נפתלי בנט ממשיך לצפצץ על החוק לפחות עד שביהמ"ש יתערב

| 10 בנובמבר 2014

אנשיו של נפתלי בנט הולכים זחוחים במסדרונות. ״פראיירים״, הם אומרים ״למה מסרתם את המידע לתנועה לחופש המידע? תראו איך חגגו עליכם שקניתם את זה ועשיתם את ההוא. אנחנו לא מסרנו כלום. מה יעשו לנו?״.

שר הכלכלה, מסוחרר לחלוטין, כנראה, מהסקרים המחמיאים, מי יכול עליו? ביבי שותק, משותק מפחד של התפרקות הקואליציה, עובר לסדר היום על אמירות מוטרפות של בנט נגד הממשלה, שמזמן היו צריכות להביא לפיטוריו. אז הקשקושים האלה על שקיפות יפגעו במנהיג הבית היהודי? אחרי שכול משרדיו לא מסרו את רשימת הספקים שלהם, השר גם לא העביר את הלו״ז שלו. למה שיעביר? מה זאת אומרת הציבור רוצה לדעת? הציבור הזה צריך לדעת שנמאס להסתתתר מאחורי בטונדות! שאנחנו התרענו על המנהרות! מה, זה לא קשור ללו״ז? אל תדאגו, הם יאכלו את זה ואם לא, תספרו להם שאין לי זמן להעביר את הלו״ז כי אני כל כך עסוק בבטחון ישראל, כלומר במריבות אינסופיות עם נתניהו, יעלון ואורי אריאל. חוץ מזה, אם יראו את הלו״ז שלי, עוד חלילה הם יראו כמה מעט אני משקיע בדברים החשובים.

בקרוב. תשיק התנועה לחופש המידע קמפיין גיוס כספים כדי לממן את כול העתירות נגד אלו שמצפצפים על כולנו. המטרה היא ליישר את מאזן השכר והעונש הציבוריים. מי שמוסר מידע, אולי יסבול מקצת ביקורת על מה שנחשף, אבל הוא צריך להרגיש שטוב עשה שמסר את המידע ומי שלא מסר את המידע, למרות שחוות דעת של משרד היועץ המשפטי לממשלה מחייבת אותו לעשות את זה, צריך להגיע למצב שהוא גם מוסר את המידע, גם משלם כסף בבימ״ש וגם סופג נזיפות מהשופטים, בתקווה שעל הדרך הם גם יוודאו שהוא מוסר את המידע המלא ולא איזה צל חיוור של הלו״ז האמיתי, כמו שעשו למשל סילבן שלום ובוגי יעלון.

לשר הכלכלה יש סמכויות רבות בתחום אכיפת החוק. תחתיו פועלים פקחים של המשרד בתחום דיני העבודה, דיני הגנת הצרכן ומה לא. מעניין מניין שואב השר את העמדה המוסרית לתת לבעל מכולת קטנה דו"ח על אי סימון מחירים, כשהוא מצפצף בקול גדול על החוק? יש עמדה של היועץ המשפטי לממשלה, שכמוה כחוק, רבים מעמיתיו השרים מקיימים אותה, אבל בנט, מסתבר, הוא מעל לחוק ויום יבוא ואולי הוא יהיה ראש ממשלה ובכלל יבטלו את החוק הדבילי הזה, חופש מידע אליק.

ואי אפשר שלא לציין לשבח שוב את יאיר לפיד. לו"ז מפורט, מעט השחרות, שאפשר ללמוד ממנו הרבה. קראתי שמותחים עליו ביקורת על פגישות רבות עם עיתונאים, או קיי, לגיטימי, אבל צריך גם להגיד שאף שר בממשלה (חוץ מציפי לבני ויעל גרמן שמפרסמות את הלו"ז שלהן באופן שוטף) לא חשב שמותר לציבור לדעת איך הוא מבלה את רוב זמנו. אגב, בסיבוב הקודם גם אהרונוביץ וישראל כץ העבירו לו"זים מפורטים, שלמדנו מהם הרבה (גם דברים טובים) על מה שהם עושים בזמנם המיניסטריאלי.

תגובות

תגובות

16 thoughts on “נפתלי בנט ממשיך לצפצץ על החוק לפחות עד שביהמ"ש יתערב

 1. yc1948@gmail.com'שפתי כהן-יגאל כהן

  תגיד תודה שהם לא שרפו לנו את הבונדסטג.
  אלה השחר האדום הציוני.

 2. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  המדינה הגיעה למצב העלוב והירוד בראשות ביבי. ממשלת הביבים שלו מוכיחה בכל רגע את המצב הקשה שהגענו אליו. אין טעם להיכנס לכל האמירות של ביבי ושטייניץ נגד כל מי שזז בממשלה שלהם. כמובן אין טעם להתייחס לכל התגובות הנבובות והמתאימות לראש כנופיה שכונתית.
  העם לצערנו עדין שטוף מוח וזה אסון. נקווה שבקרוב האירופים ואובמה המשוחרר מפחד היהודים העשירים, יכפו עלינו החלפת ממשלה וכניסה להתהליך מדיני רציני ואפקטיבי.
  אגב, זה המקום להזכיר את דברי הנביא ישעיהו בזמנו : "שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…" והישועה תבוא אחרי אסון. אז נקוה שלא יבוא חלילה עוד אסון כי המצב של ישראל כיום הוא כבר אסון.
  תודה לעיתונאי רביב דרוקר האמיץ, אין רבים אמיצים במקומותינו כיום

 3. anon@gmail.com'אחד

  אני אשמח לקרוא כתבה שמפרטת מהן ההוצאות של בקשות מידע ועתירות לבית משפט.

 4. akilahav@gmail.com'עוזי

  יישר כוח, רביב
  אל תוותר
  העם מבקש שתמשיך להציק להם

 5. vivanti@gmail.com'רפי

  קשקוש

  לפני חודש בנט עשה קליפ אידיוטי עם לירן חולצה אפורה.
  מיד היו כתבות בעמוד הראשי. אבל לא היה ברור מה הבעיה.
  בהתחלה ניסו לתקוף אותו על זה שהוא שילם ללירן מכספי ציבור
  אח"כ תקפו אותו שהוא לא שילם ללירן.
  בסוף התברר שהוא שילם מכספו הוא.

  אז אם על קליפ עם לירן חולצה אפורה ניסיתם לצלוב אותו, באמת נראה לכם שהוא ישתף פעולה עם חשיפת מאות סעיפי הוצאה?
  הרי ברור שאתם חמים על הדם שלו, ומתים לתלות אותו הפוך ולרוקן אותו עם קשית.
  אתם כל כך לא הגונים הוגנים או ישרים, שאני כאזרח מעדיף שהוא לא יתן לכם מידע.

  וכן, אתם מטומטמים שעשיתם מטעמים מלפיד ששיתף פעולה. עכשיו תדברו ללמפה.

 6. אמיר

  למה כשאתה משבח אז אתה משבח את יאיר ברעש גלי
  כשלמעשה גם השר כץ וגם אהרונוביץ יצאו צדיקים בעניין וזכו לשורה תחתונה מסכנה כזו.
  האם גם אתה נגוע בלפדת ?

 7. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  לפיד ואייזנקוט חייבים לך תודה כי חותמת שלך שווה זהב בסולם האמינות.

 8. urikkr@walla.co.il'יוריק קרמר

  כאשר מסתכלים על ראשי המפלגות בכנסת הנוכחית, רואים את האפור. לא רק בשערות השיבה… נפתלי בנט יוצא דופן ובולט למרחוק. אני כותב את הדברים, למרות שאני מתנגד בתוקף לכל דיעותיו ולכל מעשיו. אי אפשר להתעלם ממנו והוא פוליטיקאי, ראש מפלגה שמתגלה כמנהיג. זה עלול להיות אסון למדינה, אבל צריך לראות את העובדות לפני שמסיקים מסקנות.
  ברקע הדברים של נפתלי הנ"ל עומדת התנהגות מושחתת של שרים (דרעי, הירשזון, אולמרט) והציבור לא מתרגש כל כך. דרעי חזר לעמוד בראש מפלגה לא קטנה. ראש הממשלה הנוכחי נחקר בעבר ויצא בעור שיניו, ראש ממשלה קודם מוזכר כמקבל שוחד. אז ראש מפלגה שמצפצף על ראש הממשלה ועל החוק – זה עושה רושם על ציבור הבוחרים? לצערי, ציבור מטומטם.
  רביב, אתה עושה מלאכת מחשבת חשובה. המשך והצלח. אני מקווה שהציבור יכניס את היד לכיס ויתרום לאגודה למען חופש המידע ואני מקווה עוד יותר שהציבור יבין את החשיבות של חופש המידע.

 9. kraiten@walla.com'אלעד

  אתה חי בסרט, הא? בנט לא מטומטם. הוא יודע בדיוק לשם מה אתה רוצה את הלו"ז. זה ממש לא בשביל לתת מחמאות לשר, נכון? רק נראה איך התחלת את כל הענין: "שר הכלכלה, מסוחרר לחלוטין, כנראה, מהסקרים המחמיאים, מי יכול עליו? ביבי שותק, משותק מפחד של התפרקות הקואליציה, עובר לסדר היום על אמירות מוטרפות של בנט נגד הממשלה, שמזמן היו צריכות להביא לפיטוריו. אז הקשקושים האלה על שקיפות יפגעו במנהיג הבית היהודי? " אתה ממש בעד הדעות של השר הא?
  וככה בהחבא, בסוף, אתה גם מציין דבר פעוט וקטן: "אבל צריך גם להגיד שאף שר בממשלה (חוץ מציפי לבני ויעל גרמן שמפרסמות את הלו"ז שלהן באופן שוטף) לא חשב שמותר לציבור לדעת איך הוא מבלה את רוב זמנו. "
  כלומר כל השרים מצפצפים על החוק, אבל רביב דרוקר בחר כמובן להטפל לבנט. ואח"כ אתה בטח חושב שבנט יאמין שהכל למטרת שקיפות..

 10. motikb@gmail.com'מוטי קובלנץ

  אני מוכן לפרסם את המייל שלי למען עו"ד שמוכן לתבוע אחד השרים על בזבוז כספי ציבור( אפילו את רוה"מ) וגם לממן הוצאות תביעה כזו.

  בנוסף לכך לדרוש מכל שר את תכנית העבודה של משרדו ולו"ז לכל מטלה ע"מ שנוכל לעקוב , אחרת — המשפט הראשון.

 11. gadifi5@walla.co.il'גדי

  למה לפרסם הוא עסוק מאוד מאוד ..בהופעות בתקשורת .כפירומן קטן .שמחפש להבעיר את השטח .ולא כשר בכיר בממשלת ישראל ..לענן המשדד זה לא מענין כי זה לא מצטלם לתקשורת .אז הוא פשוט מצפצף ..שריו מתנהים כמוהו

 12. משה

  לצערי הרב רביב אתה מוכיח בפוסט הזה שנפתלי צדק, עם כל הכבוד לקוראים שלך, עדין הבלוג שלך לא מגיע לחדשות ערוץ 2, 10, ו-11 גם יחד שעשו מטעמים מהגילויים של השרים, ולכן השכר והעונש כאן כלל וכלל לא מידתי, ומוכיח שראוי היה להימנע מהעונש של הלינץ' התקשורתי, כי מי שחשף פרטים, לא קיבל כל שכר בעניין, למעט הפוסט שלך בבלוג

 13. ishay.koplovich@gmail.com'ישי

  היומן התפרסם – מה עכשיו? למחוק את כל המאמר? לכתוב את אותו טקסט על השרים שעדיין לא פרסמו, כולל כל שמות התואר שייחדת לבנט בלבד?
  האג'נדה של השבועות האחרונים הכוללת תקיפה קבועה של בנט ורימום לפיד הורסת את כל האמינות שבנית לאורך השנים.

 14. sou@012.net.il'מיכאל

  עלה והצלח.באם יש צורך בתרומות לאיפת שלטון החוק,נא לפרסם לינק לתרומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.