מאמן האיגרוף, הכלב רוק ואיך, בשם אלוהים, זה קשור לצוללות?

| 21 בנובמבר 2016

שתי ישיבות בלתי שיגרתיות התנהלו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בחודשים האחרונים לכהונתו. ויינשטיין זימן את שרת התרבות והספורט ומנכ"ל משרדה וניסה לקדם את העניין הדרמטי הבא: שאיגוד האגרוף, בגיבוי משרד הספורט, ישכור את שירותיו של מאמן האגרוף הזר והמוערך (על ידו), פול ריצ'ארדס, לאמן את המתאגרפים הישראליים. הישיבות היו כה הזויות שאפילו רגב אמרה מתישהו לויינשטיין: ״אם הייתי יודעת שיש לך כל כך הרבה זמן פנוי, הייתי מעסיקה אותך יותר״. וזה לא שהיא לא נזקקה לו הרבה באותה שנה, כולל אפרופו בדיקת מבקר מדינה על מינויים שביצעה. תהיו בטוחים שהיועץ הנוכחי לא יהיה מעורב בפגישות כאלו, שעל גבול ניגוד העניינים האישי (המתאגרף החובב ויינשטיין מכיר את המאמן) ולשכת מנדלבליט לא תתעסק בהשגת אישורים מיוחדים לייבוא כלב מיוחד מהולנד (בשם רוק, אם אני לא טועה), כמו שקרה אצל ויינשטיין.

בלשכת היועץ המשפטי יושב היום אדם שעובד קשה, יודע לקרוא חומר ולקבל החלטות ומתמצא בעניינים הרבים שעל שולחנו. לא היה אדם כזה, למרבה הצער, בלשכה הזאת בשש השנים לפני מנדלבליט.

מנדלבליט הוא גם אדם הגון. ממש אל תחשדו שהוא עושה הנחה לנתניהו כי הבטיחו לו משהו. זה לא הסיפור. הסיפור הוא שזה כמעט בלתי אנושי לצפות מאדם שנתניהו היה הבוס שלו, ארי הרו חבר ללשכה, דוד שימרון, עמית לעבודה, זה טירוף לצפות ממנו שינהג בהם כמו שהוא מתייחס לכל אדם אחר.

ביום שישי תדרך בכיר במשרד המשפטים את הכתבים שגם אם נדרשת עוד בדיקה בפרשת הצוללות, הרי שעל פניו אין היבטים פליליים בפרשה. התדרוך הזה מריח מחוסר תום לב במקרה הרע ומפחדנות במקרה הטוב.

אם נתניהו ידע ששימרון מייצג את הנציג הישראלי של המספנה הגרמנית, שבונה את הצוללות, אז ברור שיש היבט פלילי. אהוד אולמרט הורשע בדיוק על זה. על העובדה שהחליט בענייניו של מפעל שיוצג על ידי עורך דינו, אורי מסר (אולמרט אפילו לא הסתיר את זה). נתניהו טוען שלא ידע. כל הבדיקה צריכה להתמקד רק בנקודה הזאת. איזה כלים יש למשרד המשפטים בלי בדיקה, בלי עדויות, בלי משטרה, לדעת שנתניהו לא ידע ואין היבטים פליליים? רק על סמך טענת נתניהו? יכול להיות שמנדלבליט ציפה שנתניהו יגיד מיוזמתו שידע? הרי המשפט הבא יצטרך להיות ״ולכן, אני עוזב את תפקידי״.

בשלהי כהונת ויינשטיין כבר עלתה השאלה – האם מותר לנתניהו לכהן כשר תקשורת על רקע קשריו עם הטייקון שאול אלוביץ. מה בדיוק הקשרים? הניסיונות של משרד המשפטים לקבל תשובה ברורה ממר נתניהו, עלו בתוהו. הייתה אפילו דעה בדיונים אצל היועץ שצריך לפסול את נתניהו מלכהן כשר תקשורת. ויינשטיין לא הכריע. מנדלבליט באומץ כן. הוא פסל את נתניהו הכועס מחלק מגזרת אחריותו.  מי כמו מנדלבליט יודע שקשריו של נתניהו עם אלוביץ אינם מגיעים לשמך האינטימיות והקרבה והאינטרס שיש ביחסים שלו עם שימרון. אם לנתניהו אסור לטפל ב״בזק״, מותר לו לקנות צוללות?

תגובת ויינשטיין: אני מכיר את פול היטב והוא מוערך על ידי כמאמן אגרוף מהמשובחים שבנמצא. אני משוכנע שיש לפול את היכולות והכישורים להוביל את מתאגרפי ישראל  לזכיה באולימפיאדת טוקיו ובאשר לכלבי הנאמן הדברים שהפנית להתייחסותי דברי הבל הם.

המאמר פורסם ב"הארץ"

 

 

 

 

 

 

תגובות

תגובות

9 thoughts on “מאמן האיגרוף, הכלב רוק ואיך, בשם אלוהים, זה קשור לצוללות?

 1. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  הכי מטריד אותי מכל הסיפור הזה זה היחס לחברת בזק.
  אני יודע שיש תמיד טיעונים וטיעוני נגד, אבל הגיע הזמן שאחר 32 שנים שחברת בזק קיימת כחברה ממשלתית מונופוליסטית, ו – 12 שנים מופרטת, הגיע הזמן להפסיק את המונופול שנקרא בזק אשר מוצץ את כספי הציבור במיליארדי שקלים כל שנה. ביבי אשר תמיד היה בעד תחרות ושבירת מונופולים, במקרה זה פועל אחרת.
  השאלה למה?
  אני שם את מבטחי במשרד האוצר אשר יעביר בחוק ההסדרים את הרפורמה שתאפשר למתחרים להשתמש בתשתית של בזק , על מנת שנקבל קו טלפון קווי יותר זול .
  יש מאמר בדה מרקר שמסביר את העניין
  http://www.themarker.com/technation/1.3127114

 2. רחלי

  ויינשטיין – אתה תהיה רשום בהיסטוריה של מדינת ישראל כיוהמ"ש הכי גרוע בתולדות המדינה – פחדן בלי ביצים חסר עמוד שדרה ומלקק את התחת לאדוניו – ביבי המגעיל הזה. תתבייש לך.

 3. danny52@actcom.co.il'דני

  רביב יש לי שאלה שעדיין לא מצאתי התייחסות אליה. איך לעזאזל עו"ד שמרון ומיקי בנור יודעים בכלל על החלטות שאמורות להיות הכי כמוסות שיש. צוללות ותפקידן התכנון שלהן היצרן שלהם המפרט שלהן זה אחד הדברים הסודיים ביותר. המל"ל הזה נראה לי יותר סניף מפוקפק של ביבי. רביב מה אתה אומר?

 4. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  אני מצטרפת לשי ומקדישה לך שיר זהhttps://www.youtube.com/watch?v=u4pbfyVfnCs

 5. יודע לא יודע

  כל הכבוד על היושרה והאומץ המקצועיים לומר דברי טעם וביקורת על אנשים ומנגנוני שסרחו ועושים הכל כדי להעלים ולטייח.

 6. גדי

  הסירחון שמגיע מהלשכה של נתנהוא זה כבר מגיע לשמים .ויורד למטה ..ואין רואים את הסוף .של בבי והאנשים הסובבים אותו .טוב שיש רביב דרוקר צריך עוד כמה אמצים ורצנים כמוהו חבל שכאן הגאנו בסוף 2016

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.