ארכיון חודש: אוקטובר 2015

איך גדעון סער, שי פירון, איוב קרא ויפה זילברשץ שותפים להזניית ההשכלה הגבוהה

25 באוקטובר 2015
 

לפני כשנתיים וחצי פרסמנו תחקיר על ההשכלה הגבוהה בישראל. בתחקיר (אחריו בא עוד אחד ספציפי יותר על מכללת כרמל) נכללו ממצאים לא קלים על אוניברסיטת בר אילן. התברר שיש לאוניברסיטה תוכנית מיוחדת לאנשי שב״כ בה הם נדרשים לבלות בין כתלי האוניברסיטה 6 חודשים בלבד בשביל תואר ראשון. התקנה בארץ היא שזה צריך לקחת שלוש שנים. התברר גם שיש מכללה לא אקדמאית באור יהודה, שאתה יכול להתקבל אליה בלי בגרות, ללמוד שנה ואז לעבור להשלים את התואר שלך בבר אילן, בלי שאי פעם ייכתב לך בתעודה איך זה קרה. זה מנוגד, כמובן, לכל הכללים. יש כאלו שכינו זאת באוזנינו ׳רמייה׳.
לקראת פרסום התחקיר נפגשתי עם צמרת האוניברסיטה, לרבות פרופסור יפה זילברשץ, המשנה לנשיא האוניברסיטה. במהלך הפגישה קיבלתי הצעה מפתה – שמע, יש לנו סיפורים הרבה יותר חמורים על פוליטיקה שהייתה מעורבת באחד הסיפורים באקדמיה. רוצה לשמוע?
בטח, אמרתי.
ובכן, אנחנו מוכנים לספר בתנאי המשך לקרוא

נפתלי בנט מציג: הטיעון הלוגי המופרך של השנה

19 באוקטובר 2015
 

הנה הטיעון הלוגי המטופש של השנה: איך נשכנע צעירים בני 16 לא לצאת עם מברג לדקור אותנו? פשוט מאוד. כרגע הם עושים את זה כי יש להם תקווה שתקום מדינה פלשתינאית. אם נודיע שלא תהיה מדינה כזאת, הם לא ייצאו לדקור אותנו. לא, אני לא ממציא את הטיעון המפגר הזה. זה נפתלי בנט ועוד שורה של דוברי ימין מרכזיים אחראיים לזה. אנשים שמוכנים להתאבד כי, כנראה, שהם מרגישים שאין להם תקווה, לא יתאבדו, אם לא תהיה להם תקווה…וואו.

הכול אפשר להגיד על מנהיג "הבית היהודי". אידיוט הוא לא. איך הוא אומר דבר כזה? תעשו שנייה חיפוש בגוגל של "נפתלי בנט + חמאס". המשך לקרוא

מכתב פרידה (??) משטנצלר וגם על התומך הגדול שלו, לוחם הצדק יואב יצחק

18 באוקטובר 2015
 

אחרי הטור האחרון שלי על קק"ל, קיבלתי (עוד) מכתב איום בתביעת לשון הרע. עד הרגע האחרון מסתבר שאפי שטנצלר לא יפסיק עם מכתבי האיום האלה. הנה המכתב:

מכתב לדרוקר (1)

הנה מכתב התגובה שלי:

עו״ד זילר שלום,
אני שמח לפגוש עורכי דין חדשים על מצבת עורכי הדין הבלתי נגמרת של קק״ל, שמאיימים בלשון הרע ואני מקווה שהמכתב ממך לא מבטא חלילה פגיעה בזכויותיהם של זאב שרף, חיליק גוטמן, אשר אקסלרוד וגדעון פישר. אם הארגון היה משקיע את כל הכסף שהוא שופך על איומים בלשון הרע על מטרות ראויות, כולנו היינו יוצאים נשכרים מכך. 

המשך לקרוא

איך הצליח אבי גבאי התותח (שמעתי לעצת קוראיי) לקחת 1.2 מיליארד שקל מקק"ל

14 באוקטובר 2015
 

אחרי שהוקמה הממשלה, קיבל השר להגנת הסביבה, אבי גבאי מ"כולנו" את התפקיד הנחשק של גיבוש מדיניות ממשלתית בנושא קרן קיימת לישראל. דיברנו. אמרתי לו, בין השאר, שאנשים שחשובים לארגון הזה הרבה פחות ממנו, קיבלו מקק"ל כספים כמו מים. אם רק תמצמץ, יעשו על שמך פארק. גבאי נתן חיוך קטן ומבט של "אתה מספר לי".

בשבוע שעבר, כמה חודשים לאחר אותה שיחה, גבאי הוביל לחתימה הסכם חדש והיסטורי של הממשלה עם קק"ל. הממשלה לא תמשיך בהליכי החקיקה, שנועדו לקחת מקק"ל מיליארד שקל בשנה הקרובה (ו 65% מהכנסותיה מקרקעות בכל אחת מהשנים שלאחר מכן) וקק"ל תתן 1.2 מיליארד שקלים. מאתיים מיליון שקלים יותר ממה שקק"ל לא הסכימה לתת (ואיימה לא לתת למדינה יותר לנהל את קרקעותיה). מאתיים מיליון השקלים הללו אמורים ללכת לפרויקטים סביבתיים. זה אומר שה'מתווך' גבאי לקח 20% עמלה על העסקה. זה יותר ממתווכי נדל"ן. תותח. אני חשבתי בתמימותי שהוא יצליח לקחת מהארגון הרקוב הזה כמה מיליוני שקלים, מקסימום 10-20 מיליון, אבל 200 מיליון? שיחק אותה. כל שקל שלוקחים מקופת המזומנים התפוחה של קק"ל הוא מצווה, בטח ובטח לפרויקטים סביבתיים.

סיפרתי לפני כמה ימים את הסיפור הזה ב"לונדון קירשנבאום", הספקתי להגיד המשך לקרוא

הצוללת במצוקה

11 באוקטובר 2015
 

יועץ א' – איזה מצב. יאללה. ייאוש.
יועץ ב' – נורא. דקירות ברחובות, לאנשים אין ביטחון ללכת ברחוב.
יועץ א' – לא, טמבל, אם זה ממשיך ככה, עוד ירצו לפנות אותנו מבלפור. אח, היו ימים. פעם יכולנו לזרוק הכול על רבין, פרס, ברק. במלחמת לבנון השנייה הדלקנו מדורות נגד אולמרט ואז היינו בקבר, תאמין לי. חייבים למצוא איזה ישראלי חלשלוש שאפשר להאשים באלימות.
יועץ ב' – אולי נגיד שזה בגלל המשך לקרוא

המדריך לשרלטן המדיני

4 באוקטובר 2015
 

״מו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים" – מי יכול להתנגד לזה? רק בוא, תיכנס לחדר שקרן מטונף ומסית שכמוך, סליחה, התכוונתי אבו מאזן ונדבר על הכול. לעולם לא נציג בפניך מפה של ההסדר העתידי, ברור, זה עבד לנו תשעה חודשים במו"מ הקודם, יעבוד גם הפעם והפעם, משגיח הכשרות שלי, איציק מולכו, אפילו הבטיח לא ללכת לשירותים, כי פעם שעברה ניצלתם את זה כדי להציץ במפה כזאת. אה, כן ואנחנו מתנגדים בכלל למדינה פלשתינאית, אה, סליחה, תומכים וכבר הצהרנו שלא נפנה אף התנחלות, גם לא בהסדר הקבע ונמשיך לבנות בהתנחלויות ובמזרח ירושלים (לא יעלה על הדעת שיהודים לא יוכלו להתיישב בכל מקום) ולא יחזור אף פליט וירושלים לא תחולק וישראל לעולם תישאר בבקעת הירדן, רק תפסיק את הסרבנות שלך ותיכנס לחדר "בכל זמן ובכל מקום וללא תנאים מוקדמים".

הסדר אזורי – ויאמר יד ימינו של שמש העמים, המשך לקרוא