ארכיון חודש: מאי 2016

ברוכי קרא וחיים רמון ביחד, ובכן, לא באמת, אבל שניהם במאמרים על ירושלים ״המאוחדת״

25 במאי 2016
 

הערב נשדר את החלק השני על ׳ירושלים המאוחדת׳ בו יצאנו לפגוש, בין השאר, את האנשים ששמו להם למטרה שלעולם אי אפשר יהיה לחלק את העיר. הנה מה שיש לברוכי להגיד בעניין ולאחר מכן מאמר מעניין של חיים רמון באותו עניין.

המאמר של ברוכי

בקריאת הטקסט הבא, אנא הצטרפו אליי להנחה שהנטייה של רוב הציבור לימין הפוליטי המשך לקרוא

דו"ח המבקר ביבי טורס – המבקר צודק, המבקר עושה ספין

24 במאי 2016
 

מבקר המדינה צודק. היועץ המשפטי לממשלה (ויינשטיין, לא מנדלבליט) טייח את התחקיר הזה, הגן על ראש הממשלה, מרח את החקירה. חלק מסיפור המעשה מסופר כאן. באותה נשימה, המבקר טוען את זה כדי להסיט את האש ממנו. אין טייח יותר גדול ממנו בסיפור הזה. הוא העביר ממצאים על מימון כפול פתאום ב 2015 ליועץ? איזה גבר. הממצאים הללו נכללו בתחקיר ביבי טורס ופורסמו במרץ – אפריל 2011. חלק מהממצאים הללו נכללו כבר בטיוטת דו"ח המבקר מדצמבר 2012. מ 2012 עד 2016 המבקר לא עשה שום פעולה חדשה בתיק. הוא רק העביר אותם ב 2015 ליועץ, שהוא ישבור את הראש המשך לקרוא

בין אנדרדוגיות ללוזריות, המקרה של הרצוג ורצונו מכמיר הלב 'לנסות' את נתניהו

23 במאי 2016
 

ביום שישי פרסם יוסי ורטר ב"הארץ" את הסיפור הכי מדכדך של השבוע החולף. ב – 30.3, מסתבר, בא איתן כבל למעון ראש הממשלה. "אני בא אליך בחוסר אמון גורף", אמר כבל לנתניהו, לדבריו. בסוף הפגישה, כך כבל, הוא כבר השתכנע שנתניהו רציני. שנים על שנים של חוסר אמון התפוגגו בפגישה אחת. כבל, כנראה, אפילו לא מבין כמה תמימותו מבאסת, כי הוא מספר לורטר. "הייתי קם בלילה ואומר לנועה, אשתי: לא ייאמן מה שהוא מוכן לתת לנו".

חבל המשך לקרוא

אביגדור ליברמן – מילה זו (רק) מילה

20 במאי 2016
 

שר הביטחון החדש הוא האיש שמתייחס למילתו בהכי הרבה זלזול וכציניקן מוחלט הוא, כמובן, משחק אותה כאילו היא קדושה. אספתי רק את הדברים שהוא אמר ב 4.5.15, כשהודיע שלא ייכנס לממשלת נתניהו ולמחרת באולפן ynet. כמעט מיותר לציין שאף אחד מהדברים הללו, שבגללם אליק לא נכנס לממשלת נתניהו, לא מוצג עכשיו בכלל המשך לקרוא

מי משרי הממשלה הסכים לבוא איתנו לסיור בשכונות מזרח ירושלים? לקראת "המקור" הערב

18 במאי 2016
 

יצרנו קשר עם נפתלי בנט. הוא הרי מדבר הרבה על "ירושלים מאוחדת". הוא ממש עיקש בעניין. אפילו כשהתפרסם שנתניהו שוקל אולי אולי להזמין עבודת מטה לא מחייבת לבדוק שלילת תושבות מחלק מתושבי השכונות הפלשתינאיות, בנט ישר אמר שלא, בשום פנים ואופן לא. אם כל כך חשובות לו השכונות הפלשתיניות, חשבנו לעצמנו (טוב, לא באמת חשבנו), אולי כבוד השר יהיה מוכן לבוא אתנו לסייר שם, לראות איך נראית ירושלים שלו?

פנינו גם לראש העירייה, ניר ברקת. המשך לקרוא

בוז׳י הוא לא היחיד שמתבזה בסיפור הזה – על חלקם של יחימוביץ׳ וכבל

16 במאי 2016
 

מעולם לא השליתי את עצמי שבוז'י הרצוג הוא איזה אידיאולוג גדול, שמוכן להיהרג על עקרונותיו. אני זוכר אותו מדבר בבוז על "הזחילה" של שמעון פרס לממשלת ההתנתקות של שרון ואחר כך נכנס בעצמו. אני זוכר נאומים חוצבי להבות שלו נגד מנהיגותו של אהוד ברק ואז תומך בו ב – 2007 במרוץ לראשות העבודה. אני זוכר איך 'התנגד' לכניסת ברק ומפלגת העבודה לקואליציית נתניהו ב 2009 ורץ מהר לתפוס כיסא בשורה הראשונה. למרות זאת, תמיד חשבתי שיחסית הוא פוליטיקאי סביר. לא נהנתן, לא מושחת, מאוד אינטליגנטי ובעיקר, כל כך רוצה לרצות את הסביבה שלא הגיוני שהוא יחצה קווים אדומים. אין מי שעמד בקשר עם הרצוג ולא היה מושא למתקפת החנפנות של האיש. עיתונאים, פוליטיקאים, פעילים חברתיים, כולם מכירים את שטף המחמאות שתמיד מומטרות מכיוונו של בוז'י.
איך הבוז'י הזה שהכרנו הפך לסמרטוט ה המשך לקרוא

זה נראה מקרי בהתחלה, אחר כך דפדפנו, עכשיו זה כבר ממש חולני. מה הקטע עם נתניהו שמחקה את בנט?

9 במאי 2016
 

בנובמבר שנה שעברה ביקר ראש הממשלה נתניהו בארה"ב. באחת מהופעותיו הוא אמר ש"אינו שולל מהלך חד צדדי בגדה". זה התפרסם בערב. בבוקר נפתלי בנט תקף. "זהו פרס לטרור". נתניהו קם בבוקר שעון ארה"ב, אחר הצהריים בישראל ופרסם הבהרה. מה פתאום, לא התכוונתי לנסיגה חד צדדית, פירשו אותי לא נכון. טוב, חשבתי, מקריות, הרי לא יעלה על הדעת שנתניהו ישקול נסיגה חד צדדית.

בדצמבר החלה מתקפה של אנשי ימין על הדרך בה השב"כ חוקר את החשודים ברצח המתועב בדומא. בבוקר ה – 22.12.15 בנט הפתיע וגיבה בראיון בגלי צה"ל את השב"כ. צריך למנוע את דומא 2. כמה שעות עברו ובצהריים נתניהו, שעד אז שתק, הוציא הודעה המשך לקרוא

על זה ראש אגף תקציבים צריך להתפטר

2 במאי 2016
 

לאמיר לוי לא הייתה כהונה קלה כראש אגף תקציבים. בלשון המעטה. פעם אחת ביום עיון מסורתי, חגיגי לכאורה של אגף התקציבים, הוא נאלץ לשמוע את שר האוצר, הבוס, יורד על האגף שלו ומסביר לאנשיו כמה הם לא מבינים שום דבר. מיד אחר כך הוא יחצ"ן את המתקפה הבוטה לתקשורת. מנסה לסחוט נקודות רייטינג מלצאת גבר על חשבון האגף שכפוף לו. לפיד גם הטיל חרם נדיר על אחד הבכירים באגף, זה שהיה אחראי על נושא הדיור. לא מוכן לשבת איתו, הודיע שר האוצר ובעצם גרם לאותו בכיר לעזוב את האגף. לוי ניהל כמה שיחות לא קלות עם לפיד, אבל איכשהו הכיל את זה. מנסה להיצמד לסיבות הטובות, שבגללן בא לאגף התקציבים.

אחר כך לפיד יצא עם תוכנית מע"מ אפס, למרות התנגדותו הנחרצת של לוי והאגף שלו. לוי ניגב את הרוק המשך לקרוא