, הקטינה אמרה לו פשוט "לא״ ואכן לא קרה דבר. מעניין אם יש קטינות שאמרו לסילבן "כן״ כי אם זה יתגלה כשסילבן יהיה נשיא, קצב יצטרך לחלוק עם סילבן את התא הקטן במעשיהו. וקצב כבר סבל מספיק. צריך להקפיד ולציין שסילבן לא שאל את הקטינה לגילה. כבר בהתחלת השישית היא נראתה בת 17.

 38. liklico@walla.co.il'מיקס

  כאשר התגלתה הפרשה של קצב, כולם היו המומים מכך שאף אחד לא אמר לא כתב ולא התלונן, למרות שכולם ידעו. ידעו ושתקו.
  הפעם – כנראה כדי למנוע את המצב שבו יבחר נשיא אנס – קמה מישהי ומעלה תלונה- היא בודאי יודעת שחלה עליה התישנות. אפשר בהחלט להבין למה המתלוננת לא התלוננה בזמנו. יש להעריך את האומץ הציבורי של המתלוננת ולתמוך בה.
  באשר לדרוקר – אם אין מתלוננת הוא לא יכול לפרסם. אם הוא היה מפרסם ללא מתלוננת – כל החכמים בלילה היו קופצים ומתנפלים עליו, ויכול להיות חשוף לתביעת דיבה.

 39. ashabot@walla.com'אלברט שבות

  השם שומר ישראל, לכל נשיא חרמן מכין מתלוננת 15 שנה מראש. איך אמרו חז"ל – עוד לפני שהצרה מבצבצת ובאה על ישראל פיתרונה צץ לפניה.

 40. אני

  רביב, ענת בת זוגתך שייכת לתא העיתונאיות? היא ביקשה את עזרתך או נתנה מבט שאמר את מה שכתבת כיוון שזה ייתן לך שקט בבית? נו באמת….. קראת את מה שכתבת? אני חלילה לא מגן על סילבן שלום אבל הפוסט הזה כל כך צבוע וכל כך בא להראות שאתה מנסה להמשיך את הפרסטיז׳ של השונה והנושך אבל חאלס!!! אוכל לקבל את המאמר ( לא את תוכנו) רק אם זה עשה לך שלום בית…

 41. ashabot@walla.com'אלברט שבות

  יש מסורת ברשת הישראלית שאין נאה ומכובד לכותבי המאמרים להתייחס לתגובות מתחת למאמרם, וכל מה שיש להם לומר כבר אמרו בגוף המאמר. לדעתי זה מנהג מאוס שמראה על חוסר בגרות וטימטום לשמו. אפשר להבחין במנהג המטומטם הזה בכל רחבי הרשת ואצל כל הכותבים- לאו דווקא המיוחסים והמפורסמים. יש לי חבר פובליציסט שאפשר לראות את התגובות שלו בכל רחבי הרשת ותחת כל עץ רענן, אבל כשיוצא לו למפרסם מאמר משלו- הוא נמנע מלהגיב תחתיו, ואפילו לי כחבר לא עושה ג'סטה ולא כבוד- אבל כן שולח תגובה לתגובתי במייל הפרטי. מצחיק לאללה המנהג הזה; שמעת דרוקר?

 42. ashabot@walla.com'אלברט שבות

  רביב דרוקר היקר, זה תחכום די פתלתל לענות לי בדפוס התגובה האחרונה (שאתייחס לתגובות כאלה?) – לא אל תתייחס לכאלה, התייחסות כותב לתגובות ענייניות מכבדת את הכותב יהא מפורסם ומיוחס אשר יהיה.
  שבת שלום

 43. tali

  setting decent norms w/o courts!
  Even if the alleged offence is not entitled to be heard in court of law, it is worthy of being heard in public.
  It is worthy that people, that were w/o proper discretion and offensive years ago, will have proper discretion when they come to think that they are worthy of applying for high rank, distinguished positions! some self criticism, even if was lacking back then, should be present when one think of his level of fit to such a position.

  I don't have a facebook account, therefore could not post this comment on

 44. rutbar.ip@gmail.com'רות

  לאורלי וילנאי יש כנראה ממה לחשוש על תלונות נשים שהוטרדו לפני הרבה שנים לדוגמא בתחנת שידור ידועה בו עבד קרוב משפחתה מדרגה ראשונה….ולא לבעלה הכוונה…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.