זה נראה מקרי בהתחלה, אחר כך דפדפנו, עכשיו זה כבר ממש חולני. מה הקטע עם נתניהו שמחקה את בנט?

בנובמבר שנה שעברה ביקר ראש הממשלה נתניהו בארה"ב. באחת מהופעותיו הוא אמר ש"אינו שולל מהלך חד צדדי בגדה". זה התפרסם בערב. בבוקר נפתלי בנט תקף. "זהו פרס לטרור". נתניהו קם בבוקר שעון ארה"ב, אחר הצהריים בישראל ופרסם הבהרה. מה פתאום, לא התכוונתי לנסיגה חד צדדית, פירשו אותי לא נכון. טוב, חשבתי, מקריות, הרי לא יעלה על הדעת שנתניהו ישקול נסיגה חד צדדית.

בדצמבר החלה מתקפה של אנשי ימין על הדרך בה השב"כ חוקר את החשודים ברצח המתועב בדומא. בבוקר ה – 22.12.15 בנט הפתיע וגיבה בראיון בגלי צה"ל את השב"כ. צריך למנוע את דומא 2. כמה שעות עברו ובצהריים נתניהו, שעד אז שתק, הוציא הודעה: "המתקפות על אנשי השב"כ אינן מקובלות עליי. כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק". טוב, חשבתי, מקרי. ראש ממשלה לא תמיד חייב להגיב ראשון.

בפברואר 2016 בא "נאום המספריים". אני לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים, אמר הרמטכ"ל לתלמידי תיכון. במוצאי שבת בנט שוב הפתיע וגיבה את הרמטכ"ל בערוץ 2. נתניהו עד אז שתק שתיקה רועמת. ביום ראשון בבוקר, 21.2.16, הוא פתח את ישיבת הממשלה בגיבוי לרמטכ"ל. טוב, חשבתי, זה כבר לא נראה כל כך מקרי, אבל יאללה נדפדף.

ואז בא הסיפור של אלאור עזריה בחברון. לביבי, כנראה, נמאס שאומרים עליו שהוא מחכה לראות איך בנט יגיב. הוא הוציא הודעה מהירה, עוד לפני בנט: "מה שהתרחש בחברון אינו מייצג את ערכי צה"ל. צה"ל מצפה מחייליו לנהוג בקור רוח ובהתאם להוראות הפתיחה באש". מעשה שטן, אבל בנט קרא נכון יותר את הבטן הימנית. הוא דווקא תקף הפעם מימין וטען שלא נותנים גיבוי לחייל ושמה זה המשפט לפני משפט הזה. טראח, נתניהו שינה כיוון. יומיים אחרי שהחייל "לא ייצג את ערכי צה"ל", נתניהו הוציא הודעה ש"חיילי צה"ל ראויים לכל גיבוי". למחרת בנט סיפר שהוא כבר דיבר פעמיים עם משפחת החייל (מחריד כשלעצמו). נתניהו עיכל את המידע המרעיש ושלושה ימים לאחר מכן גם ראש הממשלה התקשר לאביו של החייל, כדבר אבא של חייל לאבא של חייל. "הבדיקה תהיה מקצועית", הבטיח ראש הממשלה לאבא של אדם שמואשם בהריגה.

בשבועות האחרונים התופעה הפכה כבר לגרוטסקית. קצת מונטי פייטונית באופיה. צה"ל בגיבוי נתניהו מקדם הסכם טקטי עם הפלשתינים שיאפשר להם מעט להתחזק, כשצה"ל לוקח על עצמו מגבלות הפיכות בכל הקשור לפעולה בתוך הערים הפלשתיניות. בנט שומע, תוקף והופס, נתניהו עוצר. המסר של בנט, מתחילת 'גל הטרור' היא ש"זו לא תוצאה של ייאוש, אלא של תקווה". הצעיר בן ה – 16 , מסתבר, שיוצא עם סכין מטבח לפגוע ביהודים, בעצם עושה את זה רק כי הוא לא איבד את התקווה למדינה פלשתינית. עברו כמה שבועות ונתניהו אימץ את אותו מסר בלתי לוגי, כמעט ברמה של הפרת זכויות יוצרים. הוא רק הוסיף לה את התיבה הלשונית השכיחה אצלו "כפי שאמרתי כבר בעבר, הטרור הוא לא תוצאה של ייאוש אלא של תקווה". מדהים. עכשיו הגיעה 'פרשת ההתבטאות' התורנית. בנט גינה בעדינות. האלוף 'שגה', לא חלפו כמה שעות וגם נתניהו, בתגובה למי שפנה ללשכתו, הודיע שגולן 'שגה'. הוא אפילו השתמש באותה מילה בה השתמש בנט. סגן הרמטכ"ל 'שגה'. כאילו מישהו עושה לו דווקא, לבנט. לא, אני לא רוצה לטעון שבנט הוא למעשה ראש הממשלה. הוא לא. אני גם לא מתכוון לערער על ההיגיון הפוליטי באסטרטגיה הזאת. ביבי הוכיח שפוליטיקה הוא יודע. אני רק רוצה לשאול שאלה קטנה – אין לביבי קצת כבוד עצמי? בעצם, אחרי שראיתי את התמונה שלו עם המאפר מוש, נדמה לי שאני כבר יודע את התשובה.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

15 thoughts on “זה נראה מקרי בהתחלה, אחר כך דפדפנו, עכשיו זה כבר ממש חולני. מה הקטע עם נתניהו שמחקה את בנט?

 1. yuvalpin@post.tau.ac.il'יובל

  התקווה היא לא ״תקווה למדינה פלסטינית״. היא תקווה להשמדת ישראל.
  איך כל פעם כשזה מגיע להבנת משהו שמישהו אומר על הפלסטינים אתה נהיה סתום לחלוטין, פשוט דיכוטומיה מטמטמת.

 2. יעלי

  לראש הממשלה הגרוע בתולדות המדינה אין כל בושה.
  ביבי יושב לנו על הוורידים מעל 10 שנים!
  מישהו יודע לאן הוא הולך?
  יש לו חזון עבור המדינה שלנו?
  יש לו תכנית כלשהי?
  מישהו שמע משהו בשנים האחרונות?
  לא שמענו כלום.
  ביבי רוצה רק לשרוד, לעבור עוד יום רק ולהשאר בשלטון הממכר הזה יחד עם אשתו שהיא הבוסית של המדינה ושלו!
  אני חוזר – ביבי לא מנהיג!
  פירוש המילה מנהיג היא להנהיג את העם ולא לבדוק לאן נושבת הרוח אצל ההמונים…
  וזה לא שביבי טיפש או לא מבין מה קורה – הכל עניין של אופי. אופי בלבד.
  וביבי ממש חלש אופי כי אביו השתלטן עיקר מתוכו כל טיפת אופי ונחישות!
  ולמה ביבי כן מתאים ? רק להיות מגיש בטלוויזיה או שחקן בתיאטרון, בזה הוא מצטיין – אבל רק לא להנהיג.
  ואנו נאכל את פרי הבאושים שנקרא ביבי עוד שנים רבות…

 3. lioragb@gmail.com'ליאורה

  ביבי מבין שבנט מזנב בו בהתמדה עם בוחרי הימין, שהם רוב המצביעים, רוב שהולך וגדל בהתמדה. לביבי אין כבוד עצמי, אין כבוד לאלה שהצביעו עבורו, אין כבוד לאזרחי המדינה, אין כבוד למנהיגי העולם. לביבי יש מטרה אחת בלבד – להיבחר שוב לראשות הממשלה, ואחר כך להיבחר עוד ועוד, כי אין לו חיים אחרים, ומבחינתו, כפי שאמרה ראש הממשלה בפועל: שתישרף המדינה. וכל כך מפחיד לחשוב שאין דרך לגיטימית להרחיק אותו מהשלטון, כי כפי שהיטבת לומר – פוליטיקה הוא יודע.

 4. ניר ר.

  מתפלא ששכחת את סיפור צוק איתן. שבועיים פלוס הצבא יושב מחוץ לגדר, נראה כאילו נתניהו מחפש דרך לרדת מהעץ ולבטל את הפעולה או לעשות משהו מינורי, בנט יוצא לשטח מדבר עם קצינים אוסף מידע מצפצף על הקבינט (שהבנו לאחרונה שהוא אשליה אופטית נוספת מבית שקרניהו) ולפי המבקר מסתבר שבצדק, ומאיים להתפטר מהממשלה כי דיבר עם קצינים ושמע על המנהרות ולא ייתכן שראש הממשלה יסתיר מידע ויזניח ככה את תושבי הדרום ו"פתאום" יוצאים לצוק איתן. בלי דרך בלי תוכנית רק בגלל שנפתלי בנט הציג את שקרניהו במערומיו וזה לא נראה טוב למצביעים.
  צוק איתן רשום על שמו של בנט, לפחות שלב היציאה לפעולה.
  הניהול כמו כל דבר שביבי מנהל, כאוס קטסטרופה ובריחה מאחריות.

 5. Katzirron@gmail.com'רון קציר

  ביבי חייב לשמור על פער המנדטים בינו ובין הבית היהודי. מאידך הוא צריך לשמר את בנט קרוב לבטן, בניגוד לדעתה של שרה על בנט. אבל גם היא הפנימה שבנט על שלל הפאשיסטים / גזענים שלו – טוב לביבי. ולכן הסכימה כי תכונן ממשלה איתו וחבר שרציו. וביבי חייב להוכיח שהוא לא פחות ימני/ פאשיסט מבנט.

 6. sheffi39@walla.co.il'שפי

  יפה ומשכנע.

  אני כבר לא זוכר מה היה הבוקר הטריגר שלי להרהר בכהונתו של נתניהו כשר האוצר, שהיתה אחד האירועים האפלים ביותר בתולדות המדינה ושלא נראה באופק הסיכוי שלה להתאושש ממנו. טראומה ופוסט טראומה. הוא לקח את הקפיטליזם הבנדיטי שהיה מ-77 ועד אז (למשל השגשוג של ורטהיימר, שהסתמך על הקשרים שלו מהפלמ"ח) ומיסד אותו כאוליגרכיה, פיאודלים ואריסים. המניע שלו לא היה אידיאולוגי, כפי שמקובל לחשוב (וכפי שיחימוביץ' טוענת בכל הזדמנות, אולי בגלל שגם היא עצמה לא באמת אידיאולוגית, סתם משווקת חמלה) אלא איזשהו יצר נקמה, אותו יצר הרס ביריוני שהוא סוחב איתו – מהילדות ומתקופת שירותו הצבאי – שגרם לו לחזור ארצה בניסיון להגשים אותו.

 7. ilandomb@gmail.com'אילן

  בתחילה הייתי מודאג מביבי . אח״כ ממש התעצבנתי היום אני חש פשוט יאוש

 8. אלי

  היה לו את זה פעם אך נראה לי כי לפני כמה שנים טובות אבד לו כאשר התחיל לחשוב אך ורק על הכיסא של רוה"מ ולא על העם שלו

 9. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  ושוב , קראתי את המאמר בהארץ שהינו ארוך יותר.
  אני מעריך שלמרות שזה לא נראה מקרי,
  ביבי בסך הכול מתחרה עם בנט על קולות של כ 100,00 בוחרים.
  למרות זאת, להערכתי ביבי לא חושש מבנט שימשוך לו את הקולות,
  והוא הוכיח זאת בבחירות האחרונות איך סמוך ליום הבחירות וביום הבחירות עצמו שתה לבנט כ – 4-5 מנדטים.
  קרוב לוודאי שביבי לא מתרגש יותר מדי מבנט למרות שבנט מצליח להוציא אותו משיווי משקל מידי פעם.
  ביבי פרופ' לפוליטיקה , ויודע שאת ההשפעה של התנהלות אפשר לשנות בכמה ימים של הצהרות , והציבור שהוא פונה אליו שוכח מה קרה 4 שנים וקונה את האמירות של הימים האחרונים.

 10. גדי

  בבי הוא בסך הכול הצגה אחת גדולה ..יורה משהוא לאוויר ממתין לשמוע את בנט או ליברמן.ואז כמובן לשנות את דבריו. ולחזור לבבי הישן שמשקר את כולם כול הזמן .וחסר עמוד שידרה .בתור מנהיג …וכמובן רק מדבר ..ללא שום ביצוע רצני תכלס מאז שהוא ראש ממשלה

 11. משה מרמת גן

  הבלוג הזה שווה לתחת, ולמה?
  אין בו כלום.
  אנשים רדודים עם מח מוגבל ועגלון של העגלה
  הוא רביב דרוקר!
  אם משהוא מהמוגבלים כאן חושב לחזור פעם לשלטון,
  כדאי לו שישמע את האנשים שמבינים עינין בשווקים!

  כדאי פעם להעמיד את כל המגיבים כאן ולבקש מהם
  לקפוץ על רגל שמאל ולהפנות את הראש לצד שמאל ולקפוץ
  כמה שהם יכולים יותר ואז אולי כמות השכל שיצטבר לכולם
  יהיה בו משהו מועיל.

  רק בריאות! ל כ ו ל ם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.