אדלר, מופז מאחוריך

| 21 בדצמבר 2008

שמעתי עכשיו את הראיון של שאול מופז ב"מה בוער". באיזושהי נקודה, כהרגלו, הוא דיבר על הספינולוגים ששולטים בתקשורת ומדביקים לו עובדות שווא.הוא, כמובן,אמר את זה אחרי שורה של ספינים, חצאי אמיתות ואי דיוקים שראובן אדלר, לא היה מעז להגיד. הנה רשימה תמציתית (הציטוטים הם מהזכרון):

1. "החמאס יצא ממעגל הטרור במשך 3 שנים, מאז המדיניות שנקטנו נגדו ב -2004". זה נכון, אם מתעלמים ממאות קסאמים, עשרות פיגועים ועשרות הרוגים, שהחמאס עמד מאחוריהם במהלך השנים הללו. זה, כמובן, גם מתעלם מאינסוף הצהרות פומביות של שר הביטחון שאול מופז, במהלך התקופה הזאת, על כך שהחמאס אחראי לטרור.

2. "לא הייתה לי ברירה אלא ליזום את הבדיקה של הבטיחות בנתב"ג. אני הזמנתי את הרשות הפדרלית האמריקנית" – זה נכון, אם חושבים שהאמריקנים לא קוראים עיתונים, לא שומעים רדיו ולא רואים טלוויזיה ולכן לא שמעו על כל ה"כמעט תאונות" בנתב"ג.

3. "אני פועל בנחרצות בשנה וחצי האחרונות כדי לתקן בעיות של שלושים שנה בנתב"ג" – אלא שמופז נכנס לתפקידו לפני שנתיים וחצי. מה קרה בשנה הראשונה? לא היה לו זמן לעסוק בכך?

4. "אני מיניתי ועדה בראשות האלוף בדימוס לפידות שתבחן את העניין" -ענק רוחני. העובדה, שמופז מציין, נכונה. מופז רק לא מזכיר את העובדה, שלפידות התפטר מתפקידו, כשהוא אומר פומבית, שמופז לא מיישם את המלצות הוועדה שלו.

5. רזי ברקאי שאל -האם משרד התחבורה יפצה את "אל על" וחברות נוספות על תוספת התשלום, שתבוא כתוצאה מהורדת רמת הבטיחות של נתב"ג. מופז ענה, שכבר העביר החלטת ממשלה שמפצה את "אל על" ב – 130 מיליון שקל על הוצאות הבטחון. האיש גאון.ספין ענק. אדלר לא היה חושב על זה. רזי שואל על בטיחות טיסה. מופז עונה על בטחון נגד טרור וחטיפות מטוסים. בטיחות, בטחון, מה כבר ההבדל. אגב, ההחלטה שהעביר מופז היא החלטה שערורייתית, אבל זה כבר סיפור אחר.

חוץ מרשימת הספינים הללו, השתמש מופז בכל מניפולציה אחרת מארגז הכלים של ספינולוג על. כשהוא נשאל מה אפשר לעשות בעזה, הוא הלך לתרגיל השחוק של "לא נפרט מעל גלי האתר" ו"אני מכיר את היכולות של צה"ל מצוין וביכולתו להפסיק את זה". למה, מר מופז, צה"ל תחתיך לא הצליח להפסיק את זה?

כשהוא התבקש לחוות את דעתו על היכולת של לבני להיות ראש ממשלה, הוא ענה שיש לה כישורים מסוימים ועל חוסר הניסיון יפצו אנשים סביבה (מי? ניחוש אחד). כשהוא נשאל על הפרצוף החמוץ שלו בתגובה לתוצאות ב"קדימה", הוא אמר שאינו פוליטיקאי ולכן לא מרגיש נוח באירועים פוליטיים כאלה. קשה לי לחשוב על מישהו שעושה יותר פוליטיקה ממופז, אבל, כנראה, שהוא באמת לא פוליטיקאי. הוא ספינולוג וממש לא מוצלח בזה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.