עמונה: ראש השב"כ ארגמן עושה עבודות פוליטיות עבור נתניהו

| 14 בנובמבר 2016

נפתלי בנט ובנימין נתניהו רבו, כזכור, בשאלה למי מגיע הקרדיט על הרעיון הגאוני של לבקש שוב מבית המשפט לדחות את פינוי עמונה. האמת, אפשר להבין אותם. בקשה כל כך סטירית לא הגיעה לביהמ"ש מזמן. האחים מרכס היו מתקשים לכתוב דבר כל כך פארודי. המדינה, שהתחייבה לפנות את המאחז עד סוף 2012, מתחננת שייתנו לה עוד שבעה חודשים כי היא עוד לא הספיקה, מסכנה, לנהל את הפינוי של כמה עשרות משפחות, שגרות בקרוואנים. בית המשפט החנון, כזכור, נתן לה שנתיים שלמות להיערך, אבל הופס, מעשה שטן, לא הספקנו. אולי אפשר עד אמצע 2117, סליחה 2017?

האמת, לזה כבר התרגלנו. אפילו התרגלנו כבר לכך שהמטה לביטחון לאומי, אליק גוף מקצועי נטול פניות, מגיש לביהמ"ש חוות דעת (סודית!) שתומכת בבקשת הדחייה. כזכור, זה אותו מטה שנתן חוות דעת שצריך לאשר את מתווה הגז מנימוקים ביטחוניים (חלקם סודיים!). זה אומנם לא אותו ראש מטה, ראש המטה ההוא כבר מונה לראש המוסד, אבל, מסתבר, ששאר האנשים שם כבר קלטו את רוח המפקד והם מוכנים עכשיו לתת חוות דעת שגם התאגיד מסכן את ביטחון ישראל.

מי שבאמת קובע שיא מפחיד של מופרכות בסיפור הזה הוא השב"כ. שירות הביטחון הכללי גם הגיש חוות דעת לבית המשפט שתומכת בבקשת הדחייה. חוות הדעת סודית, כמובן, הכי נוח, בטח נמצא שם תמלול של שיחה בין מוחמד לאחמד בה מוחמד אומר לאחמד שאם יפנו את היהודים, הוא מתאבד ברחובות תל אביב. לא יכול להיות פחות מזה. מוזר שכאשר ממשלת שרון פינתה את ההתנחלויות בעזה ובצפון השומרון ב 2005 , השב"כ לא נתן חוות דעת כזאת וכשממשלת אולמרט פינתה את מבני הקבע בעמונה בתחילת 2006, לא ניתנה חוות דעת כזאת ואפילו כשנתניהו פינה את גבעת האולפנה ומיגרון, לא ניתנה חוות דעת כזאת של השב"כ (במיגרון נתניהו ניסה לדחות באמצעות חששות שהעלה אלוף פיקוד המרכז ובמקרה אחר, נתניהו השתמש במשטרה. בשני המקרים, ביהמ"ש לא קיבל את הטיעון) כן ניסה את התרגיל הזה. רק בעמונה, פתאום, איתר לו השב"כ את הסיכון הזה. ההדלפות על חוות הדעת השב"כית משרטטות את המסלול הבא  – אם יתבצע הפינוי, זה עלול לגרום לפיגועים של טרוריסטים יהודים, מה שיוביל בהכרח לפיגועים של טרוריסטים ערבים. איזה היגיון מבריק.

ממש לא מזמן, השב"כ מילא את תפקידו באופן מעורר גאווה. הוא החל להילחם באמת בטרור היהודי והצליח לדכא אותו משמעותית. הוא לא חשש לחקור את הטרוריסטים של דומא בשיטות שהיו שמורות עד אז רק לפלשתינים (גם לנתניהו מגיע על כך קרדיט) ועל הדרך פיצח פיגועי טרור יהודי רבים אחרים. השב"כ עזר לפצח את הרצח המזעזע של אבו חדיר והקטין משמעותית את אירועי "תג מחיר" ודווקא עכשיו, אחרי שהוא יצר לדרג המדיני קצת אוויר מאיומי הטרוריסטים היהודיים, דווקא עכשיו הוא כל כך מפחד מהם?

האמת, הלוואי והפחד מפני קיצונים היה מאחורי חוות הדעת המוזרה של השב"כ.  העניין הוא, שכנראה, מדובר במורא ממשהו אחר לחלוטין. ראשי שב"כ בעבר ידעו להגיד לראש הממשלה, אפילו לראש הממשלה הזה 'לא'. למרות כפיפותם הארגונית, יובל דיסקין ידע להגיד 'לא' לפניות של נתניהו לחקור הדלפות מסוימות ועמד מול נתניהו בעסקת שליט ובאפשרות לתקוף באיראן. יורשו, יורם כהן, שמונה על ידי נתניהו (לפי ידיעות עקשניות, גם רעייתו בחשה במינוי), נקט לא פעם בעמדות שראש הממשלה לא אהב. הוא לא נרתע מלספר על ההתרעה שנתן לפני "צוק איתן" ולא היסס לשבח את אבו מאזן על שיתוף הפעולה הביטחוני איתו. השב"כ איכשהו זורם בשבע השנים האחרונות עם דרישות האבטחה המטורפות של משפחת נתניהו, אבל איכשהו לזה גם התרגלנו. חוות הדעת הזאת משדרת שהשב"כ מוכן להיות עוד אורגן בשירות צרכיו הפוליטיים של נתניהו.

המאמר התפרסם ב"הארץ" ובינתיים ביהמ"ש העליון זרק מכול המדרגות את המדינה יחד עם חוות הדעת הסודית שלה. אולי מישהו בשב"כ יהרהר קצת על הזובור שעברו בפרשה.

תגובות

תגובות

14 thoughts on “עמונה: ראש השב"כ ארגמן עושה עבודות פוליטיות עבור נתניהו

 1. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  אני קורא כל פעם את המאמרים של רביב דרוקר בעיתון הארץ.
  במקרה זה אני מתקשה להאמין שמה שדרוקר כתב נכון.
  אני מניח שאם דרוקר היה מקבל הסבר מלא על הנושא מטעם האחראי על כך בשב"כ , היה משתכנע

 2. רומי

  כרגיל רביב,מאמר מחכים, מנומק,
  אבוי לנו,לאן הביבי מדרדר את כולנו.
  מקיף את עצמו בדגי רקק עלובים.
  רק בריאות רביב.

 3. אורי

  אל תרפה.
  אין אופוזיציה.
  אתה אופוזיציה.
  תודה.
  אתה מקור לנחמה שאולי הדמוקרטיה תשרוד. אולי. לא בטוח.

 4. ברק

  מצטרף ומחזק את תגובתו של אורי – רביב, אל תרפה, תמשיך ביתר שאת.
  חזק ואמץ!

 5. avner@comtecglobal.com'אבנר

  חבל שאין התיחסות לדבר החשוב ביותר בנושא והוא שמדובר בחוק שמאשר ליהודי לגנוב מפלשתינאי.
  אפילו במשטר האפרטהייד המקורי לא העיזו לחוקק חוק שמתיר ללבן לגנוב משחור.
  מהבחינה הזאת מדובר בציון דרך.

 6. משה פרי

  מחלה זה לא דבר שלילי, ממחלה אפשר להתרפות.
  דרוקר, אתה ממש חולה!
  כשאני שומע או קורא את הכתבות שלך, אני יודע שאני בריא.
  תמשיך לכתוב.
  אני בריא – אתה לא!

 7. habernir@gmail.com'ניר

  כל הכבוד על המאמר רביב.

  רק ברצוני לדעת למה השמאל לא מעוניין לעתור לבג"ץ ולתת לחוק ההסדרה יעבור? מה יקרה אם לא יהיה פנוי? כלומר מה יהיו השלכות שהשמאל חושב שיהיה אם לא יהיה פנוי וחוק ההסדרה יעבור? מעניין אותי לדעת

 8. PorathJosh@gmail.com'י. פורת

  למשה פרי: הדבקת תוית של מחלה למי שאינו חושב כמוך היא מחלה קשה.

 9. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  לא נעים לי לכתוב את מה שאני כותב אבל,
  לדעתי צריך לבדוק אם ביבי לא קיבל לכאורה , כסף מעו"ד דוד שימרון מהשכר טרחה שקיבל על העסקה.
  או לבדוק האם העסקה שהביאה לעו"ד דוד שימרון תמורה נאה,
  מהווה בעקיפין לכאורה שכר טרחה על השירותים שהוא מעניק לביבי.
  קשה לי להאמין שביבי משלם לשימרון שכר טרחה, כאשר ההערכה היא שעלות השירותים מגיע למאות אלפי שקלים.
  זה מה שצריך לבדוק.

 10. habernir@gmail.com'ניר

  רביב דרוקר. כל הכבוד ! ותמשיך לחשוף את כל חברי הכנסת המשוחתים שיושבים בממשלה!!!

 11. אביבה גול

  רביב דרוקר עיתונאי. קטן שלי, אתה לא נח אחרי שאתה שופך את הדם, איך אתה יישן בלילה והמחלה שלך היא ביבי, נמאסת עליי ועל רבים אחרים, תנוח דעתך, כל מה שאתה עושה זה גול בפרצוף הלא נעים שלך כי אף על פיכן ולמרות הכל הלכוד יישאר בשלטון וביבי יעמוד בראשה , תבין מה שאתה עושה זה לא פחות מאשר להטריד את רובנו כשאני רואה אותך על המרקע אני פשוט עוברת ערוץ, ולאמר לך יותר מכל אחד אחר אתה מריץ את ביבי קדימה. אז תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.