משה מזרחי – כמה מוזר עכשיו להיזכר על מה נלחמו אז כולם

| 11 בדצמבר 2022

ביממה הקרובה תשמעו הרבה את המשפט "כבר לא מייצרים כאלה". קלישאה. כדרכן של לא מעט קלישאות, קלישאה עם גרעין גדול של אמת. איפה מייצרים ראש אגף חקירות שמתקשר ללשכת ראש הממשלה ואומר – 'שמעתי שהמנכ"ל ליברמן לא מתייצב לחקירה, תודיעי לו שאם לא יגיע מיד, אני אבוא לעצור אותו'?. כבר לא מייצרים ראש אגף חקירות שמעז לתמלל שיחה בין ראש הממשלה נתניהו לאיווט ליברמן כי בחלקה האחרון של השיחה יש כמה משפטים שנראים לו פליליים. ספק אם ייצרו גם בעבר ניצב במשטרה שמעז לשים עיקוב על מנהלת לשכת ראש הממשלה, נתניהו, רוחמה אברהם, כדי לבדוק – לטענתו – האם היא מעבירה חומר מסווג לליברמן, שעזב כבר את הלשכה. אצל מזרחי הרבה קלישאות היו נכונות. לא היה לו אלוהים והוא לא ספר אף אחד. הוא לא היסס ליזום חקירה נגד המפכ"ל שמעליו, כן, כן, כששמע בהאזנת סתר משהו שלא מצא חן בעיניו (החשד הופרך, לא לפני שמזרחי הוציא את פרקליטת המדינה ארבל בבהילות לפגישה סודית לשמוע על החשדות).

חוקר מח"ש, שחקר את מזרחי היה אריה צוק. מזרחי זלזל בו כמעט בבוטות. כשסגרתי איתו מעגל כמעט עשרים שנה אחרי, הודה שעשה טעות. צוק, מצידו, אמר שפעם ראשונה שהוא הבין מה זה כת, הייתה כשחקר את פקודיו של מזרחי. הייתה לו כריזמה מטורפת והם הלכו אחריו כמו עיוורים, אמר צוק. נחסוך מכם את ההשתלשלות האינסופית של פרשת מזרחי. בשורה אחת מספיק לומר שנגרם שם למזרחי עוול גדול. ליברמן ואנשיו סידרו לו מלכודת מהסרטים והיועץ המשפטי רובינשטיין וראש מח"ש, ערן שנדר, נפלו. מזרחי עשה טעויות, חלקן לא תמימות, בלהיטותו להשיג ראיות הוא נסע עמוק בתוך השטח האפור, אבל אלו היו טעויות שרחוקות מלהצדיק את ההרחקה של הקצין החד פעמי הזה משירות.

הרבה פעמים ניסיתי לדמיין את הפגישה בה הודח מזרחי על ידי השר לביטחון פנים, גדעון עזרא ז"ל. זו הייתה פגישה קצרה במשטרת מסובים. עזרא רץ ממנה ישר לגזור קופון אצל חברי מרכז הליכוד. כמה שנים לפני כן הם עוד היו סוג של חברים, עבדו ביחד, חלקו את אותו אתוס, אנחנו בשטח נלחמים ברעים ומנסים למנוע מהציניקנים שלמעלה להפריע. פתאום עזרא מגיע בשם דבר שאין לו מושג אמיתי בו והולך להדיח את מזרחי. "הוא רוצה להגיד לי את מה שאמרו לו להגיד לי ולא מצליח לו", מזרחי התחיל לצחוק, "קטע אמיתי. ואז הוא אומר רגע, רגע, רגע. ואז הוא מוציא נייר שכתבו לו מה הוא צריך להגיד. והוא פותח את זה והוא מקריא לי את ההודעה. אני אומר לו תגיד גדעון אתה באמת מאמין בכל לבך במה שאתה עושה עכשיו? זה אתה? אז הוא אומר לי שמע, נבהל, אז הוא אומר : 'זה על דעתו של מזוז'.

אמרתי לו תביא לי את הפתק הזה שהקראת ממנו. יש לי אותו עד היום."

קשה לחשוב על מישהו הפוך יותר לממשלה שמוקמת כאן ממשה מזרחי. מיותר להסביר למה. מזרחי בז בכל ליבו למפכ"ל כמו יוחנן דנינו. הוא ראה בו יחצ"ן, שמתחנף לפוליטיקאים. את דעתו על קובי שבתאי לא הספקתי לשמוע. אני יכול לדמיין. דנינו נראה לעומת שבתאי כמו המפכ"ל המושלם. מזרחי לא העריך, בלשון המעטה, ראשי אגף חקירות כמו יוסי סיטבון ויואב סגלוביץ. אפשר רק לדמיין מה חשב על יגאל בן שלום, ראש אח"מ הנוכחי, שמתרחק כמו מאש מכל חקירה שעשויה חלילה לפגוע במישהו בכיר באמת.

החקירה נגד משה מזרחי קרעה בזמנו את הפרקליטות והייעוץ המשפטי לממשלה באופן שקשה להסביר היום. עוד יותר אבסורדי להיזכר על מה נלחמו המחנות. היום כשכל כך הרבה על הכף, המחלוקות ההן נראות כמעט גמדיות. מעניין, באמת מעניין, איך רובינשטיין ושנדר רואים את זה היום ומה יגידו על לכתו של איש האמת, משה מזרחי.

לפני כשלוש שנים הקדשנו תוכנית שלמה למשה מזרחי ולפרשת מזרחי, שידרנו לראשונה את חקירותיו, ראיון עם חוקר מח"ש, שחקר אותו, כמו גם ראש מח"ש שנדר.

תגובות

תגובות

5 thoughts on “משה מזרחי – כמה מוזר עכשיו להיזכר על מה נלחמו אז כולם

 1. tsvikah@013.net'40דציבל

  "מזרחי עשה טעויות, חלקן לא תמימות". תימלולי האזנות סתר שעשה משה מזרחי לא היו תמימים אלא מודעים ומוכווני מטרה, שלפעמים היתה למטרה טובה (מלחמה בשחיתות) ולפעמים ממש לא.
  נא היזכר בתגובת השופט אליקים רובינשטיין מיום 17 לנובמבר 2019 למה שפרסמת ב
  https://13tv.co.il/item/news/domestic/crime-and-justice/police-investigation-wiretapping-937231/

 2. למה הבוז הרוסי כלפי אנגלה מרקל הוא מוצדק

  אנגלה מרקל כמו גרהרד שרדר,שמרו על יחסים טובים עם רוסיה כדי להביא השגים לגרמניה.עתה מרקל פועלת כדי להכשיל את מנהיגי גרמניה,ומציעה להם להשאר חסרי יכולת השפעה או מיקוח.
  כך שמרקל תהיה-"מנהיגת גרמניה המוצלחת האחרונה".
  מן הסתם אוקראינה עשתה בחירות רעות,ועתה אף אחד לא רוצה להוריד אותה מהעץ.
  מן הראוי שההנהגה האוקראינית תתחיל לפחד מהמוות(ותתחיל להיות שפויה).תפסיק עם פנטזיות הטרור שלה(האם הם פוגעים התשתית חשמל באמריקה?).ותחליף מנהיגים(עדיף בדרך דמוקרטית)

 3. רוסיה לא תחזיר את השטחים שכבשה,ואין טעם להמשיך בלחימה

  מבחינת רוסיה המרחב שבין חרסון לדונבס,זו רצועת ביטחון.
  אוקראינה הפכה למדינת אויב לרוסיה.ואין ספק שפעולות טרור אוקראיניות על שטח רוסיה,מצדיקות את כל הגורמים ברוסיה שבעד המלחמה באוקראינה.
  עתה זה מחוזות שרוסיה צירפה לפדרציה הרוסית,ומבחינה החוק הרוסי.זו מלחמה על הבית.
  אין לאוקראינה דרך מלבד שלום עם רוסיה.
  חבל שהמערב נכנע לטרור ולפנטזיות של הגורמים הכי אלימים בחברה האוקראינית.כי אוקראינה לא יכולה לנצח(השאלה אכשיו זה מחיר ההפסד).ואם זה לא יפסק אכשיו,אז יהיה פרק ב' לסיפור העצוב הזה.(זו כבר לא שאלה של פוטין או זלנסקי."השפלה"לרוסיה היא פשוט דחיה של המלחמה,ועתיד יותר עגום לאוקראינה)

 4. הבעיה שזלנסקי מציב לשרותי הביטחון במערב

  אוקראינה קיימת(אין צורך להמציא אותה).כל נסיונו של זלנסקי להפוך "לקדוש /שהיד/מרטיר",מעיין סמל בסגנון "מצדה". מרמז על בעיה חמורה.מדינה שרוצה להתאבד.זה לא מצחיק,הבעיה שאוקראינה בהזיותה מחפשת אשמים למצב הנואש שלה.
  אשמים שבהם היא תנקום(לא תהיה ביקורת עצמית באוקראינה,וזה לא דמוקרטי).
  פעם אוקראינה היתה זוכה להשגים בזכות קשריה עם רוסיה.אבל זה שייך למאה ה20.זה לא קיים יותר

 5. dadohoresh@gmail.com'דדו חורש

  דרוקר כדרכו: רק על עצמי לספר ידעתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.