כתב אישום נגד זייפני הקרקעות בשטחים – התחקיר השפיע? ממש לא

| 21 בנובמבר 2016

הפרקליטות הודיעה על היום על כוונה להגיש כתבי אישום נגד שני חשודים בזיוף קרקעות בשטחים בפרשה הקרויה "אל וטן". "אל וטן" היא חברת בת של "אמנה", שבראשה עומד זאב חבר (זמביש). זמביש הוא האיש הכי חשוב במפעל ההתנחלויות, "אמנה" היא הזרוע הביצועית שלו ו"ל וטן" היא הזרוע לקניית קרקעות מפלשתינים. "אל ואן", אגב, גם התיימרה לקנות את עמונה, עד שהתברר שגם העסקה הזאת, כמו כמעט כל העיסקאות שהמשטרה החליטה לחקור, היו מזוייפות ואפילו באופן חובבני. לכאורה, אנחנו אמורים לחגוג את הצלחת התחקיר שלנו על "אל וטן". שטויות. המשטרה והפרקליטות הולכות הכי נמוך שאפשר בפרשה הזאת, זמביש לא ידע דבר על הזיופים, גם לא רכז הקרקעות שלו, לא עורכי הדין שלהם, אפילו קבלן המשנה היהודי שהם לקחו, עורך דין במקצועו, שהמשטרה המליצה להעמיד לדין, אפילו הוא לא יואשם. אין מספיק ראיות, קובעים בפרקליטות ואתה שומע את אנחות הייאוש עד לכאן. באופן שערורייתי, שמות כל המעורבים אסורים בפרסום, למרות שאין אחד ברשות הפלשתינית שלא יודע במי מדובר, למרות שאחד הנאשמים הוא זייפן קרקעות ידוע ומורשע, שבהיעדר פרסום של שמו יוכל, כנראה, להמשיך לזייף. קשה להסביר אפילו את גודל השערורייה. חברה מכובדת לכאורה כמו "אמנה" דרך "אל וטן" מבזבזת מיליוני שקלים על עסקאות מזוייפות, לא רואה את הכסף חזרה והיא לא תובעת אף אחד. אין לה בעיה עם זה. כל מה שהיא רצתה, קרה. העסקאות המזוייפות הספיקו כדי לייצר מספיק בלבול לגבי זהות בעלי הקרקעות בעמונה, מיגרון, גבעת האולפנה וכו'. חוץ מזה, לפי החוק בשטחים, ייתכן שבסוף הקרקעות יישארו בידי הרוכש, שלא ידע כמובן כלום על הזיוף (זה שהם השתמשו כחוליית ביצוע בזייפן מורשע, זה לא היה צריך להדליק להם אור אדום, מסתבר) ובכלל, "אמנה" עוד טוענת שהעסקאות לא זוייפו, אז עד שביהמ"ש יכריע ולפרקליטות הרי בכלל אין משאבים וכוח אדם ואנרגיה וזמן אז אולי יהיה איזה הסדר טיעון והכול יהיה בסדר. מדינת חוק וקבלן הביצוע היהודי, העורך דין, הוא בכלל מרגיש שהוא האדם הכי מוסרי בעולם.

תגובות

תגובות

7 thoughts on “כתב אישום נגד זייפני הקרקעות בשטחים – התחקיר השפיע? ממש לא

 1. Udileon@gmail.com'אודי

  מפעל כחול לבן לגניבת קרקעות של איכרים עניים. דמעה של גאווה ניגרת בזווית עיניי.
  סליחה שאני אומר, אבל למביט מהצד העם הישראלי נראה מרושע ונבזי והריקבון הזה שם מסריח גם לתוך הגבולות של ישראל הנורמאלית ודובק בכולנו.
  חוסר היכולת לעשות משהו שובר את הלב

 2. dror@newcity.co.il'דרור הלוי

  לך בעקבות עו"ד דויד רותם ז"ל ותבין את השיטה
  הוא יצג במקביל את הגופים המיישבים הקבלנים הקונים הרשויות גורמי האכיפה, זה גם השתלם לו (העוזרת- פאינה)

 3. rrrf@gc.com'אני

  אין סיכוי לציונות. הכל אבוד
  צריך להפסיק להלחם, ממילא הכל מבוסס על שקרים

 4. Udileon@gmail.com'אודי

  רביב, נראה לי שיש פחות תגובות כי הפסיקו להשלח האימיילים שמתריעים שפירסמת הודעה חדשה בבלוג.
  אצלי לפחות זה תמיד פעל ובחודשים האחרונים הפסיק. ואני לא מצליח להרשם מחדש

 5. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  OFF TOPIC – רביב, אני מקווה שבאמתחתך למחר גילוי נוסף שיחזיר אותנו לנושא הבוער באמת שאינו השרפות, לפני שהאש תבלע את הצוללות- יותר מדי נוח למישהו.

 6. or_ner_adv@bezeqint.net'נפתלי אור-נר

  הפרקליטות היא משתפ"ית של המתנחלים. גם בג"צ מפחד מהם מכיוון שהם יקירי ממשלת הימין המושחתת שאינה מכבדת זכויות אדם ורכוש פרטי.
  גם אני הפסקתי לקבל הודעות על כי יש פרסום חדש באתר

 7. איציק

  מונרכיה עכשיו היא צו השעה
  צריך להכתיר את בנימין נתניהו למלך אבל עם סמכויות
  כמו סעודיה
  ואתה רביב תתבייש לך שאתה מלכלך על ביבי והמשפחה שלו
  אלוהים יעניש אותך ואת כל השמאלנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.