רוב התקשורת באמת נגד נתניהו, השאלה אם בצדק

בתחילת דצמבר התנהל בוושינגטון כנס סבן השנתי. הופיעו מכובדים רבים, מהילרי קלינטון ועד בוז׳י הרצוג, אבל רוב המשתתפים יזכרו בראש וראשונה את המופע של נפתלי בנט. יו״ר הבית היהודי עלה לראיון עם אוסטרלי- אמריקני מנומס בשם מרטין אינדיק. שלושים שנות עבודה עם ישראלים לא הכינו את אינדיק לשעה הזאת. בנט תקף אותו, חבט בו, העליב, טען, צעק ובעיניים ישראליות, הנחיל לו נוק אאוט מהדהד.
בקהל ישבו לא מעט אמריקניים יהודיים אמידים, בעלי אוריינטציה ליברלית. מה שלא עשו עד אז שש שנות נתניהו, עשה פאנל של שעה. התנועה להחלפת השלטון התמלאה באותו ערב בהרבה מאוד כסף.
כן, אדוני ראש הממשלה, אתה צודק. הכוחות שפועלים להדחתך עצומים. רוב התקשורת עובדת בזה. כסף גדול זורם לזה, מ 1999 לא היה דבר כזה, גנרלים לשעבר, אנשי עסקים, פקידים בכירים, כולם חולמים על הטקס הצנוע בלשכת ראש הממשלה, בו תיפרד מהתפקיד.
רק שאלה קטנה – האם התופעה הזאת פסולה?

ראשית, התנועה להשארת נתניהו בשלטון עושה אותו הדבר בדיוק. ״ישראל היום״ הגדיל את תפוצתו ב 100-150 אלף עותקים ביום. כסף גדול מעבר לים, גדול הרבה יותר ממה שמושקע בוי 15, הולך להפצת התעמולה של נתניהו, במסווה של עיתון. תנועת הימין, ״אם תרצו״ עושה בדיוק מה שאיל ארד עושה. במקביל, הממסד הדתי לאומי, ישיבות הסדר וגרעינים תורניים, מוסדות שחיים על תקציב המדינה, מוזעקים על ידי ראשי ״הבית היהודי״ להציל את שלטון הימין. את זה אין בשמאל.
העובדה שרוב התקשורת נגד נתניהו נתפסת אוטומטית כתופעה לא הגונה. הרגילו אותנו שתקשורת צריכה להיות ׳מאוזנת׳, סימטרית, אחד שיטען כך והשני שיטען הפוך, אבל מה אם שולט בנו ראש ממשלה רע במיוחד, שהמשך שלטונו מסכן את כולנו? באופן תיאורטי, כמובן. האם גם אז התקשורת אמורה להגיד ׳מצד אחד׳ ו׳מצד שני׳? אנחנו לא שומרים על סימטריה כשאנחנו מסקרים את מחדל יום הכיפורים, או את האיוולת שבמלחמת לבנון הראשונה. לא היינו ׳מאוזנים׳ אחרי מלחמת לבנון השנייה (אז לא הייתה לנתניהו בעיה עם זה) ועם אותה תקשורת בדיוק נתניהו סוגר שש שנים כראש ממשלה. אולי הם מתנהגים עכשיו כפי שלא התנהגו בשש השנים הקודמות כי נתניהו הגיע לרמת תפקוד בלתי אפשרית?
נכון, ידיעות אחרונות וויינט חצו כל גבול הגיוני. אני לא מקל ראש בכך ששני כלי תקשורת כל כך מרכזיים מסתכלים חודשים על המציאות הישראלית רק דרך משקפיים של ׳מה יפגע בנתניהו׳, אבל רוב העיתונאים (והגנרלים לשעבר והפקידים ואנשי העסקים) באמת חושבים שנתניהו הוא ראש הממשלה הכי גרוע שהיה פה בעשרות השנים האחרונות ולא, זה לא מכיוון שביבי לא פינה שטחים. זה בראש וראשונה כי נדמה שבלשכת ראש הממשלה יושב אדם שאיבד את יכולת הביצוע וההחלטה שלו.
נתניהו הבטיח מהפכה בחינוך. לזכותו ייאמר שבקדנציה הראשונה הוא הזרים תקציבים. מהפכה, גם נתניהו יודה, לא קרתה. על מחדל הדיור של נתניהו כבר דובר מספיק. לקראת הבחירות גילתה חקירת משטרה (שהואטה בגלל הבחירות, בעייתי ככל שזה נשמע) כמה מערכות השלטון שלנו רקובות. הדביקו את זה לישראל ביתנו (בצדק) וקצת לבית היהודי, אבל מה עם ראש הממשלה? זה שהתרחק מכל אידיאל של שקיפות, שלא נלחם מעולם בשחיתות, אפילו לא למראית עין. האם ייתכן שנורמות כל כך פסולות שררו במשרדי ממשלה רבים במשך שנים ורק בלשכה החשובה ביותר לא שמעו על זה?
מערכת הבריאות הישראית מידרדרת, ההוצאה הפרטית על בריאות שוברת שיאים, נתניהו לא בעניין. פרוייקט הסעת ההמונים של גוש דן נתקע, הושחת, מתעכב בשנים, נתניהו לא קשור. הפסיביות של נתניהו, חוסר הענייניות שלו בקבלת החלטות, הצוות החלש שסביבו (שנובע לא מעט מהשפעת רעייתו של נתניהו על ההחלטות הללו), יכולת הניהול הבלתי קיימת, זה מה שהביא אנרגיה מטורפת לניסיון להחליף את נתניהו, יותר מההחמצה הנוראית שלו בתחום המדיני.
המאמר פורסם הבוקר ב"הארץ"

תגובות

תגובות

41 thoughts on “רוב התקשורת באמת נגד נתניהו, השאלה אם בצדק

 1. צ'ומפי

  יש חצי חסר במאמר שלך: מי אמר שליבני ובוז'י יותר טובים?
  1. שניהם היו שרים בממשלה אתה זוכר איזה חותם הם השאירו?
  נניח שביבי על הפנים (לא מסכים, אבל נניח) מי אמר שהם התרופה?
  יש ברזומה שלהם איזה מעשה כחלוני? טוב לך יותר כתוצאה ממשהו שהם עשו?

  2. מתי ראית תחקיר מסודר של הון-שילטון-עיתון על קשר לכאורה בין לקוחות הרצוג פוקס נאמן
  למר הרצוג, ועל המחוייבות הגורדית של ידיעות לצמד חמד? אם זה פרס על הצבעתם
  בנושא ישראל היום זה ממש שוחד!

  דרוקר, החברים שלך הם בושה למקצוע. אתם לא תקשורת, אתם מפלגה.
  בוז'י לבד לא עובר את אחוז החסימה, ביבי בכלל רץ מולכם.

 2. zushefeld770@gmail.com'איש הישר בעיניו

  אני מנסה להבין מה אתה כותב ופשוט לא מצליח.
  מה היא תקשורת? היא אמורה להנגיש לציבור את המציאות, להוות מעין צינור, חלון ראווה של מה שמתרחש וגם של "מתחת למתרחש". וגם של דעות האנשים, מה ההמון חושב על זה ועל זה, לשאול את הפוליטיקאים בשם העם את השאלות המציקות להם.
  מה יהיה אם כפי דבריך יהיה ראש ממשלה שלשיטת רוב אנשי התקשורת הוא מסוכן ממש למדינה, אך מה? רוב הציבור דווקא חושב שהוא טוב למדינה, וטוב מאוד, מה תעשה אז? ברור שתפקידתך כעיתונאי זה לתת איזון של דעות האנשים. בקיצור, מצחיק שאני צריך להסביר לך מה זה תקשורת.

 3. שמוליק

  גם ב 96 רוב התקשורת הייתה נגד נתניהו ואז הוא לא היה ראש ממשלה
  אין כאן שום דבר חדש… התקשורת תמיד נגד מה שנתפש כימין

 4. yairfe@gmail.com'יאיר

  1. "נכון, ידיעות אחרונות וויינט חצו כל גבול הגיוני". אותו גבול חצו גם ערוץ 2 וערוץ 10 – ולא צריך הרבה יותר מזה. אין תקשורת אחרת.
  2. אין בעייה שהתקשורת תתקוף, כל עוד היא מקיימת (והיא כלל וכלל לא!) את הניתוק שצריך להיות בין news ל-views. כשהעובדות מעוותות לטובת הדעות – זו לא תקשורת.

 5. adiazar15@gmail.com'טל

  אני מצטער אבל מהמאמר הזה ומדבריך בנושא אצל יעל דן היום אני למד שלתפיסתך תפקידה של התקשורת איננו עוד להנגיש לציבור מידע אלא להוות מקום לאנשים שמגדירים עצמם כעיתונאים לתת במה לדעותיהם יהיו אשר יהיו . הבעיה בתקשורת כפי שבאה לידי ביטוי במערכת הבחירות הזו בצורה זוועתית ומפחידה , היא שאין יותר שום הפרדה בין ידיעה חדשותית לטור דעה , כל ידיעה מובאת אל הציבור מנקודת ראותו של הכותב / מדווח (הנאום בקונגרס היה השיא במובן הזה , הוא הוצג אך ורק כתכסיס בחירות בלנ לשקול או להציג בכלל לציבור את האפשרות שיש לו משקל או מהות אובייקטיבית ללא קשר לבחירות) , אין יותר חדשות , ישנן רק דעות. אתם (התקשורת) כורתים את הענף שאתם יושבים עליו , ובמובן מסויים מבצעים "התאבדות" , כי אם ההימור שאתם לוקחים לא יצלח ונתניהו ייבחר שוב , לא יהיה לכם שום דבר להישען עליו , לא אתיקה ולא יושרה מקצועית , כשיגיע יומם של הפולטיקאים לפרוע עמכם את החשבון (ערוץ 10 בפרט , בלי בחירות בפתח ואחרי שהפכתם את הערוץ לmsnbc של ישראל איש לא יושיע אתכם הפעם) הם יבואו אתכם חשבון ויהיה קשה מאוד לגייס את דעת הקהל לטובתכם.

 6. akilahav@gmail.com'עוזי

  מסכים לגמרי!

  חברים, שכחתם שהפוסט של רביב הוא מענה בעיקר ליבבת הקוזק הנגזל של ביבי.
  הכונה איננה להצדיק כל דבר בתקשורת, אלא רק להגיד לביבי: "אתה תשתוק".
  אחרי המיליונים של אדלסון, אין לך זכות דיבור נגד מימון זר.

  לא נאמר שבוז'י יותר טוב, ולא שציפי יותר טובה, ולא שידיעות אחרונות תמיד בסדר (אפילו ההיפך!)

 7. peltz@bezeqint.net'אריה

  רביב, היום בראיון שנתת ליעל דיין טענת כי סגל מבצע הכללה בקובעו כי 70% מהעיתונאים פועלים כנגד ביבי.
  האם באומרך כי: "רוב העיתונאים (והגנרלים לשעבר והפקידים ואנשי העסקים) באמת חושבים שנתניהו הוא ראש הממשלה הכי גרוע שהיה פה" – אינך פועל באותו אופן?
  למען הגילוי הנאות גם אני סבור שהגיע זמנו (אולי אפילו בבחירות הקודמות) של ביבי לפנות את מקומו.

 8. רון

  ליונתן יחזקאל שמשווה את נסיון סגירת העיתונות שהיא בעד נתניהו למדינה קומוניסטית אני אומר: העיתנות בעד נתניהו מחולקת חינם. ברגע שהיא תחולק תמורת תשלום כמו יתר העיתונות לא ינסו לסגור אותה.

 9. arieklein72@gmail.com'אריה

  לרון – יש עוד עיתונים שמחולקים חינם אבל אותם לא מנסים לסגור בחקיקה , אז כנראה שמותר לחלק עיתונים חינם כל עוד הם לא תומכים בביבי , בכל העולם המערבי ישנם חינמונים , וחלקם גם מוטים פוליטית ומריצים מועמדים לבחירות במוצהר ואיש לא מנסה לסגור אותם . באנגליה יש חינמון שנקרא האיבנינג סטנדרט שמופץ חינם במיליוני עותקים מדי יום , הוא תומך במוצהר בטוריס ומריץ א דיויד קמרון , ואיש לא מציע לסגור אותו או לדרוש ממנו להימכר ולא להיות מחולק חינם . רופרט מרדוק איננו אנגלי אבל הוא טייקון תקשורת ומחזיק באנגליה ערוצי טלויזיה (רשת סקיי) ואת העיתונים הנפוצים ביותר (הסאן והטיימס) , גם הם תומכים במוצהר במועמדים ובמפלגות , הסאן אפילו מודיע בענק בעמוד הראשון כל מערכת בחירות "הסאן תומך ב.. . ." אבל אף אחד לא מעז לזעוק שם איך הטייקון הזה מעז להתערב פה , העניין פה הוא לא היציאה של כולם נגד הכסף של אדלסון אלא השתיקה של כולם על הכסף של אברהמס , שלאף ואחרים , כולל ממשלות זרות .

 10. jomaayan@outlook.com'רעמסס 1

  אינני מאמין לך. אינני מאמין שאתה נגד ביבי כי הוא איננו מתפקד. אני חושב שהסיבה היחידה היא כי הוא לא מפנה שטחים. כמו שביבי אמר שלגבי השמאל "לא פינית – לא עשית".

  כפי שמגיבים אחרים אמרו: בוז'י-ציפי יתפקדו יותר טוב? ציפי היתה שרת משפטים. האם המערכת המשפטית השתפרה? האם עינויי הדין נפסקו?

  ומה הרפורמות המופלאות שעשה בוז'י בשלל המשרדים שהיו תחת ידו (שר השיכון, שר התיירות, שר הרווחה)?

  גם ציפי וגם בוז'י כיהנו בממשלות האחרונות. הם יכלו להתייחס לכל הבעיות שדרוקר מציין. הם יכלו להגיש שאילתות בממשלה לגבי מערכת הבריאות, לגבי הדיור ולגבי הרכבת הקלה בגוש דן. שרים אינם אחראיים רק למשרדיהם. הם יושבים בממשלה והם חברים בכנסת בדיוק כדי שיוכלו להתייחס לכל בעיות המדינה. והם גם מצביעים על החלטות בכל הנושאים האלה.

  האם דרוקר באמת מאמין שתחת בוז'י-ציפי (ברוטציה) הכל יתפקד יותר טוב? האם מטה הבחירות של בוז'י תפקד כל כך טוב?

  לא! אותך ואת כל הגנרלים והעיתונאים מעניין רק דבר אחד: פינוי שטחים. אצלכם זאת חובה מוסרית קדושה גם אם זה ירע את הבטחון וירחיק את השלום. כל שאר הטיעונים שלכם הם אחיזת עניים.

 11. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  לאיש הישר בעיניו (תגובה 2)
  תקשורת תעביר לך נתוני אמת על לידות או על תאונות דרכים. כתבות על פוליטיקאים או מעשיהם חייבות להיות מלוות בעובדות נוספות ופרשנות של העיתונאי. אחרת מדובר באינפורמציה מהסוג של ספר טלפונים. דוגמה מהבלוג של דרוקר: "מערכת הבריאות הישראלית מידרדרת, ההוצאה הפרטית על בריאות שוברת שיאים, נתניהו לא בעניין. פרויקט הסעת ההמונים של גוש דן נתקע, הושחת, מתעכב בשנים, נתניהו לא קשור"; היא הוכחה מצוינת. ברור ש'בפרבדה או ב'ישראל היום', לא תראה פרשנות אובייקטיבית. בשים לב שרבים קוראים רק את הכתרות ולא את התוכן, עורך שמכתיבים לו ידאג לכותרת שתשרת את בעליו. לדוגמה כתורת מהסוג: עובדי הקבלן השביתו את משרד הביטחון. לעומת: עקב שכר רעב. ואחרי אזהרות חוזרות, השביתו עובדי הקבלן את שרותי הניקיון במשרד הביטחון.

 12. אליהו

  אין ספק, אחרי שביבי ברח מראיון אצל דרוקר הוא שלח בתגובה לבלוג הזה את כתבי החצר שלו כדי להשתלח בדרוקר.
  עד עכשיו הם לא הגיבו כאן. גם כשדרוקר חשף את הפרשיות המביכות ביותר. כעת סומנה מטרה וישר עדר של "מגיבים" תוקפים את הכתבה .
  אני מקווה שאחרי הבחירות, לרוה"מ היוצא נתניהו ולאשתו כבר לא תהיה מוטיבציה להשתלח בדרוקר. יחזור בעלה של בעלת הבית לאחוזתו בקיסריה ויתחיל , כמה מפתיע, לשלם על הוצאותיו מכיסו. זו צפויה להיות חוויה מרעננת עבורו.
  ודרוקר- למה אתה לא מפרסם את רשימת השאלות שלך שביבי ברח מהן כדי לא לענות…..? עוד יומיים עלול להיות מבחינת אזרחי ישראל מאוחר מדי….

 13. arieklein72@gmail.com'אריה

  לעמירם
  בעיתונות בריאה עם אתיקה , יפורסם סיפור השביתה ולצידו או במסגרת טור דעה או מאמר מערכת בהתאם לקו של העיתון , בפרבדה כפי שאתה מכנה את ישראל היום (עיתון התומך ביבי ללא סייג) מעלים מאמרים המבקרים את ביבי וממשלתו , מרגלית , מוטי גילת , ואפילו ביילין כותב שם באופן קבוע , אני מאתגר אותך למצוא לי מאמר דעה אחד בשלושת החודשים האחרונים התומך בנתניהו בידיעות אחרונות , נכון שכותבי הביקורות בישראל היום הם בבחינת עלה תאנה , אבל בידיעות אפילו אין ניסיון להסתיר את מה שהם בעזרת עלי תאנה . תקשורת מטרתה להביא לידיעת הציבור מידע , זה נקרא ידיעות חדשותיות , ודעות הן לגיטימיות וזכותו של עיתון להחזיק קו פוליטי מערכתי , אבל מקומן במאמרי מערכת ובטורי דעה ולא בתוכן הידיעות החדשותיות.

 14. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  לאריה
  לידיעות אחרונות יש את נתניהו שלו. קוראים לו יאיר לפיד. לפניו היה לו את אולמרט. איש לא חושד במוזס שהוא אחד מל"ו הצדיקים. ההבדל העיקרי בין שני העיתונים, הבעלות. שלדון אדלסון, שהוא לא בדיוק מקומי, לעומת מוזס. לדעתי יש רק עיתון אחד שראוי לשם הזה: 'הארץ'.

 15. אריקו

  ממש כך. נתניהו גרם לכך שיש לו כל כך הרבה מתנגדים.
  אין לי ציפיות מהממשלה החדשה שתקום אחרי הבחירות. ממש לא.
  עד כמה שזכור לי, נתניהו פרש מהכנסת אחרי ההפסד הראשון שלו.
  אם הוא יפרוש גם הפעם – זה יגרום לי קצת נחת.
  כמו כן, אם ליברמן לא יעבור את אחוז החסימה – זה כבר הרבה נחת.
  בכל מקרה, קשה לי להאמין כי הממשלה החדשה תהייה יציבה יותר מהאחרונה.

 16. yuv02@gmail.com'יובל

  אין לי שום ספק כי הפסילה של ערוץ 10 את נתניהו מלהתראיין אצלם,בגלל שלא רצה את דרוקר, היא המשך ישיר לקו למונרכיה ההשקפתית שכלל התקשורת הישראלית משליטה על סדר היום. בכל הנוגע לערוץ 10,ערוץ המתמחה בתחקירים על בעלי חוב ושוכח שהוא מצמרת העבריינים בתחום,על נסמכי ומוצצי תקציב המדינה כשהוא ,ערוץ 10 מגדולי המתמחים בתחום העניין הוא פשוט: ערוץ שללא מצמוץ הוריד את דגל ישראל,רק כי אחמד טיבי דרש זאת, לא יהין לראיון כמקובל בין מראיין לנתניהו. אם נתניהו לא יסכים להישחט על ידי הערוץ ,כפי שזה נהוג בערוץ ערב ערב זה חודשיים הוא לא יקבל ראיון. מה הוא ?מי הוא? אחמד טיבי????
  מדובר בערוץ שמפגין אג'נדה פוליטית ומזוהה עם אג'נדה פוליטית. היחיד שזכה לטיפול אכזר יותר מנתניהו על ידי ערוץ 10 זה בנט. בערוץ החליטו ללכת על הראש ל בנט ולא חסכו בספין או כותרת כדי להשמיד את עלייתו של בנט בסקרים.לדעתי הם גם הצליחו.
  שורה תחתונה :איך צריך להתייחס היום לתקשורת ? כגוף פוליטי רגיל או כמפלגה ? עתונות זה כבר מזמן לא!

 17. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  אריקו – הממשלה החדשה תחזיק מעמד לא יותר משנתיים ותהיה מעין גשר לשינוי בכל תחומי החיים. ההישג העיקרי יהיה סילוק נתניהו, ומה שבא אחריו הוא ריסט והתחלה חדשה. גם הממשלה שתקום לאחר מכן תהיה מצד שמאל/ מרכז של המפה או אחדות. כרגע השנאה ההדדית לא מאפשרת קירבה בין הניצים.

 18. nalishiv@017.net.il'נמאס מחונטת עיתונאי השמאל

  דרוקר-זמנך עבר!!! קל ופשוט.

 19. שי

  רביב, חשבתי להצביע לכחלון…

  אבל בזכות המאמר אני מצביע לליכוד.

  מי שהפך מעיתונאי ליועץ ודובר מפלגות השמאל שלא ילין שלא מסכימים לראיין אותו

 20. arieklein72@gmail.com'אריה

  לעמירם

  ראשית אני מסכים עם האמירה שהארץ הוא העיתון היחידי שיכול לקרוא לעצמו כך , למרות שאינני מחזיק בעמדות שהוא מייצג , רק אסייג ואומר שהעיתון יכול לקרוא לעצמו עיתון אבל חלק מהכותבים בו לא יכולים לקרוא לעצמם עיתונאים.

  באשר לשלדון – נוני , פה אני לא מסכים לחלוטין , האם הדרכון הישראלי של מוזס מתיר לו להשחית את העיתונות פה? להטיל אימה על נבחרי ציבור ? ועל עיתונאים , גם כאלו שאינם עובדים בו , לסור למרותו ולדעתו , שמשתנה בהתאם לצרכים באותה שעה ? , ויותר מזה , אם אני חייב לבחור בין אדלסון שמניעיו אידיאולוגיים ואינו מפיק רווח כלכלי מפעילותו הפסולה בישראל היום (אף אחד לא באמת מאמין שתמיכה בביבי מקדמת את עסקיו בוגאס או במאקאו) , או במוזס שמזיז פולטיקאים כפיונים לטובת קידום עסקיו פה בארץ , ולמעשה "קונה" חוקים , אני בלב שלם בוחר באדלסון , לפחות פה אני יודע מה "מוכרים" לי , מה מנסים לדחוף לי ואני יודע איך להתמודד עם זה , עם מוזס אתה אף פעם לא יודע מה באמת קורה מאחורי הקלעים ומתי אנחנו הציבור נשלם על מה שהוא מאכיל אותנו.
  מעבר לזה , הבעיה בתקשורת כפי שהיא באה לידי ביטוי בבחירות האלה , לא מוגבלת לסיפור ידיעות -ישראל היום , יש פה בעי רוחבית , אולי רק הארץ הוא היוצא מן הכלל (גם קצת מעריב אך הוא מפורסם רק אחת לשבוע) , שכוללת את ערוצי הטלויזיה , עיתונות כתובה ואתרי האינטרנט , התקשורת פה איבדה כל אתיקה , אין שום נסיון אפילו לאיזה סוג של איזון , שלא לדבר על נייטרליות , כל ילד בן 22 לוקח עט או מיקרופון ומרצה לנו את דעתו , אין יותר דיווח חדשות , העובדות הפכו להיות בכלל מטרד שאסור שיפריעו לסיפור , והעיתונאים נלחמים כבר אחד בשני כדי לחזק את הנרטיב שלהם (ערוץ 2 וקלמן ליבסקינד שבוע שעבר בעניין מני נפתלי זו דוגמא קלאסית לזה) . בסוף כולנו מפסידים כי בלי תקשורת אמינה שנהנית מאמון הציבור כולנו בבעיה , והתקשורת היום הורגת את האמינות שלה .

 21. amiram47@netvision.net.il'עמירם

  לאריה
  אין בינינו ויכוח לגבי נוני מוזס. לגבי שלדון אדלסון, המצב שונה. הרווח לא תמיד צריך להיות פוליטי, השפעה אידאולוגית שהכסף נותן, חמורה יותר. יושב יהודי בחו"ל וקובע למעשה את עתיד המדינה, ואת חייה. כלומר: כמה ימותו בהגנה על ההתנחלויות, כמה ימותו בהתנחלויות עצמן, כמה כסף ילך מעבר לשטח הירוק, על חשבון האפשרות לחיות כאן וכו', והשאלה הבסיסית, האם יהיה הסכם שלום באזור, או שבתקופת שנתניהו, לא יהיה עם מי לדבר. ולא משנה כמה מנהיגים פלשתינאים יתחלפו. לאחר הכל, אדם שמחזיק ראש ממשלה ע"י עיתונו, הוא בעל הדעה. לך תדע מי עובד את מי.

 22. arieklein72@gmail.com'אריה

  לעמירם

  חלילה לא הצדקתי את אדלסון , כל מה שאמרתי זה שאם אני חייב לבחור אבחר את אדלסון על מוזס , בעולם אידאלי שניהם לא היו פה (כבעלי עיתונים כמובן) , אבל בעולם בו שניהם פה , אדלסון עדיף דווקא משום שמניעיו אידיאולוגיים ולא כלכליים , ודרכונו הזר חסר משמעות מבחינתי , בעולם המודרני אין לאזרחות שום משמעות בעולם העסקים , הבעיה עם אדלסון היא עצם פעילותו ולא אזרחותו , גם אם היה צבר יוצא מטכ"ל ישראל היום עדיין לא היה לגיטימי . כמו שאמרתי הבעיה היא רוחבית , לחלוטין לא מוגבלת לאדלסון ונוני ,וכבר ארוכת שנים , מערכת הבחירות הזו הוציאה אותה החוצה וכבר לא ניתן להסתירה או להתעלם ממנה כפי שהיה נוח בעבר , מוזס התנהל באותה דרך עוד לפני שאדלסון נכנס לזירה (ואולי כמו שאדלסון טוען זה מה שהביא אותו להקים את ישראל היום) , פשוט זה לא היה כלכך בולט כשלא היה מולו אף אחד שיאיר את מה שקורה.

 23. aramm@netvision.net.il'רותי

  רביב המוכשר
  תחזקנה ידיך. נהנית מכל מה שאתה כותב.

 24. oferstu@yahoo.com'עופר

  מי פה שבעייתי זה אתה והשמאל.
  אתם מדברים במושגים של מהפכות, במושגים אבסולוטים. דברים לא משתנים כל כך מהר ובכזו קלות, אבל העיקר שאתם מבטיחים שינויים דרמטיים.
  מי אמר בכלל שמדינת ישראל מסוגלת לכאלה מהפכות? אוליי אנחנו לא אחת המדינות העשירות והחזקות בעולם אלא רק מדינה קטנה במזרח התיכון שבקושי שורדת?
  אני בטוח שאם השמאל יקבל את השלטון אז הוא לא יצליח לחולל מהפכות בשנה אחת, לא בשנתיים, אפילו לא ב4 שנים.
  אבל העיקר שבאתם עם קמפיין בומבסטי שאתם התשובה לכל הבעיות ולכל הדיכאונות והדבר היחידי שמונע מישראל להפוך למעצמת על זה ביבי.

 25. amiram47@netvision.net.il'עמירם

  לאריה
  מסכים שהעולם גלובלי, ובשליטת תאגידים. וכשתאגידים שולטים, אין בעולם אזרחים, כולם צרכנים. אדלסון מנסה להיות סוג של מונופול על שוק הדעות לצרכנים הישראלים בעיתונות הכתובה ע"י הביביתון. ומשתיק תחקירים עליו באמצעות תביעות דיבה עצומות שמטילות אימה על בעלי ערוצי הטלוויזיה. וכפי שכתבתי, לדעתי השפעה אידאולוגית מסוכנת יותר לישראל מבעל הון שתמיד יכול להחליף צד להיכן שהחמאה מצויה. מכל מקום, שני העיתונים מבחינתי: אחד נבלה והשני טרפה.

 26. אלכס

  תפנימו את העובדה שביבי הוא סכנה קיומית.
  לא נוכל אח"כ לטעון שאמרנו לכם כי יהיה פשוט חושך….
  סכנה קיומית. נקודה.

 27. איציק

  זו לא התקשורת , ביבי , זה אתה שתקעת אותנו . זה אתה שהחלטת שמטעמי שרידות אישית שלך ושל בעלת הבית , אתה שובר ימינה אל הימין הקיצוני , אל מרזל ודניאלה וייס ורבני תקומה ובנט.
  כמו ילד כאפות הופעת אתמול בעצרת כדי להראות שאתה לא פחות ימני מהימין המטורלל ביותר שיש לנו . נדחפת בין מרזל הכהניסט לאוריאל שמחלק דירות דיור ציבורי לחבריו , לליברמן עם "עונש המוות" לווייס המטורללת יותר מאשתך. זה לא המחנה שלך בכלל. רק ייאוש ,בהלה ואבדן דרך הניעו אותך להופיע שם.
  ואת קולותיהם של מי חיפשת שם? של מצביעי כחלון הפליט ? הם לא שם . והוא ,כחלון ומצביעיו עוד זוכרים איך "מינית" אותו ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל יומיים לפני הבחירות הקודמות כדי להסתיר את בריחתו ממך. גם הספינים שלך הפכו פאתטיים כמוך.
  כל השפויים ברחו ממך . חברי ליכוד מתביישים בך ואתה הולך מדחי אל דחי. הבעייה היא שאתה גורר את המדינה עמך לאבדון.
  לך הביתה כבר. אפילו לקיסריה . אפילו תשאיר אצלך את רהיטי הגינה והביצים והיין והבקבוקים הקטנים ( לא אלה של ליטר וחצי שלא שווים ) שיש עליהם החזר וחמרי הניקיון שאשתך "ארזה בנפרד והעבירה בהשאלה לקיסריה עד לסוף הכהונה "…
  רק תלך כבר. היידה .
  עזוב את קרנות המזבח ולך. נמאסת עלינו . על כולנו .

 28. חוזר הביתה

  רביב דרוקר- הרדיפה שלך את ביבי היא אובסיסיביות לשמה, נובעת מסיבות ששל תסכול ואולי קנאה.
  מה שאתה וחבריך לתקשורץ עושים הפעם זה חציית כל קו אדום. אתם פשוט התחרפנתם, אין מילה אחרת בניסיונות שלכם להפיל את נתניהו.
  פשוט הזניתם את מקצוע העיתונאות לרמה שאין חזרה ממנה. הציבור, אפילו השמאלנים כבר לא מאמינים בכם .
  דבר אחד בטוח, במשך שנים רבות הוכח שלכם העיתונאים(בעיקר האובססיבים שביניכם) אין השפעה על החלטות הבוחרים. להיפך אתם כל פעם מלכדים את תומכי הליכוד מסביב למועמד שלהם.
  אני אישית כבר הייתי חצי דרך ואפילו יותר לבחור בשינוי, גם לינמאס מביבי. אבל אתה פקחת את עיני רביב, חזרתי לביבי.
  אני מפחד מביבי הרבה פחות ממה שאני פוחד(ובעיקר בז) מתקשורת שמוכנה לעשות כל דבר בשביל להחליף שלטון.
  אני לא קורא ידיעות, לא צופה בערוץ 10 , לצערי היום אתה כבר לא יודע אם מה שנחום ברנע ורביב דרוקר מציגים זה המציאות או מה שהם רוצים שאני יחשוב שזה מציאות.

 29. חיל

  למות מצחוק, דרוקר / בן כספית (בלא חד הם) סוחט את עצמו לדעת.

  לדלות עוד קצת רפש וכחש ולכלוך מהמעט שעוד נותר במוחו הקודח……

  מר דרוקר / כפית (כספית) הנכבד תרחם על עצמך…..מה יהיה ביום שאחרי,

  כמה אנשים ילגלגו עליך יצחקו לך בפנים ישמחו לאידך. חה חה חהההה

 30. shachar@shemesh.biz'שחר

  רביב,

  לפני לא כל כך הרבה זמן שמעתי אותך מדבר בגלי צה"ל בעד סגירה של ישראל היום. לאור העובדה שאתה חושב שלגיטמי שלעיתון תהיה דעה ו שהוא ידווח בהתאם לה, האם אתה לא חושב שטעית? האם אתה טוען שרק למתנגדי ביבי מותר?

 31. אייל

  מחשבה שעלתה לי – אם אובמה נמנע עד כה מלתקוף את נתניהו כדי לא לגרום להתחזקותו לפני הבחירות- מה הוא יעשה מיד אחריהם?
  איך הוא יביע את סלידתו מההתערבות של נתניהו בפוליטיקה האמריקנית ? יגרש את השגריר דרמר ש"בחש" מאחורי גבו של אובמה במצוות פטרונו נתניהו ובעל הבית אדלסון?
  הלוואי שיהיה מהפך ולא נצטרך לבדוק עד כה אובמה רוצה לנקום…..

 32. חוזר הביתה

  רביב, רק מילה אחת לך לאמנון אברמוביץ, ליאיר גרבוז ול"ידיעות אחרונו":
  תודה

 33. לוזר

  ושוב רביב הפסדת…

  יותר לוזר מהאח שלך שרון – מאמן כושל.

  ואתה עיתונאי/דובר השמאל הכושל.

  הכל נשאר במשפחה

 34. אייל

  אין כמו שמחה לאיד . רק רואים את התגובות וכבר משתכנעים…
  כעת , כשנתניהו הצליח להבריח חלק מהעיזים הפורשות , כמו תומכי בנט, תומכי ליברמן ועוד , בחזרה אל הדיר כל תומכיו שמחים כאילו דו"ח מבקר המדינה על הדיור – אך משל היה
  כאילו הכישלון מול הממשל בארה"ב נמחק מהזכרון של אובמה
  כאילו הכשלון מול החמאס – לא בא לידי ביטוי בבתי הקברות ולא יופיע שם שוב בסבב הבא
  כאילו ריהוט הגן שהועבר , והכספים שנלקחו מהבקבוקים, והתקציבים למספרה של שרה בתוך מעון רוה"מ , והמים לבריכה בקיסריה והמיטה המעופפת – על כל אלה נעשה דיליט בזיכרון עם רי-בוט של המחשב .
  כאילו כל ההסתה נגד מבקריו ונגד הערבים בישראל- הייתה ביקום מקביל…
  כאילו השחיתות השלטונית נעלמה .
  כאילו לא יזרימו מחדש תקציבים לישיבות שאינן תומכות במדיה ובהם אברכים שלא לומדים לימודי ליבה ולא מתגייסים לצבא .
  כאילו ההתנחלויות המבודדות לא ימשיכו לקבל יותר תקציבים מערים גדולות .
  הכל נשכח. ה"טובים" ניצחו והתחיל סרט חדש.
  אז זהו שלא שכחנו . זה אמנם שחר של יום חדש אבל היום הזה ממשיך את האתמול. והאתמול היה עגום למדי.
  נחכה למחר ולבשורות טובות יותר.

 35. צ'ומפי

  אולי זה לא מנומס אבל מתחייב: נה נה נה נה נה (וזה רק מנימוס)
  הגיע לכם, לשחצנות שלכם, להתנשאות, ליוהרה, למחשבה שמותר לכם הכל.
  אתם כולה עיתונאים, אבל בבחירות האלו הקמתם מפלגה וקצם נגד ביבי תוך שימוש ציני ופסול
  במדיה שלא שלכם.
  אין כמו שימחה לאיד.
  הליכוד 30, התקשורת 24. אלו תוצאות האמת.
  תפנימו.

 36. lilyyadin@gmail.com'לילי

  רביב, באתי רק להגיד לך שאתה בסדר גמור. אל תהיה קשה עם עצמך בבקשה. ביבי הצליח רק בזכות עצמו, וברגע האחרון. ביבי מאוד תחרותי וכנראה מכיר טוב טוב את חולשות האדם, לדעתי הלך על האנשים החלשים, ובשלושה ימים הצליח להפחיד אותם מאוד מאוד….רק מלשמוע אותו פונה אליהם אישית בטלפון, כמה פעמים ביום בטלפון, הבהיל אותם, ויצאו לבחור בו. המסרים האחרונים ששלח בבהילות, הראיונות שנתן , עשה שטיפת מוח לכל החלשים והפחדנים. השתמש בכל כלי שעמד לרשותו, שיקר, רימה, הפחיד וככה פשוט הצליח….את המחיר למעשים האלה הוא ישלם וגם אנחנו נשלם …אין לי מושג אם בסופו של דבר זה יהיה לטובתנו או לרעתנו….אני מאוד מקווה שהוא יודע משהו שאני לא יודעת…שבגלל המשהו הזה, הוא עשה מעשים כאלה נוראיים…אתה לא טעית! ביבי פשוט השתולל, רימה בימים האחרונים את כולם.

 37. matlaw01@walla.com'מתן

  כמו שכתבו פה טובים ורבים לפניי – פשוט מגיע לכם, שמאל הזוי.

 38. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  פרשנים ידועים וסוקרים מכובדים (גם אתה)התנצלו על הטעויות כביכול בחיזוי תוצאות הבחירות. הטעות היחידה שנעשתה היא שלא נלקח בחשבון שביבי יתאבד על הבחירות האלה. אני כאזרחית מהשורה, לא עיתונאית חוקרת ולא בת של סוקר יודעת בוודאות על הדיל שנעשה בין בנט לביבי על תיקים תמורת מנדטים. שליחים עברו בהתנחלויות של דתיים לאומנים והודיעו להצביע ליכוד. איילת שקד נכשלה בלשונה ואמרב "הצביעו לכיוד". זו לא הייתה טעות פרוידנית. הבוקר התראיינה בגל"צ ואמרה שהם "תרמו" קולות לביבי ויקבלו תמורה תיקים כבקשתם. מה עוד צריך כדי לשכנע שלא הייתה פשלה בפרשנות אלא אדם שהסתובב כמטורף בימים של לפני בחירת עד הרגע האחרון , שיקר, הסית, הפחיד (ערבים!!!! אוטובוסים!!!!)

 39. rrrro74@gmail.com'דני

  אין דרך יותר פשוטה לומר את זה,
  דרוקר, אתה מ-נ-ו-ת-ק! פשוט מנותק.
  אבל תוכל להתנחם בכך שאתה, אמנם בצמרת, רק חלק ממפלגת התקשורת השמאלנית. אתה ממש לא לבד.
  אתה וחבריך לסיעת "רק לא ביבי" ו/או "השמאל של ישראל" מייצגים את המיעוט הקיצוני וההזוי בעם. לא, לא לפי הסקרים ולא לפי המדגמים התלושים מהמציאות שטרחתם לפרסם לנו על המסכים והניירות שאתם מכנים "עיתונים", אלו כעת המספרים הרשמיים בוועדת הבחירות המרכזית.
  אולי תסיקו מסקנות? אולי די?
  אם למרות הכל, ביבי ימשיך לספק לערוץ 10 חמצן ציבורי – באמת שמגיע לו ללכת הביתה.

 40. lilyyadin@gmail.com'לילי

  רביב, אם ברטה שהגיבה לך מעלי צודקת, אז יש לך עבודה לעשות….צא לחקור את זה ושים אותו/אותם בכלא. לא נראה לי חוקי לקנות קולות.

 41. glus.dan@gmail.com'דני

  ב-96 ביבי הוביל הסתה מטורפת נגד ראש ממשלה מכהן. ביבי ושרון נכחו בהפגנות "רבין בוגד" ונופפו לקהל משולהב. המונים עם דם בעיניים. הכל ביו טיוב, רק לפתוך ולצפות…
  מאז מדינת ישראל תקועה עמוק בתוך סיכסוך אינסופי בלי הרבה תקווה באופק.

  ביבי מאז הקמפיין המבריק שלו ב-96 (פרס יחלק את ירושלים) משאיר את עצמו בשלטון בעיקר כי הוא יודע לנצל את הפחדים שלנו (הערבים נוהרים בהמונייהם אל הקלפיות….).
  שימוש בפחדים בסופו של דבר גם גורר לאלימות.
  ביבי כל הזמן מנסה להפחיד אותנו, וטוען שרק לו הפתרונות (הפצצה האיראנית מישהו?)
  וכך הוא נבחר ונשאר בשלטון…

  אז בקיצור, שאלה פשוטה… ביבי טוב ליהודים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.